Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Minister Anna Moskwa sprawdziła, jak jeździ pojazd skonstruowany przez studentów uniwersytetu w Radomiu

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Minister Anna Moskwa miała okazję wraz z rektorem uniwersytetu w Radomiu prof. dr hab. Sławomirem Bukowskim przejechać się pojazdem skonstruowanym na uczelni.
Minister Anna Moskwa miała okazję wraz z rektorem uniwersytetu w Radomiu prof. dr hab. Sławomirem Bukowskim przejechać się pojazdem skonstruowanym na uczelni. UTH Radom
Niedawna wizyta minister Anny Moskwy na uniwersytecie w Radomiu była okazją, by sprawdzić, jak jeździ oryginalny pojazd skonstruowany na uczelni. To studenci z Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu pod okiem wykładowców zbudowali lekki pojazd z napędem elektrycznym.

Pojazd studentów uniwersytetu w Radomiu przeszedł test jazdy z minister Moskwą

W ostatnią środę 24 maja minister klimatu i środowiska Anna Moskwa gościła na Uniwersytecie Technologiczno – Humanistycznym w Radomiu. Wygłosiła wykład na temat „Klimat, energia i ja”. Wizyta minister była okazją, by sprawdzić, jak działa oryginalny pojazd skonstruowany na uczelni. Za kierownicą pojazdu zasiadł sam rektor uniwersytetu w Radomiu prof. dr hab. Sławomir Bukowski. Pojazd sprawował się znakomicie.

Studenci Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu pod okiem wykładowców skonstruowali pojazd elektryczny

Sam pojazd powstał na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Zrobili go studenci pod okiem naukowców. Teoretycznie pojazd mógłby pracować jedynie w oparciu o energię słoneczną przetworzoną na prąd dzięki panelom fotowoltaicznym umieszczonym na dachu pojazdu. Tyle tylko, że do pełnego naładowania akumulatorów pojazd musiałby stać praktycznie cały dzień na słońcu. Normalnie akumulatory można ładować za pomocą energii elektrycznej ze zwykłego domowego gniazdka, gdzie jest napięcie 230 Volt. Zastosowano automatyczny system korekty pochylenia paneli fotowoltaicznych, aby lepiej wykorzystać energię słoneczną podczas postoju pojazdu. Ma on ma dwa silniki o niewielkiej łącznej mocy 2 kilowatów, może przejechać na pełnym naładowaniu baterii 20-30 kilometrów, w słoneczny dzień z doładowaniem z paneli fotowoltaicznych trochę więcej. Waży niespełna 300 kilogramów. Jest miejsce dla kierowcy i pasażera. Pojazd może rozwijać szybkość do 30 kilometrów na godzinę. Są już pomysły na kolejne konstrukcje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie