Moya Radomka Lotnisko Warszawa - Radom przegrywa z Grupa Azoty Chemik Police (0-3). Zapis relacji na żywo

Amelia Sumara
Fragment meczu Radomki w Policach
Mecz Moya Radomka Lotnisko Warszawa - Radom z Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (25-14), (25-16), (25 - 23). Siatkarki Radomki zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Tauron Ligi, przez co balansują na granicy strefy dającej play-off.

Siatkarki Radomki przegrały w Policach. Sytuacja w tabeli Tauron Ligi

Chemik jest jednym z zespołów walczących o tytuł. Na czele stawki są także ŁKS Commercecon Łódź i Developres Bella Dolina Rzeszów.
Siatkarki z Radomia są w dużo gorszym położeniu. Zajmują dopiero dziewiąte miejsce i balansują na granicy strefy dającej play-off. Mają tyle samo punktów - siedem, co dziesiąte opolanki.
Radomka przegrała trzy mecze z rzędu. Ostatnie zwycięstwo miało miejsce równo miesiąc temu - 18 listopada. Wówczas radomianki wygrały 3:0 z #VolleyWrocław.

Set I (25 - 14):

Pierwszy set rozpoczął się ostrą wymianą. W ciągu kilku pierwszych minut Chemik wyszedł na prowadzenie, lecz drużyna Radomki dokładała ogromnych starań, aby dorównać. Po chwili Chemik posiadał na swym koncie dwukrotność punktów zdobytych przez Radomkę. W 15 minucie Chemik prowadził już 10 punktami. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25 - 14 dla Chemika Police.

Set II (25 - 16):

Drugi set rozpoczął się chwilę po godzinie 18. Pierwszy punkt zdobyły siatkarki Chemik Police. Drużyny szły łeb w łeb zdobywając punkt za punktem. Chemik ponownie prowadzi 10 punktami. Drużyna z Polic podtrzymuje swoją przewagę. Po ostrej wymianie Radomka zdobywa kolejne punkty, zmniejszając przewagę przeciwniczek. W 15 minucie siatkarki z Polic prowadzą już jedynie 5 punktami (15 - 10). Chemik ponownie wychodzi na 10 punktowe prowadzenie. Drugi set kończy się wynikiem 25 - 16 dla Chemika Police.

Set III(25 - 23):

Trzeci set rozpoczął się punktem dla drużyny Chemik Police. Siatkarki Radomki zdobywają pierwszy punkt dopiero po czterokrotnym wypunktowaniu przez Police (4-1). Ostra wymiana na korzyść Radomki, Chemik prowadzi jedynie 2 punktami. Remis 8 - 8. Drużyny zdobywają punkt za punktem, dalej remis: 11 - 11. Siatkarki idą łeb w łeb, remis: 14 - 14. Radomka Radom wychodzi na 2-punktowe prowadzenie. Sytuacja ponownie wyrównana: 18 - 18. Trzeci, najbardziej wyrównany set kończy się wynikiem 25 - 23 dla Chemika Police.