Mistrz Polski za mocny. Skra Bełchatów pokonała 3:0 Cerrad Czarnych Radom

Radomscy siatkarze przegrali z mistrzem Polski w jego hali 3:0.
Radomscy siatkarze przegrali z mistrzem Polski w jego hali 3:0. Tadeusz Klocek
W meczu 20 kolejki PlusLigi, Skra Bełchatów pokonała 3:0 Cerrad Czarnych Radom.

Skra - Cerrad Czarni 3:0 (26:24, 25:19, 25:20).

Skra: Uriarte 3, Wlazły 16, Conte 13, Winiarski 9, Kłos 9, Wrona 7, Tille (libero) oraz Włodarczyk, Brdović 1, Marechal 2.

Cerrad Czarni: Kampa, Oivanen 6, Westphal 3, Żaliński 7, Pliński 4, Grzechnik 7, Kowalski (libero) oraz Kędzierski 2, Bołądź 4, Gutkowski, Grobelny 1.

MVP meczu: Mariusz Wlazły (Skra).

Pierwszego seta Skra wygrała na przewagi. 25 punkt zdobył Mariusz Wlazły, a 26 po kontrze Facunto Conte.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 8:7. Przy stanie 16:11, radomski szkoleniowiec zmienił rozgrywającego (na Lukasa Kampę pojawił się Michał Kędzierski) i atakującego (za Mikko Oivanena - Bartłomiej Bołądź). Nie wiele to dało, radomianie przegrali 25:19.

W trzecim secie trener Cerrad Czarnych, Robert Prygiel dokonał jeszcze większych zmian. Na rozegraniu został Michał Kędzierski, w ataku Bartłomiej Bołądź, a na przyjęciu wraz z Wojciechem Żalińskim zagrał Mikko Oivanen. Skra szybko odskoczyła na 12:6, ale radomianie dogonili rywala i było po 13. Ostatecznie mistrz Polski pokonał we własnej hali radomian za trzy punkty 3:0.