Mazur - Radomiak 3:0. Relacja, najciekawsze minuty, składy i statystyki

Redakcja
Paweł Tarnowski (z lewej) w pierwszej połowie meczu trafił piłką w słupek. Obok pomocnik Mazura, Mateusz Lewicki. Włodzimierz Łyżwa
W meczu finałowym Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu mazowieckiego, Mazur Karczew na własnym boisku pokonał Radomiaka Radom 3:0.

WIDOCZNY BRAK GROMADZKIEGO

Radomiak do meczu z Mazurem przystąpił bez Grzegorza Gromadzkiego, który musiał pauzować na żółte kartki. Wystąpił za niego młody Patryk Zięba, który zagrał poprawnie, ale w takim spotkaniu i z takim rywalem, był widoczny brak doświadczonego Gromadzkiego. W środku pomocy zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze. Do momentu straty bramki, Radomiak grał dobrze, momentami bardzo dobrze. Radomianie wykorzystywali bocznych pomocników, Daniela Barzyńskiego i Piotra Kornackiego i po zagraniach tych zawodników było największe niebezpieczeństwo pod bramką Dominika Puska. Do akcji ofensywnych włączali się także boczni obrońcy, Łukasz Szary i Dariusz Rolak. Mazur momentami nie wiedział, co się dzieje na boisku. Czego zabrakło? Zimnej krwi przy wykańczaniu dogodnych sytuacji bramkowych. Mieli je obaj napastnicy, Paweł Tarnowski i Cezary Czpak. Gdy wydawało się, że w końcu radomianie pokonają Dominika Puska, bramkę zdobyli gospodarze. Marcin Grunt został ograny przez zawodnika Mazura, a dość łatwy strzał Piotra Stańczuka przepuścił do siatki Jakub Studziński. Ta sama dwójka piłkarzy ponosi winę za stratę drugiego gola.

DZIWNA ZMIANA

Po 12 minutach gry w drugiej połowie przy niekorzystnym wyniku zszedł z boiska napastnik Paweł Tarnowski, który był dużym zagrożeniem dla obrońców Mazura. Trochę to dziwna zmiana, jeżeli chce się wygrać mecz i zdobyć Puchar Polski na szczeblu Mazowsza. Wszystkie zmiany, jakich dokonał trener Piotr Wątorski nie wniosły nic do gry, może poza Krystianem Putonem. Z każdą minutą "zieloni" grali coraz słabiej. Niestety po występach w lidze, także w pucharze nic radomianie nie zwojowali. Po meczu schodzili ze spuszczonymi głowami. Na pocieszenie dostali pamiątkowe medale.

DWÓCH NA TESTY

W poniedziałek, ma być znane nazwisko nowego trenera. Dwóch piłkarzy Radomiaka natomiast wyjeżdża na testy. Maciej Świdzikowski dostał zaproszenie z pierwszoligowego Dolcana Ząbki. - Jadę do Ząbek na testy - mówił futbolista po meczu w Karczewie. Gdzie pojedzie natomiast Paweł Tarnowski? Zainteresowana pozyskaniem radomskiego napastnika jest I-ligowa Wisła Płock. W Karczewie grę popularnego "Tarana" oglądał trener płoczczan Mieczysław Broniszewski. Tarnowski dostał także zaproszenie na testy z GKS Katowice.
W poniedziałek i we wtorek mają być prowadzone rozmowy z piłkarzami, odnośnie ich gry w nowym sezonie w Radomiaku. 30 czerwca kończą się umowy kilkunastu zawodnikom. Dłuższe umowy niż do końca czerwca ma tylko trzech piłkarzy, Marcin Grunt, Piotr Kornacki i Łukasz Szary.

NAJCIEKAWSZE MINUTY
7 - Strzał Cezarego Czpaka z 16 metrów z najwyższym trudem obronił Dominik Pusek.
8 - Piłka po strzale Pawła Tarnowskiego z 16 metrów trafiła w słupek.
13 - Futbolówka po mocnym strzale Dariusza Rolaka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Mazura.
15 - Piłka po mocnym strzale Daniela Barzyńskiego przeleciała kilka centymetrów od słupka.
20 - Pierwszy groźny strzał na bramkę Jakuba Studzińskiego, nasz bramkarz obronił bez zastrzeżeń.
22 - Kolejna groźna akcja Radomiaka. Paweł Tarnowski stojąc na 16 metrze zamiast strzelać, podał piłkę zawodnikowi Mazura.
29 - 1:0 dla Mazura. Piotr Stańczuk w niegroźnej sytuacji pokonał naszego bramkarza.
44 - Daniel Barzyński próbował zaskoczyć bramkarza Mazura, ale trafił w niego.
60 - Jakub Studziński obronił strzał w sytuacji sam na sam z jednym z piłkarzy Mazura.
61 - Kontra Radomiaka. W dogodnej sytuacji znalazł się Cezary Czpaka, ale zamiast strzelać, podał futbolówkę bramkarzowi gospodarzy.
63 - Kolejna groźna akcja karczewian, ale dobrze zachował się w bramce Jakub Studziński.
65 - Cezary Czpak strzelał z ostrego kąta, ale trafił w golkipera Mazura.
77 - 2:0 dla Mazura. 16 - letni Rafał Włodarczyk strzałem do pustej bramki podwyższył wynik meczu.
90+4 - 3:0 dla Mazura. Jacek Dąbrowski pokonał naszego bramkarza, piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Piotra Kornackiego.
90+5 - Koniec meczu. Puchar Polski na szczeblu okręgu mazowieckiego zdobył Mazur Karczew.

SKŁADY I STATYSTYKI
Mazur Karczew - Radomiak Radom 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Stańczuk 29, 2:0 Włodarczyk 77, 3:0 Dąbrowski 90+4.
MAZUR
Pusek - Tlaga, Filipczak, Żurawski, Głąbicki - Dąbrowski, Zieliński, Lewicki, Stańczuk - Górecki, Kosim.
RADOMIAK
Studziński - Szary, Grunt, Świdzikowski, Rolak - Barzyński, Zięba, Woźniak, Kornacki - Czpak, Tarnowski.
Zmiany: Mazur: 21' Włodarczyk za Kosima, 46' Jakubik za Filipczaka, 80' Wojciechowski za Zielińskiego, 88' Trzaskowski za Włodarczyka; Radomiak: 52' Radecki za Woźniaka, 57' Puton za Tarnowskiego, 73' Skałbania za Rolaka, 87' Wnuk za Ziębę.
Sędziował: Radosław Trochimiuk z Przasnysza. Widzów: 400.