Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia...

  Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia niektórych ludzi

  oprac. /dm/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia niektórych ludzi
  Pełny zapis czatu z Marzeną Paduch, kandydatką na stanowisko burmistrza Zwolenia.
  Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia niektórych ludzi
  mks_1923: *Witam, mam takie pytanie do pani. Jeśli pani zostanie burmistrzem Zwoleniam, to czy w naszym mieście będzie basen?
  Marzena Paduch - Tak, na 100 procent. Postaram się, żeby w naszym mieście powstał basen, nie tylko do celów rekreacyjnych, ale też ze względu na rehabilitację. Wiele osób cierpi na schorzenia kręgosłupa i jeździ do Kozienic na basen, a przcież taki obiekt powinien być u nas.

  koleszka: *Czy po wybraniu Pani na Burmistrza Zwolenia planuje Pani zwalniać ludzi tak jak to było swojego czasu w Zakładzie Energetyczym?
  - Na pewno chciałabym pozbyć się ze swojego otoczenia niektórych ludzi. Np: pana Skorka, pana Sulimę, pana Kabusa itp. W gminie są również fachowcy, których chętnie zatrzymam.

  saba: *Co, będąc posłem, zrobiła Pani konkretnie dla mieszkańców Zwolenia, a co pani zrobi jeśli zostanie burmistrzem?
  - Poseł zajmuje się tworzeniem i pracą nad ustawami i trzeba to rozgraniczyć. Takie jest zadanie posła. Niektórzy się zwracali do mnie o poparcie projektów unijnych i ja to czyniłam. Nie mogłam natomiast sama budować dróg czy stadionu. Od tego są władze samorządowe.
  Przyczyniłam się między innymi powstania w Zwoleniu poradni endokrynologicznej. Sprowadziłam na nią pieniądze z uwagi na prośby emerytów, między innymi pani Haliny Bohater. Siedziba rejonu Dróg Krajowych w Zwoleniu miała zostać przeniesiona do Grójca. Za moją sprawą tak się nie stało. Z pewnością uratowało to pracę dla wielu osób, za co otrzymałam dyplom podpisany przez pracowników. Ponadto w moim biurze poselskim dyżurował prawnik, który za darmo pomagał ludziom w różnych sprawach.
  Rozwiązałam też bardzo wiele problemów obywateli miasta i gminy, którzy się do mnie zwracali o pomoc pisząc interwencje. Jako jedyna miałam podstawowe biuro poselskie w Zwoleniu, gdzie można mnie było zastać. Dziś są biura poselskie kilku partii, tylko, że nie ma w nich posłów.
  Sama moja obecność w Sejmie promowała Zwoleń w całej Polsce. Mówiąc Marzena Paduch, przypominano, że to posłanka ze Zwolenia.
  Dzięki moim interwencjom zostało uratowanych kilka żyć. Pomagałam niemal każdemu, kto się do mnie zwrócił. Nie ważne czy wymagało to ode mnie interwencji w ministerstwie, czy u jakiegoś profesora z dobrej kliniki.
  Przekazałam 10 tysięcy złotych na szpital w Zwoleniu. Wielokrotnie dawałam różne datki na szkoły, na nagrody w konkursach itp.
  Obecna władza nie była niestety zainteresowana współpraca z posłem ze swojej ziemi. Zamiast zabiegać o pomoc, odtrącano mnie. Miałam wrażanie, że nie chcieli mnie promować, bo czuli się zagrożeni moją osobą. Nie zapraszano mnie na żadne uroczystości, nawet na dożynki.

  marta: *dlaczego odeszła Pani z SAMOBRONY.
  - Z uwagi na to, ze partia umarła śmiercią naturalną. Dziś nie ma już Samoobrony. Zostając w Samoobronie, nie mogłabym się już rozwijać. A jestem człowiekiem z bardzo dużym doświadczeniem i chce dalej działać politycznie z pożytkiem dla miasta.

  saba: *Czy będzie Pani korzysta ze środków unijnych? Jakie ma Pani do tego przygotowanie?
  - Będę korzystała ze środków unijnych ponieważ Polska jest członkiem Unii. Będąc w Sejmie byłam wśród ludzi, którzy mnie nauczyli jak skutecznie zdobywać pieniądze. Doświadczenie i kontakty, jakie nabyłam w Sejmie są bezcenne. Tego w Zwoleniu nie ma nikt.

  saba: *Dlaczego, jak była Pani posłem nie starała się o powstanie basenu w Zwoleniu?
  - Ponieważ nie byłam we władzach samorządowych. Nikt nie zwrócił się do mnie o wsparcie.

  mks_1923: *Jeśli taki basen by powstał‚ to w którym miejscu?
  - Kiedy zostanę burmistrzem, będę mogła poszukać dobrej lokalizacji. Wiele dobrych terenów zostało sprzedanych przez obecną władzę.

  mks_1923: *Czy będąc burmistrzem ma pani zamiar pomagać finansowo Zwoleniance, która jest w jakimś stopniu wizytówką tego miasta?
  - Klub sportowy zasługuje na pomoc samorządu, ale na uczciwych zasadach.

  linda: * Jaki będzie Zwoleń za pani rządów? Ma pani jakiś pomysł na nasze miasto?
  - Chciałabym położyć nacisk na infrastrukturę, czyli kanalizacja, wodociągi i drogi. A podstawą jest unowocześnienie i rozbudowa oczyszczalni ścieków. Ważna jest też budowa nowego wysypiska śmieci. Chciałabym wybudować spalarnię śmieci. Utylizowanie ich przyniosłoby gminie dodatkowe dochody i utworzyłoby nowe miejsca pracy. To jest możliwe, ponieważ Unia przeznacza na ekologię ogromne środki. Gospodarstwom wiejskim trzeba stworzyć dobre warunki do prowadzenia agrobiznesu i umożliwić zarabiania na turystyce. To jest jeden z wymogów Unii. Produkcja rolna w Polsce jest systematycznie ograniczana.
  Chciałabym zrobić porządek z zalewem. Przywrócić jego rekreacyjną funkcję. Może go nawet rozbudować Chcę, aby na terenie gminy powstały zakłady pracy. Zwracają się do mnie ludzie, którzy widzą takie możliwości i mają na to pieniądze. Nie myślę tu o marketach. Popieram naszych rodzimych kupców, dla których chce unowocześnić miejskie targowisko - a nie je sprzedać.

  marta: *Czy nadal popiera Pani program Samobrony
  - Swoich poglądów nie zmieniłam. Program Samoobrony jest dobry. Praca Człowiek Godne Życie. Mam poglądy lewicowe: darmowe szkoły i szpitale. Jestem przeciwko prywatyzacji i wyprzedawaniu majątku narodowego.

  saba: *Jakie ma Pani wykształcenie?
  - Średnie-techniczne.

  mks_1923: *Jesli pani zostałaby burmistrzem Zwolenia, to czy planowane jest zalanie asfaltu na wsi Filipinów, na odcinku do Łuczynowa?
  - Budowa dróg w gminie jest jednym z moich priorytetów. Konkretnych obietnic nie mogę składać, ponieważ muszę najpierw sprawdzić sytuację finansową gminy. Prawdopodobnie jest bardzo zadłużona. Może nawet dojść do interwencji syndyka.

  wizna: *Będąc posłem poczynała sobie pani brawurowo, nasyłając prokuraturę na swoje miejsce pracy, co pani tym uzyskała, jak się pani teraz czuje pracując z dawnymi kolegami, których chciała pani posadzić?
  - W moim zakładzie była wewnętrzna kontrola, która stwierdziła nieprawidłowości przez co niektóre osoby miały kłopoty i nie pracują dziś na tych samych stanowiskach. 28 października mam 25-lecie pracy. Bardzo lubię ten zakład i jestem dobrym fachowcem. Mam uznanie u swojego dyrektora.

  gelo: *Była pani radną Powiatu, jak układała się pani współpraca i ile pani złożyła wniosków tzn chodzi o inwestycje?
  - W radzie powiatu było nas dwoje z tej samej opcji. Nasze głosy niewiele znaczyły, a towarzystwo robiło co chciało. Dlatego myślę, że społeczeństwo będzie głosować na całą moją listę żebym miała większość w powiecie i gminie.

  koleszka: *Przeglądając archiwum sejmowe posłów V kadencji zauważyłem, że była Pani najmniej aktywna posłanką (najmniej ze wszystkich posłów zabierała Pani głos). Czy będąc burmistrzem też Pani będzie mało aktywna?
  - To nieprawda. Proszę sprawdzić dokładnie. Byłam ponad 70 razy na mównicy sejmowej. Miałam bardzo trudne wystąpienia napisane przez siebie. Pracowałam w Komisji do Spraw Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej i wielu podkomisjach. Według sondażu Echa Dnia byłam jedną z najbardziej pracowitych posłanek naszej ziemi.
  Będąc burmistrzem będę tak samo aktywna. A może nawet bardziej, z uwagi na to, że praca burmistrza jest łatwiejsza i mniej pracochłonna oraz na miejscu.

  wizna: *Na czyje poparcie liczy pani w nadchodzących wyborach?
  - Liczę na wszystkich mieszkańców gminy i miasta Zwolenia. Chcę żeby ludzie stanęli ponad podziałami i docenili moją osobę. Los dał im człowieka, który jest jednym, który może zrobić wiele dla tego miasta dzięki swojemu doświadczeniu i kontaktom. Mnie było dane być Sejmie. Z całym szacunkiem dla zwykłych obywateli, bo są mądrzy i dobrzy.
  Proszę Was o pomoc, żebyście mi pomogli wykorzystać swój potencjał i możliwości dla dobra Zwolenia.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (44)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (44) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo