Mecz sparingowy. Radomiak Radom - FK TSC Backa Topola 2:1. Gole strzelali, Maurides Junior i Karol Angielski

Włodzimierz Łyżwa
Maurides Junior (w środku) strzelec gola dla Radomiaka.
Maurides Junior (w środku) strzelec gola dla Radomiaka. Weronika Baranowska, radomiak.pl
Przebywający na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi, piłkarze Radomiaka Radom rozegrali pierwszy z czterech zaplanowanych meczów sparingowych. We wtorek rywalem podopiecznych trenera Dariusza Banasika był 10 zespół ekstraklasy serbskiej, FK TSC Backa Topola. Mec zakończył się wygraną zielonych 2:1.

Radomiak Radom - FK TSC Backa Topola 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 nieznany 17, 1:1 Maurides Junior 18, 2:1 Karol Angielski 89.
Radomiak, 1 połowa: Kochalski - Abramowicz, Cichocki, Bodzioch, Tiago - Cele, Filipe - Rhuan, Olejarka, Leandro - Maurides.
Radomiak, 2 połowa: Koptas - Jakubik, Rossi, Swidzikowski, Bogusz - Karwot, Goncalo - Wróblewski, Rondon, Machado - Angielski.

Pierwsza połowa była prowadzona w dość szybkim tempie, ale mało było akcji bramkowych. W 13 minucie Radomiaka od utraty gola uratował słupek. W 17 minucie po błędzie Mateusza Bodziocha jeden z graczy Backa Topopola pokonał naszego bramkarza Mateusza Kochalskiego. Odpowiedź radomskiej drużyny była natychmiastowa. Dawid Abramowicz zagrał do Mauridesa Juniora, który z kilku metrów wpakował futbolówkę do siatki. W 23 minucie mogło być 2:1 dla Radomiaka, ale Dawid Abramowicz i Dawid Olejarka przeszkodzili sobie w oddaniu strzału na bramkę Backi Topola.
Na drugą połowę wybiegła całkiem nowa radomska jedenastka.
W pierwszych minutach drugiej połowy fajną okazję do strzelenia gola miał testowany Franciszek Wróblewski, ale wdał się w drybling i stracił piłkę. Za moment strzał Meika Karwota z rzutu wolnego z najwyższym trudem obronił serbski bramkarz. Dobrą interwencją popisał się także nasz bramkarz Wiktor Koptas broniąc strzał z 12 metrów serbskiego gracza. Za kilka chwil gracze Backa Topola po strzale Mario Rondona wybili piłkę z linii bramkowej. W odpowiedzi ponownie dobra interwencja naszego bramkarza. Kolejna szybka akcja Radomiaka i piłka po strzale Goncalo Silvy trafiła w słupek. W 77 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Luis Machado. Za minutę kolejna bardzo dobra okazja bramkowa Karola Angielskiego zakończyła się żółtą kartka dla naszego napastnika za wymuszenie rzutu karnego.
W 89 minucie nasi piłkarze rozegrali bardzo sprytnie rzut wolny. Meik Karwot przerzucił piłkę nad serbskim graczami, dopadł do niej w polu karnym Karol Angielski i pokonał bramkarza.

W ogóle w tym sparingu nie zagrali, bramkarze Filip Majchrowicz, Jan Szpaderski, Michał Jerke, pomocnik Mateusz Radecki, i napastnicy Dominik Sokół, Adam Zbyszyński i Jakub Snopczyński.