Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mazowsze kupuje środki ochrony dla szpitali z pieniędzy przekazanych przez Unię Europejską

sok
- Pomagamy szpitalom - mówi Marta Milewska.
- Pomagamy szpitalom - mówi Marta Milewska. Mazovia
Samorząd Mazowsza przekazuje do mazowieckich szpitali kolejne środki ochrony kupione dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.

- Cały czas realizujemy projekt Unii Europejskiej, który opiewa na 150 milionów złotych. Z tego projektu realizujemy zakup specjalistycznego sprzętu dla mazowieckich szpitali, jak i bardzo ważne środki ochrony osobistej, czyli miedzy innymi kombinezony, rękawiczki, gogle, fartuchy, czy płyny do dezynfekcji. To wszystko jest potrzebne pracownikom szpitali, by zapewnić sobie ochronę podczas wykonywanej pracy - mówi Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Dla pogotowia i szpitali

Wśród zakupionego sprzętu do radomskiego pogotowia trafi 1200 kombinezonów i 50 tysięcy rękawiczek. Radomski Szpital Specjalistyczny imienia dr Tytusa Chałubińskiego otrzyma 30 tysiecy rękawiczek, oraz 200 gogli. Placówka na radomskim Józefowie, czyli Mazowiecki Szpital Specjalistyczny dostanie tysiąc fartuchów, a szpital w Iłży - 5 tysięcy rękawiczek. Wsparcie otrzymają też warszawskie szpitale.

Pomoc płynie z Unii

Przypomnijmy, że jeszcze w marcu Zarząd Województwa Mazowieckiego uruchomił projekt unijny, dzięki któremu do mazowieckich placówek trafi między innymi najbardziej potrzebny sprzęt ratujący życie i środki ochrony. Wartość projektu wyniesie aż 150 milionów złotych.

Mazowsze jako pierwszy region w Polsce uruchomiło środki unijne na walkę z koronawirusem. Projekt pozwoli na wyposażenie między innymi w niezbędny sprzęt podmioty, na które wojewoda mazowiecki nakłada obowiązek podwyższonej gotowości. W tym momencie to ponad 60 placówek w województwie.

Projekt zakłada również wsparcie dla stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego.

Aby doposażyć szpitale, w pierwszej kolejności samorząd województwa uruchomił 10,5 milionów złotych w ramach rezerwy kryzysowej.

- Utrzymywanie, że Unia Europejska nie wspiera krajów członkowskich w tej trudnej sytuacji, to - delikatnie mówiąc - nieporozumienie. Komisja Europejska dała zielone światło do przekierowania wsparcia unijnego na najpilniejsze potrzeby służby zdrowia - mówią samorządowcy.

W ramach projektu samorząd zakupi wszystko co niezbędne w walce z koronawirusem. Przede wszystkim realizowany jest zakup aparatury medycznej i diagnostycznej, zakup odczynników, urządzeń do dezynfekcji.

Galeria Słoneczna w Radomiu jest otwarta, i choć nie ma w niej tłumów, czynne są punkty takie jak market spożywczy, drogerie, pralnia czy sklep zoologiczny. Zobacz, jak wygląda centrum handlowe w czasie epidemii koronawirusa.

Radom. Galeria Słoneczna w dobie koronawirusa. Jak wygląda c...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie