Tymex Liga Okręgowa. Ruszyła runda wiosenna. Wielkie strzelanie KS Stara Błotnica. Potworów wycofany. Zobaczcie wyniki i tabelę

Stanisław Wróbel
Sławomir Sijer
Fragment meczu Proch Pionki - Mazowsze Grójec. Więcej na kolejnych zdjęciach.
W ten weekend ruszyła runda wiosenna w Tymex Liga Okręgowa. Z rozgrywek wycofała się drużyna SKS Potworów, więc w każdej kolejce jedna drużyna będzie pauzować. Nie brakowało w sobotnich meczach niespodzianek.

Tymex Liga Okręgowa - pierwsza kolejka rundy wiosennej 2023

Największą niespodzianką sobotnich meczów pierwszej kolejki jest wysoka wygrana KS Stara Błotnica z Młodzikiem Radom.

Kolejka 16 - 18-19 marca. Oto wyniki
Proch Pionki-Mazowsze Grójec 1:3 (1:1)
Prowadzenie dla Prochu dał Jakub Drab już w 9 minucie. Potem strzelali tylko piłkarze Mazowsza - Michał Orłowski w 45 minucie, Adrian Wolszczak - dwie w 77 i 79 minucie.
Drużyny grały w składach
Proch: Wójcik – Bojek, Kapusta, Drab (63’ Sharko), Szczepański (od 46 Janiszewski), Kubryn (od 63 Gil), Abaa, Szewczyk, Michalski (od 15 minuty Gromski), Więcek (od 63 Kołodziej), Iwanowski. Żółta kartka Iwanowski w 27 minucie.
Mazowsze: Filewski – Gotlib, Złoch, Prasek (od 77 minuty Dulemba), Nojek, Orłowski (od 90 minuty Łukasik), Ostrowski (od 50 minuty Rola), Konopka, Derewicz, Kozłowski, Wolszczak. Żółte kartki Derewicz w 32 minucie, Kozłowski w 50 minucie, Konopka w 55 minucie Wolszczak w 63 minucie.

Więcej na temat meczu przeczytasz tutaj:

Szydłowianka Szydłowiec-Centrum Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Bartosik w 67 dla Szydlowianki, Zakrzewski w 40 z rzutu karnego dla Centrum

Powiślanka Lipsko - Gracja Tczów 3:1(2:0)
Bramki strzelili: Skowroński 29, 35 i Nogaj 76 dla Powiślanki – Kopeć 54 dla Gracji.

Powiślanka: Wilk – Brikot, Cieciura, Plesz, Prokop, Spychaj, Szczerba, Nogaj, Pacek, Brociek, Skowroński oraz Mikołajek, Orczykowski, Król, Magierek, Włoszczek.

W pierwszej połowie przewagę osiągnęła Powiślanka, czego efektem były dwa gole. Po golu na 2:1 gospodarze potrafili jeszcze podwyższyć wynik.

Młodzik 18 Radom-KS Błotnica Stara 0:6 (0:3)
Bramki strzelili: Rogaliński 3, Kołodziejczyk, Bursa, Grochala.

Zespoły grały w składach
Młodzik: Kolecki (61. Korcz) - Jopek (80. Wasik), Marcinkiewicz (58. Gliński), Kalita (46. Rogowski), Leśniewski, Pionka, Mąkosa, Sambor (72. Kacprowicz), Mazur (46. Szydło), Tryliński, Janik.

Stara Błotnica: Sochaj – Starosta, Grymuła, Jopek, Dębski, Siwak, Drachel, Rogaliński, Grochala, Bernaś, Kołodziejczyk oraz Brabut, Rychel, K. Dębski, Mizera, Michalik, Bursa.

– Wbrew pozorom nie był to łatwy mecz – powiedział trener Błotnicy Daniel Grymuła. – To są dla nas ważne punkty.

Gryf Policzna - Królewscy Jedlnia 0:1 (0:0)
Bramka: Sebastian Sałek w 86 minucie.
Drużyny grały w składach:
Gryf: Staniszewski - M. Kiełbasa, Tęcza, Gajda, Ł. Machnio, Sz. Machnio, Markowski, Łukowski, Alot, P. Kiełbasa, Marchewka.

Królewscy: Mazurek - Pietrzyk (46 Jurczak), Mąkosa, Kowalkowski, Kędzior, Sałek, Siek, Gębczyk, Kruk, Lis, Deja (55 Rolnik 90 Tkaczyk).

KS Warka – Radomiak II Radom 1:2 (1:0)
Bramki: Madej – Grotek 47, Okoniewski 90+4.
Warka: Wąszewski – Malinowski, Dąbek, Makuch (60 Pomian), Rawski, Lenarczyk, Madej M, Madej D, Antosz, Pudzianowski, Potrzebowski.
Radomiak II: Jerke – Kucharski, Wałczyński, Markiewicz, Łukasik, Okoniewski, Ziółek, Klimas, Molendowski, Grotek, Luizao.

Mecz bardzo dobry, w którym lider gonił wynik. Zwycięska bramkę zdobył Grotek, po dokładnym dograniu piłki przez ekstraklasowego piłkarza Radomiaka, Luizao.