Mistrzostwo radomskich Piorunów. Udana Basketmania (WIDEO, ZDJĘCIA)

/SzS/
Zespół Piorunów z Kimem Adamsem, koszykarzem Rosy Radom
Zespół Piorunów z Kimem Adamsem, koszykarzem Rosy Radom Sylwester Szymczak
W Radomiu rozgrywany był finał ogólnopolskiego turnieju koszykówki, Orlik Basketmania 2015. Na trybunach zasiadł między innymi trener reprezentacji Polski koszykarzy, Mike Taylor, a nagrody wręczali finalistom koszykarze ekstraklasowej Rosy Radom.
Orlik Basketmania

Finał Orlik Basketmanii w Radomiu

To była bardzo udana impreza. Już od piątku na specjalnie przygotowanych boiskach, Placu Jagiellońskim rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów, które wygrały eliminacje w swoich województwach. Mecze toczyły się 4x6 minut. W roczniku 2002 - 2003 najlepsi okazali się zawodnicy SP 15 Żory, którzy w finale pokonali UKS Chromik Żary. Wśród dziewcząt wygrał UKS Trójka Działdowo (rocznik 2002-2003) i Gimnazjum 24 Sosnowiec (2000 i 2001).

Oczy radomskich kibiców skierowane były przede wszystkim na pojedynki chłopców z rocznika 2000-01, bo tutaj rywalizowała ekipa Piorunów Radom. W fazie grupowej pokonali oni Chromika Żary 37:17, przegrali z Prawdziwymi Albańczykami 17:19 i pokonali Górnik Wałbrzych 24:23. Do półfinałów awansowali z pierwszego miejsca. Tutaj pokonali Gim 10 Toruń 19:11 i w finale zmierzyli się z faworytem imprezy - New York Heat Lublin. Co ciekawe radomianie jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywali różnicą siedmiu punktów, ale końcówkę spotkania zagrali bardzo dobrze. Wywalczyli mistrzostwo w tej kategorii.

Pioruny Radom: Bernacik, Sobuta, Chebdowski, Kowalczyk, Strzelec, Tomczak, Lorens, Pajestka, Wosztyl.