Martyna Kotwiła, Patryk Kozłowski i Izabela Smolińska mistrzami Polski seniorów! Mamy osiem medali lekkoatletów Optimy Radom

[email protected]
Martyna Kotwiła wraz z Mateuszem Tyczyńskim, wiceprezydentem Radomia, który dopingował radomskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski w Suwałkach. facebook Mateusz Tyczyński
Rewelacyjne wieści z Suwałk, gdzie rozgrywane były lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów. Ekipa Optima Radom zdobyła w sumie osiem medali w tym trzy złote. To największy sukces radomskich lekkoatletów w historii. Zobaczcie zdjęcia naszych medalistów.

Wspaniały był bieg Martyny Kotwiły z Optimy Radom na 200 metrów i złoty medal. Wynik 22.94 sekundy.

W ostatniej konkurencji mistrzostw Polski, złoty medal w biegu na 5000 metrów zdobył Patryk Kozłowski. Jego klubowy kolega Mateusz Gos zdobył srebro.

Złoty medal zdobyła też Izabela Smolińska w biegu na 400 m przez płotki. Iza wykręciła życiówkę - 57:16!

Wicemistrzostwo Polski oprócz Mateusza Gosa w biegu na 5000 metrów zdobyli: Aneta Rydz w skoku wzwyż i sztafeta 4x100 metrów w składzie: Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska i Martyna Osińska.

Brązowe medale: Martyna Kotwiła w biegu na 100 metrów ze wspaniałym rekordem życiowym - 11.28. Dodajemy, że w eliminacjach Martyna też pobiła życiówkę - 11.43. Dodajmy, że Patryk Kozłowski zdobył brąz w biegu na 1500 metrów. Z Suwałk wyjeżdża więc z dwoma medalami,

W klasyfikacji medalowej klub z Radomia zajął drugie miejsce w Polsce. To największy sukces radomskiego klubu w historii. Jeszcze nigdy nie zdobyliśmy na mistrzostwach Polski seniorów tylu medali.

W sumie na mistrzostwach Polski, radomscy lekkoatleci zdobyli aż osiem medali, trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Na mistrzostwach było też wiele znakomitych wyników o świetne miejsca blisko podium. W skoku w dal kobiet Julia Adamczyk otarła się o podium i zajęła 4. miejsce. Julia zrobiła świetny wynik - 6,14 metra! To trzeci wynik w Europie w jej kategorii wiekowej!

O podium otarł się także Olgierd Michniewski w biegu na 110 metrów przez płotki.

Przez trzy dni mistrzostw Polski radomskich wspaniałych lekkoatletów dopingował Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Co ciekawe: każdy z tegorocznych medalistów jest w klubie od najmłodszych lat. To wyjątkowa sytuacja w skali kraju, która pokazuje, ze warto zarażać dzieciaki miłością do sportu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani