Nasi długodystansowcy biegali w Szydłowie i Krakowie

/sid/
Piotr Płoskoński uczestniczył w biegu w Krakowie
Piotr Płoskoński uczestniczył w biegu w Krakowie archiwum
Tomasz Gwarek z Sadku zajął 19. miejsce w XXX Biegu Sylwestrowym w Szydłowie. Piotr Płoskoński z Rusinowa był jednym z ponad 450 uczestników Biegu Sylwestrowego w Krakowie.

Biegacze z regionu radomskiego wystartowali w kończących rok 2009 biegach sylwestrowych. W Szydłowie, gdzie po rozegrano jubileuszowy bieg na dystansie 8160 metrów najlepiej zaprezentował się Tomasz Gwarek. Biegacz z Sadku pokonał trasę w czasie 30 minut i 5 sek. co dało mu 19 lokatę w klasyfikacji generalnej i 5. miejsce w kategorii M30. Na 43. miejscu z czasem 34 min. i 37 sek. bieg ukończył Marcin Osiński z Technika Radom, a dwie pozycje niżej z wynikiem 35 min. i 28 sek. jego klubowy kolega Paweł Kosiak.. Na 66. miejscu sklasyfikowany został z wynikiem 42 min. i 18 sek. Paweł Bródka z Klubu maratończyka AZS Politechnika Radomska. Zwyciężył z wynikiem 27 min. i 17 sek. Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk Wrocław były mistrz Europy w biegach przełajowych.

Piotr Płoskoński z Rusinowa był jedynym przedstawicielem regionu w biegu sylwestrowym w Krakowie, rozegranym na dystansie 10 km. Czas 45 min. i 27 sek. zapewnił Płoskońskiem 93. miejsce w klasyfikacji generalnej (bieg ukończyło 455 osób). W biegu w Krakowie wystartowało wiele gwiazd świata sportu, między innymi pływaczka Otylia Jędrzejczak, mistrz olimpijski Leszek Blanik, kierowca rajdowy Leszek Kuzaj oraz Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz świata i olimpijski w chodzie w sportowym. Nie zabrakło także znanych, krakowskich artystów, a jednym z nich był satyryk Marcin Daniec. Najszybciej w czasie 34 min. i 40 sek. trasę w Krakowie pokonał Ukrainiec Rusłan Kandyta.