Oskar Przysucha zabrał punkty liderowi. Broń pokonała Energię

SzS
Fragment meczu Broń - Energia. Piotr Nowosielski zdobył bramkę na 2:0
Fragment meczu Broń - Energia. Piotr Nowosielski zdobył bramkę na 2:0 S. Szymczak
Zespoły mazowieckiej czwartej ligi grupy południowej rozegrały 28 kolejkę. Największą niespodzianką jest remis Oskara z liderem. Oto nasze relacje.

Broń Radom - Energia Kozienice 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dawid Sala 28 z karnego, 2:0 Piotr Nowosielski 32
Broń: Młodziński - Kencel (60 Jakubczyk), Kupiec, Sala, Leśniewski, Bojek, Wicik, Nowosielski, Więcek, Nogaj, Czarnecki.
Energia: Kula - Szary, Lament, Janiszewski, Janik, Kalinka (74 Zawadzki), Michalski, Pryciak (77 Majewski), Putin, Ciupiuński (90 Czerwiński, Kołodziejczyk.
Sędziował: Mateusz Jenda z Warszawy.

Broń słabo zaczęła ten mecz. Już po 15 minutach mogła przegrywać 0:2. Najpierw Sebastian Pryciak spudłował w dogodnej okazji, a za moment Andrzej Kalinka potężnym uderzeniem trafił w poprzeczkę. W 18 minucie błąd popełnił Michał Lament, dał się ograć Kamilowi Czarneckiemu i pozostało mu tylko faulować napastnika Broni. Rzut karny na gola zamienił Dawid Sala.
Chwilę później po ładnej akcji 17-letniego Macieja Kencela było 2:0. Po jego podaniu Piotr Nowosielski uderzył z pierwszej piłki i Michał Kula nie miał szans.
Jeszcze przed przerwą, Daniel Ciupiński, były zawodnik Broni miał dobrą sytuację. Uderzał głową z 5 metrów i instynktownie strzał obronił Paweł Młodziński.
Druga połowa była bardzo nerwowa z obu stron. Sędzia musiał pokazać kilka kartek i utemperować zapędy zawodników. energia była częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Jedynie w 65 minucie dobrą okazję miał Wiktor Putin, ale spudłował z sześciu metrów.
W ostatnim kwadransie Energia atakowała, a Broń nastawiła się na kontry. Po jednej z nich w 90 minucie Michał Kula faulował Czarneckiego i zobaczył najpierw żółtą, a za krytykowanie orzeczeń, od razu czerwoną kartkę.

Oskar Przysucha - Victoria Sulejówek 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Bartłomiej Książek 53, 2:0 Patryk Walasek 58, 2:1 Wojciech Wocial 81, 2:2 Sebastian Czapa 83.
Oskar: Awdziewicz - Włodarczyk, Walasek, Moskwa, M. Gil - Obuch, Najdzik, J. Sapieja, P. Gil - Witczak (80 Płuciennik), Książek.
Victoria: Łysik - Bobrowski, Gorczyca, Jędrzejczyk, Goluch (76 Roszak-kasza) - Czapa, Dębski, Pindor (77 Dźwigała), Odunka - Lach, Wocial.
Sędziował: Łukasz Trawiński z Warszawy.

Bardzo dobre spotkanie zobaczyli kibice w Przysusze. Miejscowy Oskar zremisował z liderem tabeli, Victorią Sulejówek.
Na początku drugiej połowy, Oskar szybko strzelił dwa gole. Na 1:0 Bartłomiej Książek po zagraniu piłki od Grzegorza Obucha. Za kilka chwil na 2:0 podwyższył Patryk Walasek po asyście Jakuba Sapiei.
Gdy wydawało się, że lider padnie w Przysusze, dwie skuteczne akcje zespołu z Sulejówka dały jeden punkt.

Znicz II Pruszków - Pilica Białobrzegi 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Zbigniew Obłuski 9, 0:2 Zbigniew Obłuski 52.
Znicz II: Olczak - Domżalski, Dwórzyński, Trzmiel, Grabowski, Czarnecki, Piszczatowski, Brzosko, Abul, Łabęda, Podliński.
Pilica: Przyrowski - Janowski, Białecki, Karasek, Kornacki - Rawski (75 Jaworski), Paterek (88 Zawisza), Bykowski, Puton (70 Hernik), Skałbania - Obłuski.
Sędziował: Piotr Rzucidło z Warszawy.
Znicz nie zagrał wzmocnionym składem zawodnikami z pierwszoligowej kadry. Wystąpiła praktycznie sama młodzież i Pilica mogła wykorzystać każdą słabość przeciwnika.
- Mecz w obu połówkach ułożył się nam dobrze, bo bardzo szybko strzelaliśmy gole, a praktycznie ostatnie pół godziny już tylko ze spokojem kontrolowaliśmy to co działo się na murawie.
Pierwsza bramka padła w 9 minucie po prostopadłym podaniu Włodzimierza Putona. Zbigniew Obłuski wyszedł na pozycję i nie zmarnował okazji. W 52 minucie drugą bramkę zdobył Obłuski. Tym razem z rzutu wolnego bezpośrednio uderzył z ponad 20 metrów.

Grom Warszawa - Szydłowianka Szydłowiec 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Błażej Miller 22, 1:1 Robert Nowak 79, 1:2 Tomasz Zagórski 90+3.
Grom: Witkowski - Nowak, Cichmiński (50 Kobrzyński), Sadowski, Warmiak - Piórek, Gliński, Kaczorek (46 Zawitaj), Trzęsiara, Niksiński - Dukalski.
Szydłowianka: Wieczorek - Suwara, Jakubczyk, Czarnota, Menzhega - Szewczyk (63 Szyszka), Leszczyński (84 Ziętkowski), Zagórski, Kalbarczyk, Lewiński - Miller.
Sędziował: Szymon Kmita z Warszawy
Gdy wydawało się, że mecz w stolicy zakończy się remisem, Tomasz Zagórski w doliczonym czasie gry w pojedynku jeden na jednego pokonał golkipera Gromu. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka zdobyli trzy bardzo cenne punkty. W 22 minucie meczu, Tomasz Zagórski zagrał piłkę z rzutu wolnego do Błażeja Millera, a ten bez problemów pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy zespołem dużo lepszym była nasza drużyna i zasłużenie prowadziła. Po zmianie stron goście trochę oddali pole gry stołecznej drużynie, która w 79 minucie doprowadziła do wyrównania. Robert Nowak w sytuacji sam na sam pokonał Pawła Wieczorka.

LKS Promna - umks Piaseczno 3:3 (2:0)
Bramki: 1:0 Daniel Barzyński 22, 2:0 Kacper Nowocień 24, 2:1 Kamil Matulka 61, 3:1 Dominik Sokół 81, 3:2 Dominik Witkowski 88, 3:3 Łukasz Krupnik 90+3.
Promna: Domański - Molga, Dubina (33 Trzaska), Machalski, Wasilewski - Wolski, Lesisz, Nowocień (85 Orłowski), Majewski, Barzyński (69 Kulej) - Sokół.
Piaseczno: Wąszewski - P. Jadacki (81 Madetko), Dobies, Majewski, Mińkowski (61 F. Jadacki) - Krupnik, Korczakowski (81 Witkowski), Szewczyk, Dylewski, Matulka - Bylak (27 Breś).
Sędziował: Michał Wrochna z Radomia.

Promna straciła dwa punkty w ostatnich minutach meczu. Może ich zabraknąć do utrzymania się w lidze.

Orzeł Wierzbica - Proch Pionki 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Marcin Cierzuch, 1:1 Piotr Jaworski.
Orzeł: Wnukowski - Paluch, Zieliński, Ankurowski, Wójcik, Bartosiak, Kosela, Reuszel (77 Czarnecki), Dziurzyński (69 Jaworski), Miałkowski (46 H. Śliwiński), P. Śliwiński.
Proch: Majos - Jaroszek, Kowalkowski, Denkiewicz, Sałek (56 Kołodziej), Bawor, Kozicki (72 Sekuła), Cierzuch, Szczepański, Kisiel, Nqabeni.
Sędziował: Piotr Lewandowski z Warszawy.

W pozostałych meczach 28 kolejki:
KS Konstancin - Błonianka Błonie 3:0 (2:0), Emil Wrażeń 22, 51, Dawid Brewczyński 37,
Mazur Karczew - Klub Sportowy Raszyn 4:0 (0:0), Kamil Gałązka 50 z rzutu karnego, Michał Trzaskowski 52, Marcin Raszka 65, 77,
Sparta Jazgarzew - Wilga Garwolin 0:0,