Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia niektórych ludzi

oprac. /dm/Zaktualizowano 
Pełny zapis czatu z Marzeną Paduch, kandydatką na stanowisko burmistrza Zwolenia.

mks_1923: *Witam, mam takie pytanie do pani. Jeśli pani zostanie burmistrzem Zwoleniam, to czy w naszym mieście będzie basen?
Marzena Paduch - Tak, na 100 procent. Postaram się, żeby w naszym mieście powstał basen, nie tylko do celów rekreacyjnych, ale też ze względu na rehabilitację. Wiele osób cierpi na schorzenia kręgosłupa i jeździ do Kozienic na basen, a przcież taki obiekt powinien być u nas.

koleszka: *Czy po wybraniu Pani na Burmistrza Zwolenia planuje Pani zwalniać ludzi tak jak to było swojego czasu w Zakładzie Energetyczym?
- Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia niektórych ludzi. Np: pana Skorka, pana Sulimę, pana Kabusa itp. W gminie są również fachowcy, których chętnie zatrzymam.

saba: *Co, będąc posłem, zrobiła Pani konkretnie dla mieszkańców Zwolenia, a co pani zrobi jeśli zostanie burmistrzem?
- Poseł zajmuje się tworzeniem i pracą nad ustawami i trzeba to rozgraniczyć. Takie jest zadanie posła. Niektórzy się zwracali do mnie o poparcie projektów unijnych i ja to czyniłam. Nie mogłam natomiast sama budować dróg czy stadionu. Od tego są władze samorządowe.
Przyczyniłam się między innymi powstania w Zwoleniu poradni endokrynologicznej. Sprowadziłam na nią pieniądze z uwagi na prośby emerytów, między innymi pani Haliny Bohater. Siedziba rejonu Dróg Krajowych w Zwoleniu miała zostać przeniesiona do Grójca. Za moją sprawą tak się nie stało. Z pewnością uratowało to pracę dla wielu osób, za co otrzymałam dyplom podpisany przez pracowników. Ponadto w moim biurze poselskim dyżurował prawnik, który za darmo pomagał ludziom w różnych sprawach.
Rozwiązałam też bardzo wiele problemów obywateli miasta i gminy, którzy się do mnie zwracali o pomoc pisząc interwencje. Jako jedyna miałam podstawowe biuro poselskie w Zwoleniu, gdzie można mnie było zastać. Dziś są biura poselskie kilku partii, tylko, że nie ma w nich posłów.
Sama moja obecność w Sejmie promowała Zwoleń w całej Polsce. Mówiąc Marzena Paduch, przypominano, że to posłanka ze Zwolenia.
Dzięki moim interwencjom zostało uratowanych kilka żyć. Pomagałam niemal każdemu, kto się do mnie zwrócił. Nie ważne czy wymagało to ode mnie interwencji w ministerstwie, czy u jakiegoś profesora z dobrej kliniki.
Przekazałam 10 tysięcy złotych na szpital w Zwoleniu. Wielokrotnie dawałam różne datki na szkoły, na nagrody w konkursach itp.
Obecna władza nie była niestety zainteresowana współpraca z posłem ze swojej ziemi. Zamiast zabiegać o pomoc, odtrącano mnie. Miałam wrażanie, że nie chcieli mnie promować, bo czuli się zagrożeni moją osobą. Nie zapraszano mnie na żadne uroczystości, nawet na dożynki.

marta: *dlaczego odeszła Pani z SAMOBRONY.
- Z uwagi na to, ze partia umarła śmiercią naturalną. Dziś nie ma już Samoobrony. Zostając w Samoobronie, nie mogłabym się już rozwijać. A jestem człowiekiem z bardzo dużym doświadczeniem i chce dalej działać politycznie z pożytkiem dla miasta.

saba: *Czy będzie Pani korzysta ze środków unijnych? Jakie ma Pani do tego przygotowanie?
- Będę korzystała ze środków unijnych ponieważ Polska jest członkiem Unii. Będąc w Sejmie byłam wśród ludzi, którzy mnie nauczyli jak skutecznie zdobywać pieniądze. Doświadczenie i kontakty, jakie nabyłam w Sejmie są bezcenne. Tego w Zwoleniu nie ma nikt.

saba: *Dlaczego, jak była Pani posłem nie starała się o powstanie basenu w Zwoleniu?
- Ponieważ nie byłam we władzach samorządowych. Nikt nie zwrócił się do mnie o wsparcie.

mks_1923: *Jeśli taki basen by powstał‚ to w którym miejscu?
- Kiedy zostanę burmistrzem, będę mogła poszukać dobrej lokalizacji. Wiele dobrych terenów zostało sprzedanych przez obecną władzę.

mks_1923: *Czy będąc burmistrzem ma pani zamiar pomagać finansowo Zwoleniance, która jest w jakimś stopniu wizytówką tego miasta?
- Klub sportowy zasługuje na pomoc samorządu, ale na uczciwych zasadach.

linda: * Jaki będzie Zwoleń za pani rządów? Ma pani jakiś pomysł na nasze miasto?
- Chciałabym położyć nacisk na infrastrukturę, czyli kanalizacja, wodociągi i drogi. A podstawą jest unowocześnienie i rozbudowa oczyszczalni ścieków. Ważna jest też budowa nowego wysypiska śmieci. Chciałabym wybudować spalarnię śmieci. Utylizowanie ich przyniosłoby gminie dodatkowe dochody i utworzyłoby nowe miejsca pracy. To jest możliwe, ponieważ Unia przeznacza na ekologię ogromne środki. Gospodarstwom wiejskim trzeba stworzyć dobre warunki do prowadzenia agrobiznesu i umożliwić zarabiania na turystyce. To jest jeden z wymogów Unii. Produkcja rolna w Polsce jest systematycznie ograniczana.
Chciałabym zrobić porządek z zalewem. Przywrócić jego rekreacyjną funkcję. Może go nawet rozbudować Chcę, aby na terenie gminy powstały zakłady pracy. Zwracają się do mnie ludzie, którzy widzą takie możliwości i mają na to pieniądze. Nie myślę tu o marketach. Popieram naszych rodzimych kupców, dla których chce unowocześnić miejskie targowisko - a nie je sprzedać.

marta: *Czy nadal popiera Pani program Samobrony
- Swoich poglądów nie zmieniłam. Program Samoobrony jest dobry. Praca Człowiek Godne Życie. Mam poglądy lewicowe: darmowe szkoły i szpitale. Jestem przeciwko prywatyzacji i wyprzedawaniu majątku narodowego.

saba: *Jakie ma Pani wykształcenie?
- Średnie-techniczne.

mks_1923: *Jesli pani zostałaby burmistrzem Zwolenia, to czy planowane jest zalanie asfaltu na wsi Filipinów, na odcinku do Łuczynowa?
- Budowa dróg w gminie jest jednym z moich priorytetów. Konkretnych obietnic nie mogę składać, ponieważ muszę najpierw sprawdzić sytuację finansową gminy. Prawdopodobnie jest bardzo zadłużona. Może nawet dojść do interwencji syndyka.

wizna: *Będąc posłem poczynała sobie pani brawurowo, nasyłając prokuraturę na swoje miejsce pracy, co pani tym uzyskała, jak się pani teraz czuje pracując z dawnymi kolegami, których chciała pani posadzić?
- W moim zakładzie była wewnętrzna kontrola, która stwierdziła nieprawidłowości przez co niektóre osoby miały kłopoty i nie pracują dziś na tych samych stanowiskach. 28 października mam 25-lecie pracy. Bardzo lubię ten zakład i jestem dobrym fachowcem. Mam uznanie u swojego dyrektora.

gelo: *Była pani radną Powiatu, jak układała się pani współpraca i ile pani złożyła wniosków tzn chodzi o inwestycje?
- W radzie powiatu było nas dwoje z tej samej opcji. Nasze głosy niewiele znaczyły, a towarzystwo robiło co chciało. Dlatego myślę, że społeczeństwo będzie głosować na całą moją listę żebym miała większość w powiecie i gminie.

koleszka: *Przeglądając archiwum sejmowe posłów V kadencji zauważyłem, że była Pani najmniej aktywna posłanką (najmniej ze wszystkich posłów zabierała Pani głos). Czy będąc burmistrzem też Pani będzie mało aktywna?
- To nieprawda. Proszę sprawdzić dokładnie. Byłam ponad 70 razy na mównicy sejmowej. Miałam bardzo trudne wystąpienia napisane przez siebie. Pracowałam w Komisji do Spraw Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej i wielu podkomisjach. Według sondażu Echa Dnia byłam jedną z najbardziej pracowitych posłanek naszej ziemi.
Będąc burmistrzem będę tak samo aktywna. A może nawet bardziej, z uwagi na to, że praca burmistrza jest łatwiejsza i mniej pracochłonna oraz na miejscu.

wizna: *Na czyje poparcie liczy pani w nadchodzących wyborach?
- Liczę na wszystkich mieszkańców gminy i miasta Zwolenia. Chcę żeby ludzie stanęli ponad podziałami i docenili moją osobę. Los dał im człowieka, który jest jednym, który może zrobić wiele dla tego miasta dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom. Mnie było dane być Sejmie. Z całym szacunkiem dla zwykłych obywateli, bo są mądrzy i dobrzy.
Proszę Was o pomoc, żebyście mi pomogli wykorzystać swój potencjał i możliwości dla dobra Zwolenia.

polecane: FLESZ: 10 matek, które zmieniły świat

Wideo

Materiał oryginalny: Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia niektórych ludzi - Echo Dnia Radomskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 44

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
M
Marcysia
W dniu 27.10.2010 o 15:42, bo napisał:

no p paduch ...z takimi pogladami to chron nas panie boze zeby cie ludzie wybrali...nie dosc ze nie masz wykształcenia,zadnych odpowiednich kursow pokonczonych zeby sprawowac tak odpowiedzialna funkcję,jestes tylko elektrykiem, to swoje urzedowanie chcesz zaczynac od wojenek?...kadencja jest krótka , czy cokolwiek zdążysz zrobic nim skonczysz te swoje wojenki i gierki?

Ale ta obecna władz się panicznie boi, że aż tyle beznadziejnych wpisów napisała. Ludzie to jedyny poseł w historii tego miasta a wy takie pierdoły tu wypisujecie to jest dopiero Wstyd, lepiej złodziei promować. W tych postach sami napisaliście, że nie ma pieniędzy na basen, ciekawe czemu jest takie zadłużenie jak wszyscy tacy wczciwi i wspaniali. Pani poseł jakoś do tej pory niczym sobie rąk nie ubrudziła. Żal.pl na was.

zgłoś
K
Kryspina

Była posłanka Pani Paduch umie budować oczywiśnie
ale co ?
niezgodę w środowisku i mydlić oczy laikom - to Jej najlepiej wychodzi.
doskonała jest w oczernianiu kontrkandydatów (którym do pięt) niedorasta.
To tylko takie mydlenie oczu laikom, którzy zupełnie się nie znają i gotowi
jeszcze uwierzyć, że to nowy wzór ponieważ tak się - promuje
wzór ale czego??? egoizmu głupoty prostactwa (może tyle)wiele podobnych cech mozna tu wymienić
Przypisywanie zasług za coś - czego nie zrobiła
nie zrobiła to jej atut który zaowocuje ale czym.....
Wzorem włodarza Gminy (nie ujmujac Innym kandydatom)jest Pani Bogusław Jaworska.
Zrobiła bardzo wiele i wiele moze zrobić dla Miasta i Gminy i czy
pozwolimy Jej na to , to już nasza decyzja .... ŻYJEMY NADZIEJĄ ŻE BURMISTRZEM MIASTA I GMINY ZWOLEŃ
zostanie nadal Pani Bogumiła Jaworska ...
Ta Pani nie oczernia Nikogo, nieprzypisuje sobie czyichś zasług, jest wspaniłą osobą i dobrym włodarzem Gminy .
Słuchjąc wypowiedzi Pani Paduch poczuliśmy się, że jesteśmy w świecie fantazji w świecie Harego Potera ((kórego nie wiem czy czytała) Niektóre Jej wypowiedzi nadają sie do programu śmiechu warte.

Całym sercem oddani wyborcy
Nasze głosy zostana oddane na Pania Bogusławę Jaworską

zgłoś
w
wkurwiony
A o czym ma pojecie ta pani ? KLAMCZUSZEK !!!!!

gdzie sa wpisy nt MAZURKIEWICZA!!!!! zNAJOMOSCI ZADZIALALY REDUKTORZE ECHA,ECHA...Nie manipuluj czlowieku,znizasz sie do poziomu Mazurkiewicza- czyli szamba.
zgłoś
i
ipn
" narod wspanialy,tylko ludzie hu-e" - Jozef Pilsudski. A swoja droga,wezmy kuzwa kije bejsbolowe i pogonmy tych talatajow PIEKARZA,ENERGETYCZKE....w pis du Wezmy KONONOWICZA-nic nie bedzie Przeciez polityk to smiec,prowicjonalny-podwojnie!!!

Pamiętam że kiedyś Panią Paduch już napadano i jej rodzinę, podpalano.Sądząc po wypowiedzi może to ty lub twoi mocodawcy maczali w tym palce.
zgłoś
d
duch,czy nie duch?
wyborcy - zadajcie tej pani kilka merytorycznych pytan i zobaczycie co to za fachowiec. owszem, umie klamac, jatrzyc, straszyc, knuc iobiecywac.nic poza tym.

" narod wspanialy,tylko ludzie hu-e" - Jozef Pilsudski. A swoja droga,wezmy kuzwa kije bejsbolowe i pogonmy tych talatajow PIEKARZA,ENERGETYCZKE....w pis du Wezmy KONONOWICZA-nic nie bedzie Przeciez polityk to smiec,prowicjonalny-podwojnie!!!
zgłoś
j
january

A o czym ma pojecie ta pani ? KLAMCZUSZEK !!!!!

zgłoś
J
Jola

Zastępcą Burmistrza będzie kobieta burmistrz ma nowy plan rozwoju i oszczędności w Gminie.
TAka wymiana pracowników pozwoli sporo zaoszczędzić i będzie ich mniej a więcej zrobią. Nie będzie lipy.
Marzenka jest Burmistrzem 21 wieku.

zgłoś
b
bo
NA Gminę padł blady strach jakie tam teraz urzędniki miłe jakby był koniec świata.
MArzena ma już listę do gminy. Brawo dla nowej PAni Burmistrz.

co za głupie i durne pisanie...tak juz pampersy pokupowali i ze strachu sikaja w majtki...lista do gminy?...a na jakiej podstawie bedzie juz zwalniac?..przeciez z nimi nie pracuje....a może pozwalnia tych co nie chodza do solarium i takiej opalenizny jak ona nie maja?...a moze bedzie mierzyc szerokośc tyłków ?...a może posprawdza wykształcenie?...najpierw wygraj te wybory , a szczerze watpimy czy ci sie uda ,a pózniej możesz próbowac podskakiwac
zgłoś
K
Kazik

NA Gminę padł blady strach jakie tam teraz urzędniki miłe jakby był koniec świata.
MArzena ma już listę do gminy. Brawo dla nowej PAni Burmistrz.

zgłoś
k
kotmaale
a co zrobili inni moze mnie oswiecisz

Jeżeli tego nie widzisz albo nie chcesz widzieć i nie chcesz usłyszeć, to żadne oświecenie nie pomoże. Można się sprzeczać które było potrzebne, a co nie, ale nie można powiedzieć że cztery lata B. Jaworska przespała. Trzeba być ostatnim szują żeby tego nie widzieć i okłamywać, chyba tylko siebie.
zgłoś
g
gość 100

gożej jak tobie wskoczy to będziesz inaczej pisał

zgłoś
L
Lolek

Byłam dzisiaj w Gminie po wypowiedzi PANI MArzeny o przewietrzaniu na wszystkich padł blady strach a te starsze panie które tam pracują to chyba wybiorą się do ZUS

zgłoś
z
zwoleniak1

W zasadzie to z uwagi na to,że poprzednia jak i ówczesna władza nic nie wniosła i nie zmieniła to wypadałoby zmienić te wszystkie układziki i znajomości. Potrzebna jest nowa osoba z zewnątrz i bez znajomości.

zgłoś
r
renia
Pani Marzeno, bardzo dobrze, że Pani kandyduje, popieramy Panią i dobrze, że Pani wystąpiła z Samoobrony. Głosowałem na tą partię i na Leppera w wyborach prezydenckich, ale oni mnie zawiedli. Pani mnie natomiast nie zawiodła i dlatego będę Panią popierał!

I Bardzo dobrze,ja rowniez jestem za Pania MARZENKA
zgłoś
a
anka
Rodzina i sama kandydatka dobrze pracują na forum, pewnie chcą zagłuszyć niepochlebne opinie. Nic wam to państwo nie pomoże. Zwoleń i gmina wie co była posłanka umie i czym się przysłużyła dla Zwolenia. A odpowiedź może być jedna nic nie umie, nie ma żadnego zaplecza, żadnych znajomości w warszawce jak to się chwaliła i nic dobrego dla zwolenia nie uczyniła oprócz postępowań prokuratorskich.

a co zrobili inni moze mnie oswiecisz
zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3