Pięć medali, w tym jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy zdobył ZTE Radom na młodzieżowych mistrzostwach Polski do lat 23 w Sieradzu

Zaktualizowano
Dawid Żebrowski (z lewej) młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 100 metrów przez płotki. <br>
Kolejny bardzo dobry występ lekkoatletów ZTE Radom na ogólnopolskiej arenie. Z młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23, radomscy lekkoatleci wrócili z pięcioma medalami, w tym z jednym z najcenniejszego kruszcu złota.

Dawid Żebrowski został młodzieżowym mistrzem Polski do lat 23 w biegu na 110 metrów przez płotki. W eliminacjach podopieczny trenera Artura Błasińskiego uzyskał najlepszy czas 14.30 sekundy i awansował do finału.
W finale pobiegł jeszcze szybciej, uzyskał czas 14.12 sekundy i został mistrzem Polski do lat 23.

Dwa srebra dla Patryka Kozłowskiego
Srebrny medal na 1500 metrów z czasem 3.56.01 minuty zdobył podopieczny trenera Leszka Trzosa - Patryk Kozłowski. Do mistrzostwa Polski zabrakło 0,54 sekundy. Złoto zdobył Mateusz Borkowski z RKS Łódź (czas 3.55.47 minuty).
Patryk Kozłowski dołożył także srebro na 800 metrów. Uzyskał czas 1.50.93 minuty. Mistrzem Polski został ten sam co na 1500 metrów - Mateusz Borkowski z czasem 1.50,58 minuty.

Dwa medale dla Mateusza Kaczora
Brązowy medal na 3000 metrów z przeszkodami zdobył kolejny wychowanek trenera Trzosa - Mateusz Kaczor z czasem 9.05.98 minuty. Złoto zdobył Nikodem Dworczak z Nadobrze Powodowo z czasem 9.01.13 minuty.
Inny lekkoatleta ZTE Radom, Mateusz Dębski nie ukończył 3000 metrów z przeszkodami.
Bardzo dobrze zaczął się drugi dzień młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23 dla ZTE Radom. Mateusz Kaczor w biegu na 5000 metrów zdobył srebrny medal z czasem 14.30.28 minuty. Mateusz od początku biegł w czołówce. Na finiszowych metrach przegrał jedynie z Dariuszem Boratyńskim z AZS AWF Wrocław, który uzyskał czas 14.28.91 minuty.
Ósme miejsce zajął inny podopieczny trenera Leszka Trzosa - Mateusz Dębski z czasem 15.09.01 minuty.

Czwarte, piąte i szóste miejsce
W biegu na 400 metrów przez płotki kobiet startowały trzy reprezentantki ZTE Radom. Zofia Praczukowska zajęła czwarte miejsce z czasem 61.62 sekundy, Alicja Wernicka była piąte z czasem 61.74 sekundy, a Kamila Drabik szóste z czasem 61.90 sekundy. W biegu sztafetowym 4x400 metrów kobiet ZTE Radom w składzie Kamila Drabik, Alicja Wernicka, Paulina Waśniewska i Zofia Praczukowska zajął czwarte miejsce. Sztafeta męska 4x400 metrów ZTE Radom nie stanęła na starcie.

Jedynak z Orląt Radom
Inny radomski klub Orlęta Radom reprezentował Michał Czyż. W finale A na 100 metrów zajął ósme miejsce z czasem 10.93 sekundy. Na 200 metrów zajął jedenaste miejsce z czasem 22.40 sekundy.

ZTE Radom wysoko w klasyfikacjach
9 miejsce z 5 zdobytymi medali zajął ZTE w klasyfikacji medalowej. Wygrał AZS Poznań z 10 medalami. W klasyfikcji punktowej ZTE zajął także 9 miejsce z 172 pkt., wygrał AZS AWF Kraków z 315 pkt.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.