Michał Jurecki: - Ci ludzie czynią cuda!

Z Innsbrucku Paweł KOTWICA [email protected]
Michał Jurecki wygląda ostatnio jak bokser po kilku walkach.
Michał Jurecki wygląda ostatnio jak bokser po kilku walkach. P. Kotwica
Michał Jurecki, były piłkarz ręczny Vive Kielce, a teraz gracz niemieckiego TuS-N Luebbecke, w ostatnich dniach wygląda, jak bokser po kilku ciężkich walkach - pod oczami barwy tęczy, zaplastrowany nos. Do tego dochodzi bolące kolano. Decyzja o tym, że popularny "Dzidziuś" będzie mógł zagrać z Hiszpanią, w meczu rozgrywanych w Austrii mistrzostw Europy, zapadła kilkanaście godzin przed meczem. Polacy pokonali brązowych medalistów igrzysk olimpijskich w Pekinie 32:26 i potrzebują tylko dwóch punktów, aby awansować do półfinału.

Młodszy z braci Jureckich wyszedł na boisko, zdobył 3 bramki i wzwocnił ducha walki do zespołu. - To nie jest normalny człowiek, to jest robocop, gladiator, który może przenosić góry. "Dzidziuś" to dobry duch zespołu, na boisku i poza nim - mówił o koledze Krzysztof Lijewski. - K....a, jestem gotowy! - miał powiedzieć przed meczem Jurecki.

Paweł Kotwica: *Gdyby spojrzeć na przebieg meczu i wynik, to wygląda na wasze najłatwiejsze zwycięstwo w tych mistrzostwach...

Michał Jurecki: - Po wyniku wygląda, że to była łatwa wygrana. Ale musieliśmy być skupieni przez cały mecz. Był trudny moment, dostaliśmy dwie "dwójki", Hiszpanie nas doszli. Ale wiedzieliśmy, że jeśli będziemy grali swoją piłkę, to ten mecz wygramy.

*Co zadecydowało o waszej wygranej? Obrona w pierwszej połowie? Daliście sobie rzucić tylko 9 bramek!

- Na pewno, ale również bardzo spokojna gra w ataku w drugiej połowie. Ważne było to, że widzieliśmy swoich kolegów, którzy mieli wolne pozycje, dostawali piłki i trzeba je było tylko wrzucić do bramki.

*Czułeś się na 100 procent przygotowany do meczu?

-Tak! Nie zagrałem ze Słowenią, miałem można powiedzieć, cztery dni przerwy w normalnym treningu, a miałem właściwie dwie kontuzje. Ale nasz sztab medyczny jest świetny, ci ludzie czynią cuda!

Materiał oryginalny: Michał Jurecki: - Ci ludzie czynią cuda! - Echo Dnia Świętokrzyskie