Tymex Liga Okręgowa - ostatnia kolejka. Pilica Nowe Miasto żegna się z okręgówką. Polonia Iłża musi czekać na baraż KS Warka. Wulkan zostaje

Maciej Kwiatkowski
Wulkan Zakrzew, rzutem na taśmę pokonał Proch Pionki i utrzymał się w Tymex Lidze Okręgowej>>>KS Proch Pionki
Ostatnia 30. kolejka Tymex Ligi Okręgowej wyłoniła drugiego spadkowicza. Do zdegradowanej wcześniej Akcji I jastrzębia dołączyła Pilica Nowe Miasto nad Pilicą. Polonia Iłża musi teraz zaciskać kciuki za sukces barażowy KS Warka. Sprawdź wyniki i ostateczna tabelę.

Tymex Liga Okręgowa - ostatnia kolejka

Wszystkie pojedynki tej serii gier Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej zaplanował do rozegrania na sobotę 22 czerwca, na godzinę 15. Już wiemy, że w obligatoryjnym terminie odbędzie się siedem pojedynków, mecz Orła Wierzbica z KS Błotnica Stara, awansem rozegrany został w czwartek. Wygrali goście 1:2.

Orzeł Wierzbica - KS Błotnica Stara 1:2 (0:0)
Bramki: Mariusz Starosta 68, Damian Kosiec 80
Na zakończenie sezonu rozczarowanie w Wierzbicy i radość w Starej Błotnicy. Wynik w 80 minucie po dośrodkowaniu Karola Rogolińskiego strzałem głową ustalił Damian Kosiec. Po tym sezonie zespół ze Starej Błotnicy opuszcza trener Daniel Grymuła, który drużynę seniorów objął w lipcu w 2021 roku i prowadził ją przez trzy lata. W pierwszym sezonie wywalczył awans w dwóch kolejnych utrzymywał zespół w Tymex Liga Okręgowa.

Wulkan Zakrzew - Proch Pionki 3:2 (0:1)
Bramki: Kiełbasa, Jakóbiak, Bartosiak - Dokukin, Kucharczyk.
Rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami, bo w 14 minucie asystę od Kacpra Michalskiego wykorzystał Ukrainiec Vlado Dokukin i było 0:1. Takim też wynikiem zakończyła się 1. połowa spotkania rozgrywanego w Golędzinie. Zaraz po zmianie stron miejscowi umieścili piłkę w bramce Kamila Wójcika. Niestety dla miejscowych fanów w 71 minucie Rafał Gil wypatrzył Michała Kucharczyka, a ten ponownie wyprowadził Proch na prowadzenie. Wówczas szanse zakrzewian na utrzymanie mocno zmalały, ale ci nie zamierzali odpuszczać. Na przestrzeni trzech minut Wulkan uzyskał dwa gole. Najpierw golkipera Prochu pokonał wprowadzony po przerwie Łukasz Jakóbiak, który wykorzystał nieporozumienie defensorów Prochu. Wynik ustalił Tomasz Bartosiak, który z zimna krwią zamienił sytuację sam na sam na gola!

Polonia Iłża - Powiślanka Lipsko 1:1 (0:0)
Bramka: Jagieła - Gąsior.
W wielkich derbach podopieczni Dariusza Różańskiego, którzy także toczyli korespondencyjną rywalizację o utrzymanie podejmowali Powiślankę. Z uwagi na to, że oba kluby - zwłaszcza pod względem kibicowskim - za sobą nie "przepadają" można było być pewnym, że walki w starciu nie zabraknie. Tak też było. Zawodnicy obu drużyn nie przebierali w środkach, a sporo pracy miał arbiter Katarzyna Kupidura. Ta w zasadzie co chwilę musiała studzić krewkie zapędy piłkarzy, co jakiś czas pokazując żółte kartki. Pomimo kilku dogodnych okazji strzeleckich, gole jednak w Iłży nie padały. Sytuacja zmieniła się w 89 minucie. Wówczas do prostopadłej piłki dopadł Kacper Gąsior i wykorzystał okazję sam na sam z bramkarzem. To nie był koniec emocji, bo w trzeciej minucie doliczonego czasu gry obrońca Mariusz Jagieła uderzył futbolówkę głową na tyle precyzyjnie, że ta przelobowała bramkarza Powiślanki. Więcej bramek, już nie padło co oznacza, że Polonia zajęła 14 miejsce i o tym, czy spadnie z okręgówki zadecyduje barażowy mecz KS Warka. Jeśli ta drużyna pokona rywali wówczas Polonia się utrzyma.

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Mazowsze Grójec 0:2 (0:1)
Bramki: Ostrowski, Złoch.
Pilica przed meczem ostatniej kolejki była w najtrudniejszej sytuacji, bowiem zajmowała przedostatnie miejsce i, by liczyć się w walce o utrzymanie, nie tylko musiała wygrać z Mazowszem, ale i liczyć na potknięcia rywali (Wulkana Zakrzew i Polonii Iłża). Niestety gospodarze ulegli w derbach powiatu Mazowszu, a gole dla podopiecznych Jerzego Engela juniora zdobywali: Caper Ostrowski i Daniel Złoch.

Radość zawodników Mazowsza, po meczu z Pilicą:

Pozostałe wyniki:
Królewscy Jedlnia - Gracja Tczów 1:1
Jodła Jedlnia-Letnisko - KS Warka 2:0
Akcja I Jastrzębia - Centrum Radom 2:6
Zodiak Sucha - Szydłowianka Szydłowiec 0:1.

Tak zapowiadaliśmy 30. kolejkę Tymex Ligi Okręgowej
O ile przed tygodniem poznaliśmy rozstrzygnięcia na górze tabeli i Proch Pionki po triumfie nad Orłem zapewnił sobie pierwsze miejsce i co za tym idzie, awans do Decathlon 5. Ligi. Z kolei drugie miejsce dające szanse gry w barażu o ten cel uzyskał KS Warka. Rywalem zespołu będzie Bug Wyszków, lub Wicher Kobyłka. Jeśli drużyna z Warki awansuje, wówczas z Tymex Ligi Okręgowej spadną dwie drużyny. Natomiast, w przypadku, kiedy KS Warka przegra baraż, to zdegradowane zostaną trzy ostatnie zespoły radomskiej okręgówki.

Przed ostatnią kolejką znany jest tylko jeden spadkowicz, a o pozostanie w rozgrywkach na kolejny sezon zawalczą: Polonia Iłża, Wulkan Zakrzew i Pilica Nowe Miasto. Obecnie podopieczni Dariusza Różańskiego z Iłży mają na koncie 26 punktów i o jeden wyprzedzają Wulkana i dwa – przedostatnią Pilicę.

Co ciekawe, każda z drużyn będzie gospodarzem ostatniego meczu w sezonie. Polonia podejmie Powiślankę Lipsko - obecnie trzecie miejsce, Wulkan zagra z liderem z Pionek, zaś Pilica skonfrontuje siły z Mazowszem Grójec, które zajmuje piątą lokatę.