Pewna wygrana Pilicy Białobrzegi. Zwycięstwa Szydłowianki, Orła Wierzbica, Oskara Przysucha, Sokoła Przytyk i Mazowsza Grójec

/W.Ł./
Jacek Moryc, obrońca Pilicy Białobrzegi.
Jacek Moryc, obrońca Pilicy Białobrzegi. Sylwester Szymczak
W piłkarskim meczu kontrolnym, beniaminek trzeciej ligi Pilica Białobrzegi pokonał 3:1 czwartoligową Energię Kozienice. W innych meczach, Szydłowianka Szydłowiec pokonała 3:2 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Orzeł Wierzbica wygrał 2:0 ze Starem Starachowice, a Oskar Przysucha pokonał 1:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Pilica Białobrzegi - Energia Kozienice 3:1 (2:0), Hernik 7, Barzyński 40, Matulka 55 - Seremak 65.
Pilica: Bolek - Rawski, Moryc, Janakowski, Ziemnicki - Barzyński, Sala, Hernik, Oziewicz, Kucharczyk - Gołębiewski oraz Młodziński (bramkarz), Janowski, Rożej, Podgórski, Rotuski, Matulka, Sobczak.
Energia: Domański - Molga, Sikorski, Kupiec, Strąg - Szary, Woźniak, Kalinka, Zawadzki, Kłos - Ciupiński oraz Bernaciak (bramkarz), Walasek, Czaplarski, Majewski, Rolnik, Seremak, Wójcik, Wrzosek, Bronisz.

Już w 7 min. bardzo dobrą akcją popisał się młody Kamil Hernik. Wymanewrował całą obronę Energi, bramkarza i wyjechał z piłką do pustej bramki. Na 2:0 podwyższył Daniel Barzyński (astysta Hernik), który przebiegł z piłką ponad 50 metrów i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Domańskiego. W drugiej połowie trzeciego gola dla podopiecznych Jacka Kacprzaka strzelił kolejny młody futbolista.... Matulka. Wnuk meczu ustalił doświadczony Grzegorz Seremak. Ten sam zawodnik kilka minut później w pojedynku jeden na jeden z Pawłem Młodzińskim, trafił piłką w słupek.

Szydłowianka Szydłowiec - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (3:2), Czarnecki 21, Ł. Janik 40 z karnego, Teboh 43 - Hołody 31, 35.
Szydłowianka: Osobiński - Łaciak, Jakubczyk, M. Kobylarczyk, Biela - Ł. Janik, Grymuła, Czarnota, Turczyk - Czarnecki, Teboh oraz Kuc, P. Janik, Drożdżał, Wiatrak, Gut, Szyszka, Suwara, Konopka, P. Kobylarczyk, Okła.

Szydłowianka Szydłowiec - Neptun Końskie 5:0 (3:0), Teboh 2, Turczyk, Konopka i Okła po 1.
Szydłowianka: Wieczorek - Drożdżał, Jakubczyk, M. Ko-bylarczyk, Biela, Ł. Janik, Grymuła, Czarnota, Turczyk, Teboh, Czarnecki oraz Kuc, Osobiński (bramkarze), Suwara, Wiatrak, P. Janik, Łaciak, Szyszka, Konopka, Okła, P. Kobylarczyk.

Bardzo trudny był ten tydzień dla piłkarzy Szydłowianki. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka zaliczyli aż trzy gry kontrolne. Jedną przegrali, 2:3 z Granatem Skarżysko-Kamienna i dwie wygrali z KSZO i Neptunem. - Nieźle wyglądamy fizycznie i to mnie cieszy. Ze skutecznością też nie jest najgorzej - mówi szydłowiecki szkoleniowiec.

Orzeł Wierzbica - Star Starachowice 2:0 (2:0), Śliwiński 4, Orzechowski 24.
Orzeł: B. Stąpór - Mazur, Ankurowski, Zieliński, I. Jarząbek, Drachal, S. Stąpór, Czarnecki, Orzechowski, Śliwiński, Szyszka oraz Minda, Wachowicz, Tuzimek, Michalski, Latos.

Oskar Przysucha - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0), Sawicki 77.
Oskar: Stańczyk - Bińkowski, Moskwa, Kucharski, D. Siwek, Obuch, Maciejczak, K. Siwek, M. Gil. Sawicki, Książek oraz Przepiórka, Sapieja, Najdzik, P. Gil, Suder.

Proch Pionki - Sokół Przytyk 0:9 (0:4), Lament 13, Michał Soliński 22, 36, Kapusta 45 z karnego, Janiszewski 55, 86, Skałbania 75, Tarka 83, Jaworski 88.
Sokół: Witaszek - Gromski, Kapusta, Jaśkiewicz, Prus, Michał Soliński, Lament, Stępniewski, Skałbania, Lipka, Skowroński oraz P. Górski, G. Górski, Kiljanek, Janiszewski, Żak, Jaworski, Tarka, Jączyński, Kołodziejczyk.

Huragan Wołomin - Mazowsze Grójec 1:2 (0:0), Dąbrowski i Lesisz dla Mazowsza.
Mazowsze, 1 połowa: Studziński - Stolarek, Mortka, Wiatrak, Mazurkiewicz, Gałka, Rawa, Stolarczyk, Pełka, Jaskólski, Grodzki.
Mazowsze, 2 połowa: Strzyga - Mazur, Dusiński. Jaskólski (70 Mortka), K. Tyczyński, Kalinowski, Zięba, Zieliński, Stanisławski, Dąbrowski, Lesisz.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym"