Miłe złego początki. Siatkarki Moya Radomki Radom przegrały z Budowlanymi Łódź, choć po dwóch setach prowadziły. Zobacz zdjęcia i film

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom walczyły ile sił, ale przegrały z Budowlanymi Łódź 2:3. Maciej Kwiatkowski
W meczu 19. kolejki Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Radom rywalizowały w swojej domowej hali z Grot Budowlanymi Łódź. Podopieczne Jakuba Głuszaka prowadziły już 2:0 w setach, by ostatecznie przegrać po pięciosetowej walce.

Tauron Liga: Moya Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 2:3

Sety: 25:23, 25:23, 12:25, 13:25, 12:15

Radomka: Gajer, Reiter, Johnson, Scholzel, Murek, Świrad, Stenzel (libero) oraz Rybak – Czyrniańska, Gałkowska, Dąbrowska, Moskwa, Nowakowska.

Budowlani: Wilińska, Blagojewić, Bjelica, Lisiak, Różyńska, May, Łysiak (libero) oraz Łazowska, Pol.

Sędziują: Jacek Litwin, Gabriela Ferenczak.

MVP meczu: Mackenzie May (Budowlani)

Radomka ostatnio nie punktowała, bo przegrała dwa wyjazdowe mecze z rzędu. Najpierw radomianki przegrały z Uni Opole (1:3), zaś następnie nie sprostały ŁKS -owi Łódź (0:3).

Kibice radomskiego przedstawiciela w siatkarskiej elicie kobiet liczyli, że złą passę uda się przerwać w starciu u siebie. Sprawa nie wydawała się łatwa, bo łodzianki to wyżej notowane rywalki w klasyfikacji, a dodatkowo nieźle spisują się w tym sezonie w europejskich pucharach.

Dzięki postępom Budowlanych po 11 latach polska drużyna awansowała do grona czterech najlepszych drużyn w Pucharze CEV. Dokonały tego właśnie zawodniczki Grot Budowlani Łódź, eliminując francuski zespół Beziers VB. Przypomnijmy, że łódzka drużyna trafiła do Pucharu CEV z trzeciego miejsca w grupie Ligi Mistrzyń. Na drodze do półfinału stanęło im Bieziers, półfinalista poprzedniego sezonu we Francji, a obecnie piąta drużyna w tabeli ligi, podobnie jak Grot Budowlani w Tauron Lidze.

Pierwszy mecz w łódzkiej Sport Arenie nie był najlepszy w wykonaniu podopiecznych Macieja Biernata. Ważniejsze od stylu było jednak zwycięstwo 3:1, dające spory komfort przed rewanżem - do awansu wystarczyło wygranie dwóch setów. W rewanżu było 3:2 dla łodzianek.

Zobacz, jak kibice Radomki Radom bawili się na meczu gospodyń z Grot Budowlanymi Łódź.

No i po pucharowym boju łodzianki przyjechały na mecz Tauron Ligi do Radomia.
W secie numer jeden punkt otwarcia zdobyła rozgrywająca radomskiego zespołu Angelika Gajer, która popisała się asem z pola zagrywki. Potem raz jedna, raz druga drużyna osiągała dwa, trzy punkty przewagi. Za każdym razem czy to Radomka, czy to zawodniczki Grota doprowadzały do remisu. W efekcie po kilkunastu minutach rywalizacji w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga był remis 16:16. Końcówka należała do gospodyń. Konkretnie mając piłkę setową Hilary Johnson skutecznie zaatakowała ze skrzydła i radomianki prowadziły w tym spotkaniu.

Po kilkunastu kolejnych minutach miejscowe poprawił Budowlanym w tym meczu. Ponownie o zwycięstwie gospodyń przesądziła rywalizacja na przewagi. Kluczowe punkty dla Radomki zdobywała wtedy Paulina Reiter. Atakująca najpierw skutecznie huknęła z drugiej linii, a za chwilę wykorzystała kontrę.

Podrażnione łodzianki wzięły się solidnie do roboty. I dwa kolejne sety zdobyły zdecydowanie. Radomka zatraciła swoje atuty, a rywalki punktowały regularnie. Były lepsze w ataku, blokowały regularnie, a Radomka popełniała seryjnie błędy. Stąd też o końcowym wyniku zadecydował tie – break.

W decydującej odsłonie radomianki zaczęły świetnie, bo prowadziły 4:1. Potem do głosu doszły przyjezdne i na zmianę stron schodziły prowadząc 8:6. Potem punktowa seria Budowlanych spowodowała, że łodzianki było o krok od wygranej (11:6). Radomka podjęła jeszcze walkę o wygraną, ale nie dała rady. Meczbola wykorzystała przyjmująca Jelena Blagojewić.

W innych meczach 19. kolejki: ŁKS Commercecon Łódź – Volley Wrocław 3:0, Grupa Azoty Chemik Police – Uni Opole 3:0, Pałac Bydgoszcz – Akademia Tarnów 3:1, Energa MKS Kalisz – Stal Mielec 3:1. Mecz PGE Rysice Rzeszów – BKS BOSTIK Bielsko – Biała w poniedziałek 12 lutego.