Moya Radomka Radom przegrała w Łodzi z ŁKS w Tauron Lidze. Bez kluczowych siatkarek trudno o sukces

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom nie sprostały ekipie ŁKS -u Łódź. Więcej na kolejnych zdjęciach archiwum Moya Radomka Radom
W zaległym meczu 15 kolejki Tauron Ligi siatkarski Moya Radomki Radom nie dały rady ekipie ŁKS Łódź. Gospodynie wypunktowały radomianki w trzech setach.

ŁKS Commercecon Łódź – Moya Radomka Radom 3:0.
Sety: 25:14, 25:22, 25:15
ŁKS: Gryka, Dudek, Witkowska, Diouf, Ratzke, Campos, Maj – Erwardt (libero) oraz Piasecka, Zaborowska, Hryshczuk.
Radomka: Gajer, Rejter, Johnson, Świrad, Murek, Scholzel, Stenzel (libero) oraz Nowakowska, Dąbrowska, Rybak – Czyrniańska, Strasz (libero).
MVP meczu: Aleksandra Dudek (ŁKS).

Radomianki przystąpiły do gry w Łodzi bez swojej podstawowej strzelby, czyli atakującej Moniki Gałkowskiej. Reprezentantka Polski rozchorowała się. Jeśli dodamy, że Radomka wciąż walczy bez swojej podstawowej rozgrywającej Marty Łyczakowskiej , która leczy kontuzję, to siła ekipy trenera Jakuba Głuszaka zmalała o wiele procent.

No i było to widoczne w secie otwarcia, kiedy przyjezdne ugrały jedynie 14 punktów. Zespół ŁKS punktował regularnie, był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego abecadła. W efekcie po ataku Valentiny Diouf łodzianki osiągnęły setbola, a po autowym ataku Hilary Johnson zdobyły przekonująco pierwszą odsłonę.

W drugiej partii była już wyrównana walka. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. Co prawda gospodynie uciekły na 17:14 (po ataku Diouf), ale za moment Radomka wyrównała starty. Kibice w Łodzi oglądali zatem emocjonującą końcówkę. Niestety dla radomskiego zespołu kluczowe akcje w tym secie wygrywały ełkaesiaczki. Dwa ostatnie punkty seta zdobywały blokując środkową Radomki Marie Scholzel.

Przed następną rozgrywką warto było powiedzieć o statystykach. Drużyna ŁKS -u brylowała w punktowych blokach (7:1), była lepsza w skuteczności ataku (48% - 31%). Pozostałe elementy były równorzędne, ale nie przełożyło się to na wygraną Radomki. W kluczowych momentach zespół z Radomia niedomagał.

Tymczasem w kolejnym secie praktycznie nic dobrego dla Radomki się nie zdarzyło. Ekipa ŁKS -u grała swoje, a radomianki były tylko tłem dla rywalek. Nie dziwi zatem gładki triumf miejscowych, które wygrały seta do 15 i całe spotkanie bez start. Meczbola podarowała gospodyniom Dagmara Dąbrowska, która popsuła swój atak ze skrzydła.