Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej WAAC 2016 Radom. Dekoracja zwycięzców na deptaku

ik
Zwycięskie drużyny Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej  w Radomiu: 1. Francja (w środku), 2. USA, 3. Rosja.
Zwycięskie drużyny Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w Radomiu: 1. Francja (w środku), 2. USA, 3. Rosja. Szymon Wykrota
Mistrzostwa Świata w akrobacji Samolotowej w klasie Adanced 2016 zakończyły się w sobotę, 13 sierpnia. Najważniejsze tytuły zgarnęli piloci z Francji.

W sobotę na placu przy fontannach w Radomiu odbyło się zakończenie i dekoracje zwycięzców Mistrzostw Świata w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced.

W klasyfikacji generalnej wygrał Francuz Loica Lovicourta. Drugie miejsce zajął także reprezentant Francji Romain Vienne, a na trzeciej pozycji uplasował się Belg Wim Soens. Najlepszy z Polaków Adrian Szuman zajął 17. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Francuzi, którzy do Radomia przylecieli w roli faworytów. Na drugim stopniu podium byli Amerykanie, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Rosji. Polska była na szóstej pozycji.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak fantastyczna impreza odbyła się w naszym mieście, które znów stało się światową stolicą samolotowych akrobacji - mówił prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej odbyły się po raz 12. Radom był ich gospodarzem po raz trzeci. Popisy pilotów można było śledzić nad lotniskiem na radomskim Sadkowie od piątku 5 sierpnia. O medale walczyło ponad 60 zawodników z 17 krajów.