Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Osiedle Południe w Radomiu z wielkimi projektami

/inia/
Od kwietnia mieszkańcy osiedla Południe mają siłownię w parku, która została wybudowana w ramach ubiegłorocznego Budżetu obywatelskiego. Teraz liczą na kolejne wygrane.
Od kwietnia mieszkańcy osiedla Południe mają siłownię w parku, która została wybudowana w ramach ubiegłorocznego Budżetu obywatelskiego. Teraz liczą na kolejne wygrane. Łukasz Wójcik
Biletomat, bieżnia i szachy. Osiedle Południe w Radomiu chce zgarnąć jak najwięcej w ramach budżetu obywatelskiego.

NAPISZEMY

Osiedle Południe w Radomiu z wielkimi projektami

NAPISZEMY

Jeśli chcecie, żeby Wasz projekt zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego został dokładniej zaprezentowany, zgłoście to do naszej redakcji. Jeśli nas zaprosicie i opowiecie, o szczegółach przedsięwzięcia i uzasadnicie, dlaczego ten właśnie projekt zasługuje na poparcie radomian - napiszemy o tym. Przyślijcie maila na adres: [email protected] lub zgłoście się telefonicznie na numer 697 770 612.

Mieszkańcy Osiedla Południe stworzyli fanpage osiedla na Facebooku. Każdego dnia trafia tam świeża informacja z życia osiedla. W planach jest rozwój Południa i nowe inwestycje.

- Dzięki Budżetowi Obywatelskiego 2014 powstała siłownia fitness w naszym parku - mówią administratorzy. - Dlatego walczymy o więcej.

Łączna wartość wszystkich projektów na Południu to 558 tysięcy złotych. - W budżecie mamy do wykorzystania 700 tysięcy, chcemy tak naprawdę wszystko zabrać do nas na osiedle - nie ukrywają pomysłodawcy.

W skład grupy tworzącej całą akcję wchodzą: Maciej Stępnikowski, Karol Klimowicz, Bartłomiej Świgoń, Piotr Sochaczewski i Marek Niedźwiecki.

SZACHY I BIEŻNIA DLA SZKÓŁ

Dla Publicznej Szkoły Podstawowej numer 21 chcą zakupić szachy. Autorem projektu jest Marek Niedźwiecki, mieszkaniec osiedla. "Program powszechnej nauki gry w szachy" jest wdrażany w radomskich szkłach podstawowych w klasach od 0 do III. Zakup sprzętu jest niezbędny w celu sprawnego organizowania turniejów szachowych. W okresach pomiędzy turniejami ze sprzętu korzystałyby dzieci uczęszczające do innych szkół, w których prowadzone są od wielu lat koła szachowe.

Ponadto uczniowie grający w szachy w PSP Nr 17 korzystają ze sprzętu wypożyczonego z Uczniowskiego Klubu Sportowego "ROSZADA". Orientacyjny koszt zakupu 300 kompletów bierek szachowych, szachownic i zegarów elektronicznych wynosi ok. 58 tysięcy złotych.

Mieszkańcy walczą także o budowę bieżni o nawierzchni wzdłuż boiska "Orlik-2012" przy szkole. Inwestycja ma zapewnić uczniom możliwość wykonywania ćwiczeń fizycznych zawartych w programie nauczania wychowania fizycznego szkoły podstawowej oraz innych prostych ćwiczeń gimnastycznych na świeżym powietrzu.

DLA PASAŻERÓW

Na liście projektów osiedla Południe znalazły się także biletomaty na osiedlu. Ma to związek z Projektem Karty Miejskiej oraz Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. - Chodzi o postawienie jednego biletomatu obok przystanku na Czarnoleskiej/Urszuli.

- Nasz projekt zakłada wyposażenie osiedla w dwa dodatkowe biletomaty - mówią pomysłodawcy. - Dokładna lokalizacja tych biletomatów odbyłaby się po spotkaniu w zarządzie dróg.
To nie koniec pomysłów mieszkańców Południa. Projekt Astro-Baza to także ich pomysł. Projekt stworzył Karol Klimowicz, który w roku ubiegłym złożył projekt siłowni w parku, która wygrała.

- Chcemy podkreślić, żeby mieszkańcy aktywnie brali udział w Budżecie Obywatelskim, bez względu na to, gdzie w Radomiu mieszkają - apelują pomysłodawcy. - Jak ktoś narzeka, że się nic nie dzieje w Radomiu - niech zagłosuje - wreszcie będzie to co ludzie wybiorą.

Mieszkańcy Osiedla Południa mogą oddawać głosy 14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej numer 21 podczas pikniku organizowanym przez szkołę, oraz 22 czerwca na festynie integracyjnym dla wszystkich mieszkańców osiedla, organizowanym na terenie szkoły.

TRWA GŁOSOWANIE

Żeby projekty dostały szansę na realizację, muszą je poprzeć Radomianie. Do budżetu obywatelskiego na rok 2015 wpłynęło 140 wniosków. Z tej liczby głosowaniu poddanych będzie 89 projektów. Te, które zdobędą największą ilość głosów mieszkańców w poszczególnych obszarach, będą realizowane w przyszłym roku.

Głosowanie odbywa się od 19 maja do 10 września. Urny do głosowania są w czterech stałych punktach: Biuro Rady Miejskiej, Biuro Obsługi Mieszkańca, Centrum Komunikacji Społecznej, Centrum Organizacji Pozarządowych.

Jednak podczas imprez i wydarzeń miejskich oraz w dodatkowo wyznaczonych miejscach też staną urny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie