MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi akordeoniści z regionu radomskiego odnieśli wielki sukces na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Młodzi akordeoniści z regionu radomskiego na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy.
Młodzi akordeoniści z regionu radomskiego na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy. Nadesłane przez uczestników
Uczniowie Szkół Muzycznych w Radomiu, Kozienicach i Pionkach grający na akordeonach odnieśli wielki sukces na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy. Zawojowali tamtejszą estradę i zdobyli wiele nagród.

Sukcesy młodych akordeonistów z regionu radomskiego na ogólnopolskim konkursie w Słupcy

Jak informuje Piotr Wołowicz, wicedyrektor do spraw muzycznych Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu, w dniach 10-12 kwietnia, w siedzibie słupeckiej szkoły muzycznej, w województwie wielkopolskim, odbył się Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, organizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Słupcy oraz Stowarzyszenie Akordeonistów Polskich.

W wydarzeniu tym wzięli udział soliści oraz zespoły instrumentalne z całej Polski. Oczywiście, nie zabrakło tam młodych adeptów sztuki akordeonowej z regionu radomskiego. Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu, Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach zawojowali słupecką estradę.

Wśród laureatów i wyróżnionych w kategorii solistów znaleźli się Dominik Stachowicz, Jan Wojutyński i Julia Kłos z Radomia oraz Franciszek Wasiłek, Kacper Dąbrowski i Jakub Mróz z Pionek.

W kategorii zespołów wyróżnienie otrzymał duet w składzie Jakub Mróz i Kacper Dąbrowski z Pionek, natomiast pierwsze miejsce zajął zespół Arturo & Smyki, który tworzą uczniowie trzech wcześniej wspomnianych zaprzyjaźnionych ze sobą placówek muzycznych. Wartym podkreślenia jest fakt, iż zespół został oceniony przez konkursowe jury najwyższą punktacją spośród wszystkich podmiotów wykonawczych.

Jak twierdzi dyrektor artystyczny zespołu Artur Miedziński, praca w kolektywie uczy młodzież integracji i współpracy oraz rozwija umiejętności wykonawcze młodych instrumentalistów. Nie jest ona łatwa ze względów logistycznych i organizacyjnych, jednak daje uczniom wiele radości i satysfakcji, co przekłada się na liczne sukcesy.

Zespół nie spoczął jednak na laurach i ma kolejne ambitne plany. Menadżerka grupy Irma Kołsut zdradziła, iż Arturo & Smyki przygotowuje się do wyjazdu na 14. World Music Festival, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2025 roku w Innsbrucku w Austrii. Jest to największa impreza dedykowana zespołom akordeonowym na świecie.

Do Innsbrucku wybiera się również znany radomskiej publiczności Humi Accordion Band, którego członkami są starsi uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga.

Również oni mogą poszczycić się sukcesami. Tobiasz Włodarczyk w dniu 19 kwietnia zdobył wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego dla uczniów szkół muzycznych II stopnia Centrum Edukacji Artystycznej, który odbył się w siedzibie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Karola Lipińskiego w Lublinie. Jak podkreśla nauczyciel akordeonu Tobiasza - Tomasz Gieroń, to wielki sukces dla naszej społeczności, gdyż to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w kraju, odpowiadający rangą olimpiadom przedmiotowym.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy młodym akordeonistom kolejnych triumfów.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie