Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na kolejne z cyklu spotkań „Klubu Młodych Odkrywców Sztuki”

Barbara Koś
Tematem poprzedniego spotkania Klubu była akwarela.
Tematem poprzedniego spotkania Klubu była akwarela. Muzeum Malczewskiego Facebook
Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza w niedzielę, 26 marca, o godzinie 12, na kolejne z cyklu „Klub Młodych Odkrywców Sztuki”. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będzie abstrakcja geometryczna Pieta Mondriana Muzeum prosi o zapisy telefoniczne: 48 36 256 94.

Spotkanie „Klubu Młodych Odkrywców Sztuki” w Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu

Piet Mondrian to malarz holenderski, współzałożyciel grupy artystycznej De Stijl, uważany za jednego z prekursorów abstrakcjonizmu.

Jest twórcą neoplastycyzmu – jednego z najwcześniejszych kierunków postulujących w malarstwie abstrakcję geometryczną, charakteryzującego się użyciem linii pionowych i poziomych, które nachodząc na siebie, dzieliły płaszczyzny na kwadraty i prostokąty, oraz stosowaniem trzech barw podstawowych (żółtej, niebieskiej i czerwonej) i trzech tzw. nie-kolorów (czerni, bieli i szarości).

Wywarł wpływ na rozwój abstrakcji w malarstwie i na architekturę XX wieku.

„Klub Młodych Odkrywców Sztuki” to cykl zajęć polegających na zapoznaniu młodych ludzi oraz ich opiekunów z najbardziej znanymi zjawiskami, sylwetkami twórców i trendami z historii sztuki.

Zajęcia są skonstruowane w taki sposób, że każde z nich jest poprzedzone prezentacją i wykładem na temat danego zjawiska w sztuce, następnie uczestnicy zajęć wykonują prace plastyczne związane tematycznie z wykładem.

- Nie stawiamy limitów wiekowych, w warsztatach biorą udział zarówno małe dzieci, jak nastolatki i ich dorośli opiekunowie. Zajęcia poszerzają horyzonty i uzupełniają wiedzę przekazywana na zajęciach szkolnych: nasza oferta obejmuje prezentacje sylwetek znanych na całym świecie twórców, takich jak choćby Andy Warchol, Pablo Picasso, Auguste Renoir, jak i polskich wybitnych malarzy: np. Józefa Chełmońskiego, Wojciecha Fangora i wielu innych. Prezentujemy tak różnorodne zjawiska w sztuce jak japońska sztuka malowania tuszem, sztuka Starożytnego Egiptu, sztuka malowania porcelany - mówią organizatorzy.

Na zajęcia zapraszane są dzieci z opiekunami, pojawiają się całe rodziny, które wspólnie wykonują prace artystyczne.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie