Oni dostaną się "Z podwórka na stadiony". Rynek został mistrzem

/SzS/
Zespół piłkarski Rynku wygrał dziesiąty turniej "Z podwórka na stadiony” i pojedzie na atrakcyjną wycieczkę w góry. S. Szymczak
Drużyna Rynku gromiąc 4:0 ekipę Małęczyna, zwyciężyła w ogólnomiejskim turnieju piłkarskim "Z podwórka na stadiony", który rozgrywany był w Radomiu po raz dziesiąty.

Zawody organizowane od dziesięciu lat przez Urząd Miejski w Radomiu cieszą się coraz większą popularnością. Patronat nad zawodami objęła nasza redakcja, a podczas wczorajszych finałów uczestnicy otrzymali mnóstwo nagród.

Po miesiącu zmagań do ścisłego finału awansowało 12 drużyn. W środę rozgrywano ostatnie mecze o konkretne lokaty. W pojedynku o trzecie miejsce ubiegłoroczny triumfator, Ustronie przegrał 3:4 z Zamłyniem. Sporo emocji towarzyszyło finałowemu pojedynkowi, w którym Rynek pokonał wysoko, bo aż 4:0 drużynę Małęczyna. Do przerwy mecz był wyrównany, a Rynek prowadził różnicą jednej bramki. Kolejne posypały się pod koniec spotkania. Rynek zdobył mistrzowski tytuł jak najbardziej zasłużenie, ale trzeba też pochwalić drużynę z Małęczyna. Był to jeden z nielicznych zespołów oparty na zawodnikach nie zrzeszonych. Małęczyn to drużyna złożona z ministrantów, a prowadzi ją ksiądz Paweł Lichota.

Dwie najlepsze drużyny pojadą w nagrodę na dwudniową wycieczkę w góry. W programie zwiedzanie Szczawnicy i Zakopanego, spływ Dunajcem, przemarsz Doliną Kościeliską, pobyt na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Mnóstwo nagród otrzymali także pozostali finaliści. Przygotowano również nagrody indywidualne. Karol Janisiak najlepszy strzelec finałowego pojedynku, otrzymał od naszej redakcji piłkę Jabulani, taką samą jaką grano podczas ostatniego Mundialu w Republice Południowej Afryki.

Nagrody indywidualne: Najlepszy zawodnik finałowych spotkań - Mateusz Sokołowski (Zamłynie). Najlepszy bramkarz finałowych spotkań - Patryk Rojek (Małęczyn). Najlepszy strzelec finałowych spotkań -Karol Janisiak. Najlepszy zawodnik meczu o trzecie miejsce - Michał Janik (Ustronie). Najmłodszy uczestnik turnieju - Sebastian Kozakiewicz - (Ustronie II). Najlepszy bramkarz turnieju: - Sebastian Przytuła (Legion Gołębiów). Król strzelców, 16 bramek - Jakub Górski (Rynek).

Końcowa kolejność turnieju: 1. Rynek, 2. Małęczyn, 3. Zamłynie, 4. Ustronie, 5. SAPS, 6. Wośniki, 7. Legion Gołębiów, 8. Michałów, 9. Orły z Południa, 10. Ustronie II, 11. Południe.

Rynek: Jakub Górski, Bartłomiej Górski, Karol Janisiak, Kacper Nowocień, Jakub Szczodry, Igor Banach, Daniel Wiśniewski, Michał Boniek, Hubert Sikora, Damian Domagała, Artur Mąkosa. Trener - Patryk Maciejczyk.