Orzeł Wierzbica przegrał z Hutnikiem Warszawa (galeria zdjęć).

/W.Ł./
Sam Cezary Czpak (z prawej) mógł wygrać mecz z Hutnikiem Warszawa.
Sam Cezary Czpak (z prawej) mógł wygrać mecz z Hutnikiem Warszawa. Łukasz Wójcik
W meczu dwóch beniaminków trzeciej ligi piłkarskiej, Orzeł Wierzbica przegrał 0:1 z Hutnikiem Warszawa.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 70 minucie, kiedy w środku boiska nieporozumienie Krzysztofa Treli z Karolem Drejem wykorzystał Marcin Konopka, podał do Łukasza Ryczkowskiego, a tego w chyba niepotrzebnie sfaulował w polu karnym bramkarz Michał Domański i arbiter z Sieradza wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił doświadczony Konopka.

DOBRE PIERWSZE MINUT
Już w 6 min. gospodarze powinni objąć prowadzenie. Cezary Czpak i Andriej Malyk znaleźli się sam na sam z bramkarzem hutników. Były snajper Radomiaka przekombinował, bo zamiast strzelać, podał do Ukraińca, który był na pozycji spalonej. Dwie minuty później kolejna bardzo dogodna okazja dla wierzbickiej drużyny. Ponownie Czpak nie wykorzystał sytuacji. W 25 minucie Paweł Ankurowski pognał z piłką prawą stroną, podał idealnie wzdłuż bramki do Czpaka, który mając przed sobą pustą bramkę, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Kilka minut wcześniej pomocnik Hutnika Marcin Konopka, huknął z 25 m. ale trafił w poprzeczkę.

HUTNIK PANOWAŁ
W drugiej połowie to Hutnik miał więcej z gry. Gdyby nie dobra postawa naszego bramkarza, wynik byłby bardziej niekorzystny dla Orła. Między innymi w 53 min. cudem obronił strzał głową Szymona Lewickiego, a 56. Michała Złotkowskiego z kilku metrów. Nasz zespół też miał okazje, ale strzał Czpaka trafił w obrońców gości. Trener Orła, Józef Antoniak nie miał zbyt wiele manewrów jeżeli chodzi o zmiany. Miał na rezerwie tylko dwóch ofensywnych piłkarzy i wprowadził ich na boisko, Cezarego Bursę i Damiana Czarneckiego. Ze składu wypadł trenerowi narzekający na ból kręgosłupa, Paweł Czarnecki.

SKŁADY I STATYSTYKI

Orzeł Wierzbica - Hutnik Warszawa 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Konopka 70 z karnego.
ORZEŁ
Domański 6 Ż - Ankurowski 5, Sikorski 5, Pastuszka 5, Szymoniak 5 - Dziubek 6, Trela 5, Drej 6, Stapór 5 - Czpak 4, Małyk 4.
HUTNIK
Witkowski - Wielgosz, Cichmiński, Gnoiński, Goluch - Kiwała, Konopka, Leśniewicz, Płotnicki - Lewicki, Złotkowski Ż.
Zmiany: Orzeł: 69' Bursa 1 za Stąpóra, 75' D. Czarnecki 1 za Trelę; Hutnik: 67' Ryczkowski za Płotnickiego, 77' Walewski Ż za Złotkowskiego, 80' Sadowski za Leśniewicza, 82' Szczepański Ż za Kiwałę.
Sędziował: Kamil Kordacki z Sieradza. Widzów: 100.