Pierwsza liga piłkarzy ręcznych. Enea Orlęta Zwoleń - Pabiks IMPACT Pabianice 30:31 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Patryk Samborski
Enea Orlęta Zwoleń
Za nami mecz 15. kolejki grupy C pierwszej ligi piłki ręcznej. Szczypiorniści Enea Orląt Zwoleń po zaciętym pojedynku ulegli zespołowi Pabiks IMPACT Pabianice.

Enea Orlęta Zwoleń - Pabiks IMPACT Pabianice 30:31 (16:18)
Enea Orlęta: Seroka - 11, Kubajka - 4, Kuchczyński - 4, Rojek - 4, Marzęda - 3, Kamiński - 3, Misalski - 2, Koshovy, Lubawy, Łodziński, Tomaszewski, Tuszyński.

Sobotni mecz z drużyną Pabiks Pabianice długo będzie się śnił zawodnikom zwoleńskich Orląt. Po wspaniałej walce, pełnej zwrotów sytuacji do końcowego sukcesu zespołu ze Zwolenia zabrakło niewiele. Pomimo olbrzymiego wysiłku całego zespołu, wspaniałego dopingu zwoleńskiej publiczności drużyna Patryka Kuchczyńskiego kolejny raz przegrała z rywalem z Pabianic jedną bramką – 30-31.

Mecz rozpoczął się od upamiętnienia bohaterskiej walki Ukrainą z rosyjskim najeźdźcą, zespołom podczas prezentacji towarzyszyły flagi Ukrainy.

Początkowo spotkanie układało się po myśli zespołu ze Zwolenia, który kontrolował mecz dzięki dobrej grze obronnej i rewelacyjnemu Valikowi Koszowemu w bramce. W 15 minucie Orlęta objęły prowadzenie 7:5, później mecz się wyrównał (20 minuta i wynik 9:9). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do rywali, którzy zakończyli ją prowadzeniem 16:18.

Początek II części meczy nie zwiastował końcowych emocji. W 50 minucie Pabiks prowadził 22:27. Dobra gra Adama Lubawego w bramce, skuteczność Marka Kubajki i dobra gra Mateusza Seroki sprawiły, że na minutę przed końcem spotkania zwoleńska drużyna doprowadziła do remisu 30-30. Niestety ostatecznie nie udało się zwyciężyć. Mecz zakończył się wynikiem 30:31 dla rywala z Pabianic.

W meczu 16. kolejki zwoleńska zagra na wyjeździe z zespołem SPR ROKiS Radzymin. w weekend 12/13 marca.

Świątek przed turniejem w Paryżu... trenowała z gwiazdą “Przyjaciół”