Pewne zwycięstwo szczypiornistów Uniwersytetu Radom w meczu z AZS AWF Warszawa

Martin Nowak
Marek Kubajka (z piłką) został wybrany najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu.
Marek Kubajka (z piłką) został wybrany najlepszym zawodnikiem sobotniego meczu. Szymon Wykrota
Pewną wygraną w meczu z AZS AWF Warszawa zanotował u siebie zespół Uniwersytetu Radom. Gospodarze zwyciężyli 34:15.

Dominacja zespołu z Radomia nie podlegała dyskusji już od samego początku. Gospodarze szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Po trafieniu Grzegorza Mroczka w 18 minucie było już 12:4. Do przerwy Uniwersytet powiększył jeszcze przewagę i prowadził 17:6.

W drugiej połowie mecz również nie miał większej historii. Wciąż grę prowadzili podopieczni trenera Mariusza Greli, a ich wygrana nie była ani przez moment zagrożona. W końcówce na placu gry swoje minuty dostali także zmiennicy.

- Cieszy nas ten wynik, wygraliśmy wysoko i jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Mecz pierwszej kolejki w Ostrołęce był dla nas ciężki. Dziś lepiej graliśmy w obronie, w ataku pozycyjnym - powiedział Mariusz Grela, szkoleniowiec Uniwersytetu.

KS Uniwersytet Radom - AZSAWFWarszawa 34:15 (17:6).
Uniwersytet: Drabik, Hernik - Szmulik 6, Pomiankiewicz 5, Kubajka 4, Mroczek 3, Pawelec 3, Wiak 2, Flisiak 2, Socha 1, Banaczek, Włoskiewicz.

W innych meczach 2. kolejki: Politechnika Anilana Łódź - Włókniarz Konstantynów Łódzki 31:18, ChKS Łódź - UMKS Trójka Ostrołęka 29:35, Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Bestios Białystok 32:22, AZS UMCS Lublin - Jurand Ciechanów przełożony na 25.09. AZS UW Warszawa i ROKiS Radzymin pauzowały.