Megawat wygrał baraże i zagra w klasie A

/pip/
Tak cieszyli się z awansu piłkarze Megawatu Świerże Górne po niedzielnym meczu z LZS Zalesice. W górze trener Radosław Bienias. P. Wojnowski
Drużyna Megawatu Świerże Górne pewnie wygrała baraże z LZS Zalesice i w nadchodzącym sezonie po raz pierwszy od sześciu lat zagra w klasie A.

Wynik i skład

Megawat Świerże Górne - LZS Zalesice 4:1 (1:0). Bramki: Kania 2., Paszkiewicz, Wójcik - Siwiarek (k). W pierwszym meczu: Kuźmiński. Skład: Osiński - Wawer, Kucharski, Bienias, Pelc, Łukaszewicz, Kaszewiak, Kania, Paszkiewicz, Wójcik, Słowik oraz Wnuk, Bartoszek, Drelich, Furtak, Suchodolski i Traut.

Drużyna prowadzona przez trenera Radosława Bieniasa w pierwszym meczu barażowym przeciwko LZS Zalesice po bramce Kuźmińskiego wygrała na wyjeździe 1:0. W drugim przypieczętował awans pewnie wygrywając 4:1.

Na początku rewanżu to jednak goście mogli od razu wyrównać, marnując trzy doskonałe sytuacje. Kilka minut później przegrywali już 1:0 po strzale skrzydłowego Jarosława Paszkiewicza, który szczególnie w pierwszej połowie był nie do zatrzymania przez piłkarzy z Zalesic. Zawodnik ze Świerży mógł podwyższyć wynik jeszcze dwukrotnie, jednak na drodze stawał mu dobrze dysponowany bramkarz gości.
W drugiej połowie rolę Paszkiewicza zajął Łukasz Kania. Najpierw w 59 minucie jego strzał w środek bramki złapał golkiper Zalesic, jednak pięć minut później był już bez szans.

Kolejne bramki padały po ładnych kontrach wyprowadzanych przez Megawat. Na 3:0 podwyższył Wójcik strzelając do pustej bramki po podaniu od Paszkiewicza, a niemal identyczną akcję kilka minut później wykończył Kania.

Pod koniec spotkania sędzia odgwizdał jeszcze rzut karny dla Zalesic, który na gola zamienił kapitan drużyny Michał Siwiarek.

Po meczu strzeliły korki od szampanów, a uradowani piłkarze najpierw podrzucili do góry trenera Radosława Bieniasa, a później podziękowali kibicom za doping.

- Cieszę się z wygranej i awansu - powiedział po meczu trener Bienias. - Dziękuję wszystkim chłopakom, bo zagrali naprawdę dobre spotkanie.

Na szczególne wyróżnienie zasługują pomocnicy: za pierwszą połowę Jarosław Paszkiewicz, za drugą Łukasz Kania, a za cały mecz lewy obrońca Robert Łukaszewicz.

Megawat pierwszy mecz w klasie A rozegra na własnym obiekcie w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia z WKS Zajezierze.