Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miłosny trójkąt w nowym serialu "Unia Serc". Tłem będzie... Radom

/bk/
Jedna ze scen serialu - Znajomość zaczęła się od poplamionego garnituru, A jak się skończy?...(Magdalena Nieć i Paweł Ławrynowicz. Za kamerą – Mariusz Palej, reżyser serialu.
Jedna ze scen serialu - Znajomość zaczęła się od poplamionego garnituru, A jak się skończy?...(Magdalena Nieć i Paweł Ławrynowicz. Za kamerą – Mariusz Palej, reżyser serialu. R.P
Muzeum Wsi Radomskiej zagra w filmie ze znanymi aktorami.

Kiedy oglądać serial?

Serial emitowany będzie na antenie TVP Info od 29 września w każdy czwartek o godzinie 19.05 oraz w Internecie na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Jak najskuteczniej popularyzować fundusze unijne, służące rozwojowi Mazowsza? Można zrobić to w postaci serialu fabularnego, który już od czwartku, 29 września, oglądać będzie można na antenie TVP Info i w internecie. Zagra w nim także Muzeum Wsi Radomskiej.

Jaka będzie fabuła serialu? Anka wraca ze Szwecji, by wraz z Justyną, swoją najlepszą przyjaciółką, otworzyć przedszkole. Jacek i Patryk to specjaliści od funduszy unijnych. Cała czwórka poznaje się przy okazji składania przez dziewczęta wniosku o dotację. Potem wszystko idzie jak z płatka: trójkąt miłosny, wyścig szczurów, zawistny konkurent, wypadek i pożar.

Tak "niewinnie" zaczyna się serial "Unia Serc", który już od 29 września emitowany będzie na antenie TVP Info i w Internecie.

- Zrealizowany na zlecenie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, 12-odcinkowy obyczajowy serial "Unia Serc" to nowy sposób na promowanie idei funduszy unijnych i ich wykorzystania na Mazowszu. - mówi Maciej Chilczuk specjalista do spraw promocji firmy Propeller Film, która realizuje serial. - To opowieść o czwórce młodych mieszkańców Mazowsza, których zawodowe i osobiste losy związane są z funduszami unijnymi.

"Unia Serc" będzie także okazją do pokazania naszego regionu. Zdjęcia do serialu kręcone są bowiem na terenie całego Mazowsza. Założeniem twórców jest pokazanie jak największej liczby różnorodnych inwestycji sfinansowanych z funduszy unijnych.

W serialu zagrają więc zarówno wielkie inwestycje realizowane przez samorządy i administrację publiczną, jak i prywatne pomysły wykorzystania funduszy oraz te prowadzone przez jednostki służby zdrowia i sektor edukacyjny.

- Z regionu radomskiego pokażemy inwestycję w Muzeum Wsi Radomskiej, w którym powstaje II etap projektu "Zdarzyło się kiedyś nad wodą" - mówi Maciej Chilczuk.

Reżyserami serialu są Mariusz Palej i Grzegorz Sadurski. W główne role wcielili się znani i lubiani aktorzy: Paweł Ławrynowicz, Magdalena Nieć, Joanna Kupińska, Tomasz Mandes, Ryszard Kluge, Maria Niklińska.

Do udziału w epizodach zaproszeni zostali miedzy innymi, Ewa Błaszczyk, Jolanta Fajkowska, Emil Karewicz, Andrzej Precigs i Lech Mackiewicz.

Produkcja jest współfinansowana z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz z funduszy województwa mazowieckiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie