Masz pomysł na wydarzenie kulturalne? Kozienicki Dom Kultury dofinansuje jego realizację

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Kozienicki Dom Kultury
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury imienia Bogusława Klimczuka ogłosiły konkurs na inicjatywy lokalne mieszkańców. Na realizację własnego pomysłu z zakresu kultury można otrzymać nawet siedem tysięcy złotych dofinansowania! Pomysły będą przyjmowane do 14 lipca, w tym celu należy wypełnić specjalny wniosek.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

– Zapewne wielu naszych mieszkańców pamięta, że podobny konkurs ogłosiliśmy w ubiegłym roku. Wówczas był on częścią projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, który realizowaliśmy w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”. W ramach tego zadania wyłonione zostały, a następnie zrealizowane trzy inicjatywy zgłoszone przez naszych mieszkańców. Przedsięwzięcie to zostało bardzo ciepło przyjęte przez lokalną społeczność, dlatego postanowiliśmy je kontynuować, tym razem finansując inicjatywy ze środków naszego budżetu – tłumaczy Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury.

W ramach konkursu każdy mieszkaniec Gminy Kozienice może zgłosić swój pomysł na inicjatywę z zakresu kultury. Mogą to być np. warsztaty, zajęcia, koncerty, spektakle, wystawy czy inne przedsięwzięcia, jakie wymyślą.

Co ważne, wnioski mogą składać zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy mieszkańców, w tym osoby niepełnoletnie (w grupie powinna być co najmniej jedna osoba dorosła). Dopuszczone do udziału są również organizacje pozarządowe z terenu Gminy Kozienice.

– W trakcie realizacji swoich pomysłów nasi mieszkańcy będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony pracowników Kozienickiego Domu Kultury oraz oczywiście na wsparcie finansowe. Wybrane w konkursie projekty mogą otrzymać do 7 tysięcy złotych dofinansowania. Pomożemy również z rozliczeniem tych środków – zaznacza Elwira Kozłowska.
Warto sprawdzić jakie wydatki mogą być ponoszone w ramach realizacji inicjatywy. Ich szczegółowy wykaz znajduje się w regulaminie, dostępnym na www.dkkozienice.pl. Co ważne, nie obejmują one zakupu środków trwałych.

Złóż wniosek!

Żeby otrzymać dofinansowanie, należy zgłosić swój wniosek do konkursu inicjatyw. Te przyjmowane będą w terminie od 16 czerwca do 14 lipca (do godz. 17.00). Wzór formularza można pobrać ze strony Kozienickiego Domu Kultury (www.dkkozienice.pl) lub pobrać w punkcie informacji KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Formularze zgłoszeniowe są bardzo proste, a ich wypełnienie nie powinno sprawić nikomu problemu. Organizatorzy konkursu pytają tylko o podstawowe kwestie, takie jak: ogólny zarys pomysłu, jego harmonogram czy przewidywany budżet. Należy przy tym pamiętać, że inicjatywy wybrane do dofinansowania, będą mogły być zrealizowane w terminie od 1 września do 10 listopada 2021 roku.
Projekty inicjatyw należy składać mailowo na adres sekretariatu Kozienickiego Domu Kultury imienia Bogusława Klimczuka: [email protected]; lub drogą pocztową na adres KDK: 26-900 Kozienice, ulica Warszawska 29; lub osobiście w sekretariacie KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 do 14 lipca do godziny 17.00 włącznie (decyduje data wpływu).

Wybiorą najlepsze pomysły

Po zakończeniu przyjmowania wniosków, zostanie ogłoszone specjalne głosowanie w Internecie, podczas którego wnioskodawcy będą mogli zyskać dodatkowe punkty do końcowej oceny.

– Ostatniego etapu oceny dokona specjalnie powołana do tego zadania komisja konkursowa, która na podstawie kryteriów zawartych w regulaminie wyłoni najlepsze pomysły. Do realizacji trafi od trzech do siedmiu inicjatyw mieszkańców. Podobnie było w ubiegłym roku. Wówczas nasi mieszkańcy zrealizowali trzy interesujące pomysły. Jesteśmy bardzo ciekawi czym nas zaskoczą w tym roku – dodaje Elwira Kozłowska.

Finałową listę wybranych inicjatyw poznamy najpóźniej do 9 sierpnia 2021 roku, a już we wrześniu ruszy ich realizacja. Po szczegółowe informacje odsyłamy do regulaminu konkursu na www.dkkozienice.pl

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie