Mazowsze Grójec wygrało w Szydłowcu

/SzS/
35 minuta meczu w Szydłowcu. Daniel Złoch (w niebieskim stroju) w sytuacji sam na sam, trafia do siatki Krzysztofa Furmana.
W czwartoligowych derbach regionu radomskiego, po dość przeciętnym spotkaniu, Szydłowianka przegrała z Mazowszem Grójec 1:3.

Choć nie było to porywające widowisko, to całą pierwszą połowę grójczanie posiadali sporą przewagę i dość często niepokoili bramkarza Krzysztofa Furman. Już pierwsza akcja pod-bramkowa zakończyła się golem dla gości. W 12 min po wyrzucie z autu na bramkę strzelał Daniel Złoch, a piłkę pod poprzeczkę dobił Mariusz Kotański. Obaj zawodnicy dość często stwarzali zagrożenie przed bramką golkipera Szydłowianki.

Chwilę później mogło być 0:2, bo nie wiele brakowało, że Michał Kowalczyk strzeliłby sobie samobójczego gola. Mazowsze w końcu strzeliło drugiego gola. Wspomniany Złoch otrzy-mał prostopadłą piłkę od partnerów i popędził sam na sam z Furmanem i strzałem po ziemi zdobył drugiego gola.

Szydłowianka stworzyła sobie zaledwie jedną groźną oka-zję. Sebastian Żak w 45 min popisał się ładnym rajdem. Ograł dwóch defensorów Mazowsza i trafił do siatki.

CZERWONY BOHATER

Po przerwie tempo gry siadło, a już w 50 min Mariusz Kotański przelobował Furmana i ustalił wynik spotkania.
Do końca meczu goście mając w perspektywie środowy mecz z Bronią Radom, oszczędzali siły i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł graczom Szydłowianki. Nie popisał się Michał Kowal-czyk. Zawodnik Szydłowianki tydzień temu był bohaterem swojej drużyny, gdy strzelił trzy gole Wulkanowi. Wczoraj w 83 min wiedząc, że ma na swoim koncie żółtą kartkę, to podczas faulu wdał się w przepychanki z przeciwnikiem i po drugiej żółtej kart-ce musiał opuścić boisko.

Szydłowianka Szydłowiec - Mazowsze Grójec 1:3 (1:2).
0:1 Kotański 12, 0:2 Złoch 35, 1:2 Żak 45, 1:3 Kotański 50.