Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia już zaprasza gości. Jakie będą atrakcje i wydarzenia?

Barbara Koś
Jak podkreślił podczas poniedziałkowej konferencji  w Elektrowni, jej dyrektorzy: Włodzimierz Pujanek,i Zbigniew Belowski, wizyty w Elektrowni, będą możliwe z obostrzeniami, do których muszą dostosować się odwiedzający.
Jak podkreślił podczas poniedziałkowej konferencji w Elektrowni, jej dyrektorzy: Włodzimierz Pujanek,i Zbigniew Belowski, wizyty w Elektrowni, będą możliwe z obostrzeniami, do których muszą dostosować się odwiedzający. Barbara Koś
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia od wtorku, 26 maja, jest otwarta dla gości. Jakie wydarzenia i wystawy czekają widzów?

Jak podkreślił podczas poniedziałkowej konferencji w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, dyrektor Elektrowni, Włodzimierz Pujanek, wizyty w Elektrowni, tak jak w innych placówkach kultury, będą możliwe z obostrzeniami, do których muszą dostosować się odwiedzający.

- Przygotowaliśmy dwie strefy: dla zwiedzających i dla personelu, a także trasy dla zwiedzających- tłumaczył dyrektor Pujanek. - W zależności od powierzchni sal będzie mogło zwiedzać wystawy 15 osób, lub po 5 - 6 widzów. Wszystkie sale zostały już odpowiednio oznakowane - dodaje.

Zaraz u wejścia do Elektrowni stoją pojemniki z płynem dezynfekującym, a każdy z widzów musi mieć maseczkę i rękawiczki.
Elektrownia czynna jest w godzinach 10 – 18, a w sobotę i niedzielę w godzinach 12- 18. Niestety, nie działają jeszcze kino, kawiarnia i szatnia, które bedą uruchamiane w swoim czasie.

- Myślimy za to o kinie plenerowym na tarasie I pietra. W grę wchodzi tez „kino na trawie”- poza obiektem Elektrowni. Chcemy by pierwszy seans odbył się na powietrzu już 26 czerwca - mówił dyrektor Pujanek.

Co zobaczymy w Elektrowni?

O planie nowych wystaw mówił Zbigniew Belowski, dyrektor artystyczny Elektrowni. - Właśnie teraz mieliśmy otwierać wielką wystawę interaktywną „Wszystko widzę jako sztukę” - mówił Zbigniew Belowski. - Jej głównymi bohaterami miały być dzieci. Jednak wystawę musieliśmy przełożyć na czas późniejszy. Dlatego póki co zapraszamy na wystawę malarstwo Grzegorza Kwietnia, pokazywana na piętrze. Otwarta była 8 marca, a więc na tydzień przed ogłoszeniem stanu epidemii, dlatego część osób może nie zdążyła jej zobaczyć - dodał Belowski.

Wystawa Grzegorza Kwietnia czynna będzie do 10 czerwca. Następne ekspozycje to „Stan napięcia” warszawskiego artysty, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który w pokazanym malarstwie uwzględnił wszystko to, przeżywamy obecnie.
Spotkanie z artystą odbędzie się 12 czerwca. Nie przewidujemy tradycyjnego wernisażu, ale artysta będzie obecny i odpowie na wszystkie pytania – mówił Zbigniew Belowski.

Kolejna wystawa zaprezentuje cykl fotografii Zbigniewa Libery,znanego twórcy instalacji i wideoinstalacji, fotografika i performera, twórcy obiektów artystycznych. Otwartej 26 czerwca wystawie towarzyć będzie performance wraz z koncertem muzycznym w którym na perkusji zagra Libera i wystapia imni artyści, wśród nich Adam Rzepecki, którego niedawno Elektrownia gościła jako członka Grupy Łodź Kaliska.

Jesienia Elektrownia planuje dużą wystawę przedstawiającą własną kolekcję sztuki współczesnej a wystawa podkreśli 15 lecie instytucji w Radomiu. Ta wystawa czynna będzie do połowy listopada. A w grudniu zaplanowana jest wystawa malarstwa nieżyjącego już, znakomitego radomskiego malarza, Edwarda Kiełtyki.

W grudniu otwarty zostanie Salon Zimowy Plastyki organizowany wspólnie z Wydziałem Sztuki radomskiego uniwersytetu.
Kontynuowany będzie cykl „Kadry pod napięciem”, prowadzony przez krytyka sztuki, Monikę Małkowską, na tarasie Elektrowni. Teraz obejrzeć można tam prace Bartka Jarmolińskiego. W lipcu pokazana zostanie tworczość Franciszka Maśluszczaka, artysty malarza, rysownika, i grafika. Cały czas czynny jest portal Elektrowni, na którym on line prowadzone są zajęcia dla dzieci pod kierunkiem Michała Grabowskiego.

- Przygotowaliśmy dwie strefy: dla zwiedzających i dla personelu, a także trasy dla widzów- tłumaczył dyrektor Pujanek. - W zależności od powierzchni sal będzie mogło zwiedzać wystawy 15 osób, lub po 5 - 6 widzów. Wszystkie sale zostały już odpowiednio oznakowane. Zaraz u wejścia do Elektrowni stoją pojemniki z płynem dezynfekującym, a każdy z widzów musi mieć maseczkę i rękawiczki.

Elektrownia czynna jest w godzinach 10–18, a w sobotę i niedzielę w godzinach 12-18. Niestety, nie działają jeszcze kino, kawiarnia i szatnia, które będą uruchamiane w swoim czasie. - Myślimy za to o kinie plenerowym na tarasie I pietra - mówił dyrektor Pujanek. - W grę wchodzi też „kino na trawie”- poza obiektem Elektrowni. Chcemy, by pierwszy seans odbył się na powietrzu już 26 czerwca.

O planie nowych wystaw mówił Zbigniew Belowski, dyrektor artystyczny Elektrowni. - Właśnie teraz mieliśmy otwierać wielką wystawę interaktywną „Wszystko widzę jako sztukę”. Jej głównymi bohaterami miały być dzieci. Jednak wystawę musieliśmy przełożyć na czas późniejszy. Dlatego póki co, zapraszamy na wystawę malarstwa Grzegorza Kwietnia, pokazywaną na piętrze. Otwarta była 8 marca, a więc na tydzień przed ogłoszeniem stanu epidemii, dlatego część osób może nie zdążyła jej zobaczyć - mówił Zbigniew Belowski. Wystawa Grzegorza Kwietnia czynna będzie do 10 czerwca.

Następne ekspozycje to „Stan napięcia” Pawła Nowaka, warszawskiego artysty, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, który w pokazanym malarstwie uwzględnił wszystko to, przeżywamy obecnie.

Spotkanie z artystą odbędzie się 12 czerwca. - Nie przewidujemy tradycyjnego wernisażu, ale artysta będzie obecny i odpowie na wszystkie pytania – mówił Zbigniew Belowski.

Kolejna wystawa zaprezentuje cykl fotografii Zbigniewa Libery, znanego twórcy instalacji i wideoinstalacji, fotografika i performera, twórcy obiektów artystycznych. Otwartej 26 czerwca wystawie towarzyć będzie performance wraz z koncertem muzycznym w którym na perkusji zagra Libera i wystąpią też inni artyści, wśród nich Adam Rzepecki, którego niedawno Elektrownia gościła jako członka Grupy Łódź Kaliska.

Jesienią Elektrownia planuje dużą wystawę przedstawiającą własną kolekcję sztuki współczesnej, a wystawa podkreśli 15-lecie instytucji w Radomiu. Ta wystawa czynna będzie do połowy listopada.

A w grudniu zaplanowana jest wystawa malarstwa nieżyjącego już, znakomitego radomskiego malarza, Edwarda Kiełtyki. W tym miesiącu zostanie też otwarty Salon Zimowy Plastyki organizowany wspólnie z Wydziałem Sztuki radomskiego uniwersytetu.

Kontynuowany będzie cykl „Kadry pod napięciem”, prowadzony przez krytyka sztuki, Monikę Małkowską, na tarasie Elektrowni. Teraz obejrzeć można tam prace Bartka Jarmolińskiego. W lipcu pokazana zostanie twórczość Franciszka Maśluszczaka, artysty malarza, rysownika, i grafika. Cały czas czynny jest portal Elektrowni, na którym on line prowadzone są zajęcia dla dzieci pod kierunkiem Michała Grabowskiego.

Radom na instagramie

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie