Pedofil próbował porwać chłopca w gminie Skaryszew?...

  Pedofil próbował porwać chłopca w gminie Skaryszew? Dziesięciolatek tylko cudem uratował się przed "podwiezieniem do mamy". Co robi policja?

  MAG

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Pedofil próbował porwać chłopca w gminie Skaryszew? Dziesięciolatek tylko cudem uratował się przed "podwiezieniem do mamy". Co robi policj

  ©polskatimes.pl

  Dziesięcioletni Jacek (imię zmienione) wracał ze szkoły do domu, kiedy zatrzymał się przy nim samochód. Jego kierowca namawiał chłopca, aby wsiadł do środka. - Chodź, to mama mnie przysłała po ciebie, będziesz szybciej w domu - mówił. Jacek przestraszył się, zrzucił z ramion tornister i chciał uciekać, ale mężczyzna też zaczął wysiadać z auta. Na szczęście spłoszył go nadjeżdżający pojazd. Dziecko pobiegło do domu, a matka zaalarmowała policję.
  Pedofil próbował porwać chłopca w gminie Skaryszew? Dziesięciolatek tylko cudem uratował się przed "podwiezieniem do mamy". Co robi policj

  ©polskatimes.pl

  To nie jest scenariusz zajęć o bezpieczeństwie najmłodszych. Ta historia wydarzyła się naprawdę kilka dni temu w podradomskiej gminie Skaryszew.

  Wracał sam do domu  Z naszych informacji wynika, że w ostatni czwartek dziesięcioletni uczeń jednej ze szkół podstawowych w gminie Skaryszew wracał sam do domu po lekcjach w szkole. Było około godziny 14. Zatrzymał się przy nim samochód, a kierujący nim mężczyzna zaczął namawiać go, aby wsiadł do środka.

  - Kierowca miał powiedzieć chłopcu, że przyjechał po niego na prośbę jego mamy i jeśli wsiądzie, pojadą razem do domu, a on zobaczy się z nią szybciej. Chłopiec nie chciał wsiąść do środka, ale mężczyzna nalegał. Spłoszył go dopiero nadjeżdżający pojazd, więc odjechał, a dziecko pobiegło do domu, gdzie o wszystkim poinformowało matkę, a ta policję - opowiadała nam dyrektor szkoły, do której chodzi Jacek (z uwagi na dobro dziecka nie ujawniamy bliższych danych).

  Alarm w szkołach  Szkoła zareagowała natychmiast, zwołując zebrania z rodzicami, przeprowadzano też pogadanki z dziećmi na temat kontaktów z nieznajomymi osobami. Podobne spotkania i zajęcia odbywały się również w szkołach sąsiedniej gminy Kazanów, ponieważ wielu mieszkańców tych okolic posyła dzieci do szkół również w tej gminie. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice są poważnie zaniepokojeni. W niektórych placówkach zaostrzono procedury szkolne: budynki są zamykane na klucz, a uczniowie nie mogą ich samodzielnie opuszczać.

  Pomarańczowy samochód  Nasze informacje potwierdza radomska policja.

  - W ubiegłym tygodniu do Komisariatu Policji w Skaryszewie zgłosiła się matka z 10-letnim synem. Kobieta poinformowała, że gdy chłopiec wracał ze szkoły, zatrzymał się jakiś pojazd w kolorze pomarańczowym i kierowca tego auta chciał go podwieźć. 10-latek się nie zgodził, a kierowca odjechał - relacjonowała Justyna Leszczyńska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

  Czy to był pedofil?  Nieoficjalnie wiemy, że mężczyzna, który zwabiał chłopca do samochodu mógł być notowany za czyny pedofilskie i ma być znany policji. Może też figurować w słynnym już rejestrze pedofili, czyli ministerialnym wykazie osób skazanych za przestepstwa seksualne na nieletnich.

  Całą sytuację miał zarejestrować monitoring na jednym z budynków w tej miejscowości. Stąd wiadomo już jakim samochodem poruszał się podejrzewany mężczyzna. Ustalenie jego danych jest zatem kwestią czasu.

  - Policjanci prowadzą czynności prewencyjne w tej sprawie. Dzielnicowi rozmawiali już z dyrekcją szkół w tym rejonie, aby zwracali uwagę na tego typu sytuacje - dodała Justyna Leszczyńska.

  - Apelujemy do rodziców: nie pozwalajcie, aby dzieci same wracały ze szkoły, zwłaszcza, że teraz szybko zapada zmrok - dodaje dyrektor szkoły, w której uczy się Jacek.


  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Shantel i Power Boy w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprez!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?

  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  Zobacz też: Uroczy miś koala po raz pierwszy wyjrzał z torby swojej mamy

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>