Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Modernizacja Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie stała się faktem. Podpisano umowę z wykonawcą. Zobacz zdjęcia i wizualizacje

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Umowa została podpisana w nowym skrzydle Szkoły Muzycznej w Siennie. Na kolejnych zdjęciach również wizualizacje GOK-u po modernizacji.
Umowa została podpisana w nowym skrzydle Szkoły Muzycznej w Siennie. Na kolejnych zdjęciach również wizualizacje GOK-u po modernizacji. Urząd Gminy w Siennie
Kolejna duża inwestycja w gminie Sienno staje się faktem. Została podpisana umowa z wykonawcą gruntownej rozbudowy i przebudowy budynku miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury. Obiekt wzbogaci się o przestronną czytelnię, sale do ćwiczeń. Po zakończeniu inwestycji do GOK-u przeniesie się też gminna biblioteka.

Zakres planowanych prac jest bardzo imponujący. Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową, rozbudową budynku w Siennie. Pojawią się nowe pomieszczenia, takie jak sala do spotkań młodzieży, seniorów i sali multimedialnej oraz zaplecze socjalno–biurowe, magazynowe i techniczne. Za roboty budowlane odpowiedzialne będzie przedsiębiorstwo INTEGRA z Radomia, zaś koszt inwestycji zawarty w przetargu to aż 4 miliony 374 tysiące i 454 złote.

Dzięki realizacji zadania powstanie nowoczesny w pełni niskoemisyjny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami budynek w którym mieścić się będzie Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury. Powstanie kompleksowe centrum kultury przyciągające mieszkańców w każdym wieku, dla których dedykowane zostaną sale i ciekawe kąciki zainteresowań. Żywimy nadzieję, że inwestycja w infrastrukturę kulturalną oraz nowoczesny i komfortowy budynek przyciągnie mieszkańców i pozwoli cieszyć się jeszcze bogatsza ofertą kulturalną naszych jednostek

- mówi Mariusz Strąk, wójt gminy Sienno.

W wydarzeniu brali udział liczni goście: poseł Anna Kwiecień, Robert Grzyb – przedstawiciel wykonawcy przebudowy, Mariusz Strąk – wójt gminy Sienno, Jolanta Karolik – skarbnik gminy Sienno, Dorota Wojtas-Lorek – sekretarz gminy Sienno, radni Gminy Sienno z przewodniczącym Romanem Markiericzem na czele, Paweł Garbalski – Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie, Wioletta Polak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennie, Anna Ziętala – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie, Martyna Kaczmarska – zastępca dyrektywa Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie, Andrzej Lorek – kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Siennie oraz pracownicy Urzędu Gminy w Siennie: Kamil Wiśnios – kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju oraz Emilia Król – młodszy referent.

Umowa została podpisana w Szkole Muzycznej w Siennie. Miało to wymiar symboliczny, bowiem to poprzednia duża inwestycja edukacyjno-kulturalna zrealizowana na terenie gminy Sienno. Więcej o oficjalnym otwarciu nowego skrzydła szkoły tutaj:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie