Pierwsze starcie Radomiaka Radom w PKO BP Ekstraklasie w 2024 roku. Zieloni przegrali z Cracovią na wyjeździe 0:6. Zobaczcie zdjęcia

Radosław Olchowski
O punkty PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom grał z Cracovią w Krakowie.
O punkty PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom grał z Cracovią w Krakowie. Maciej Kwiatkowski
W pojedynku 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom grali w sobotę 10 lutego na wyjeździe z Cracovią Kraków. Dla radomian było to nieudane starcie, bo podopieczni trenera Macieja Kędziorka przegrali aż 0:6.

Cracovia Kraków – Radomiak Radom 6:0
Bramki: Jaroszyński (8., 90), Kallman (18.), Makuch (32., 62), Atanasow (65).

Cracovia: 13. Sebastian Madejski - 25. Otar Kakabadze (70, 17. Mateusz Bochnak), 5. Virgil Ghiță (46, 33. Eneo Bitri), 22. Arttu Hoskonen, 3. Andreas Skovgaard, 4. Paweł Jaroszyński - 7. Patryk Makuch, 20. Karol Knap (64, 18. Takuto Oshima), 88. Patryk Sokołowski (64, 6. Jani Atanasov), 10. Michał Rakoczy - 9. Benjamin Källman (84, 23. Fabian Bzdyl).

Radomiak: 28. Gabriel Kobylak - 13. Jan Grzesik, 16. Mateusz Cichocki, 92. Mike Cestor (64, 4. Luka Vušković), 33. Dawid Abramowicz - 70. Vágner Dias (46, 18. Krystian Okoniewski), 8. Luizão (64, 20. Luís Machado), 77. Chrístos Dónis (64, 6. Michał Kaput), 27. Rafał Wolski, 7. Lisandro Semedo (81, 9. Leândro) - 17. Leonardo Rocha.

Żółte kartki: Ghiță, Skovgaard, Atanasov - Dónis, Luizão.

Czerwone kartki: Leonardo Rocha (2. minuta, Radomiak, za faul), Michał Kaput (86. minuta, Radomiak, za faul).

Z trybun stadionu Cracovii wysiłki Radomiaka wspiera blisko siedmiuset grupa kibiców Zielonych. Piłkarze oraz fani radomian mają się za co rewanżować popularnym Pasom. Wszak w sierpniu ubiegłego roku Radomiak przegrał u siebie z Krakusami 0:1. Był to pierwszy mecz Zielonych na nowym stadionie przy ulicy Struga.

2 minuta. Zanim mecz rozpoczął się na dobre Radomiak już miał problem. Sędzia Karol Arys zawyrokował, że Leandro Rocha faulował bezpardonowo i wyrzucił napastnika Radomiaka z boiska. Już po 120 sekundach gry...

8 minuta. [/b [b] GOL DLA Cracovii : ]Niedługo potem było już 1:0 dla Krausów. Po akcji całego zespołu na bramkę radomian huknął Paweł Jaroszyński. Mocno i przy słupku z 17. metrów. Okazało się skutecznie. Bramkarz Zielonych Gabriel Kobylak był bez szans.

Niby radomianie stosowali pressing, niby próbowali odrobić straty .Ale skuteczniejsi byli gospodarze.

GOL DLA CRACOVII: W 18 minucie byli lepsi juz o dwa gole , bo do siatki Radomiaka wcelował Benjamin Kallman.
Wydawało się, że Radomiak skutecznie odpowiedział. Akcję w ataku pozycyjnym dobrze finalizował Lisandro Semedo. Jednak arbiter tego spotkania uznał, że strzelec był na spalonym i trafienia nie uznał.

14 minuta. Kolejna akcja Zielonych. Ale jest to utrudnione, bo radomianie grają w osłabieniu. Strzał z dystansu Semedo nieskuteczny, mocno niecelny.

30 minuta. [/b ]Mimo, że Radomiak przegrywa i gra w osłabieniu, przeprowadził dwie ważne akcje w ataku. Nieskuteczne, bo ani Rafał Wolski, ani Christos Donis nie potrafili pokonać defensywy miejscowych.
[b]32 minuta. GOL DLA Cracovii:

Jak idzie to idzie. Wypad ofensywny Cracovii zakończył się skutecznym strzałem Patryka Makucha, który podwyższył prowadzenie krakowskiego zespołu.

43 minuta. Radomiak próbował następnej akcji zaczepnej, ale ta skończyła się na prawym skrzydle, gdzie piłkę stracił Lisandro Semedo.

45 minuta. Tuż przed przerwą Radomiak zaatakował ile sił, ale tym razem zapędy Zielonych zatrzymał bramkarz Sebastian Madejski, który wybronił próby Wolskiego i Semedo. Chwilę potem arbiter zaprosił oba zespoły na przerwę.

Po przerwie trwał dramat Radomiaka. Zieloni dostali kolejne trafienia i ostatecznie w ich siatce znalazło się pół tuzina goli.
62 minuta, 65 minuta. Dwie akcje gospodarzy i dwa kolejne gole, które stracił Radomiak. Przyjezdni nie maja pomysłu, jak grać przeciwko tylko dobrze rywalizującej Cracovii. Pasy nie grają czegoś wybitnego, a i tak prowadzą zdecydowanie.

86 minuta. Trwa niemoc Radomiaka. Nie dość, że Zieloni nie potrafią skonstruować czegoś sensownego w ataku, to jeszcze spisują się fatalnie w obronie. Michał Kaput osłabia radomian, bo sędzia za faul tego zawodnika pokazuje obrońcy czerwony kartonik.

90 minuta. Radomiak dobity w grodzie Kraka. Szóstego gola dla miejscowych zdobył Jaroszyński. Dramat w pierwszym meczu Zielonych o punkty w 2024 roku.

Tak zapowiadaliśmy starcie Cracovii i z Radomiakiem

Przed meczem w Krakowie Zieloni plasują się na dziesiątym miejscu w ekstraklasie. Jak dotąd radomianie uzbierali 24 punkty, natomiast Pasy zajmują 13. lokatę, mając na swoim koncie 21 oczek.

Bilans domowych meczów podopiecznych trenera Jacka Zielińskiego to dwa zwycięstwa, pięć remisów i trzy porażki. Zimą do drużyny dołączyli Eneo Bitri i Patryk Sokołowski. Już wiadomo, że w starciu z Radomiakiem zabraknie Kamila Glika, który leczy kontuzję.

Tymczasem przypomnijmy, że drużyna z Radomia w tym okienku transferowym zakontraktowała Vagnera Diasa, Gabriela Kobylaka, Lukę Vuskovicia, Guilherme Zimovskiego oraz Bruno Jordao. Ponadto z wypożyczenia powrócił Filip Majchrowicz. Warto dodać, że Zieloni wytransferowali swojego najlepszego strzelca. Mowa o Pedro Henrique, który za 850 tys. euro przeszedł z Radomia do ligi chińskiej.

W Krakowie w barwach radomskiego zespołu nie zagrają Raphael Rossi (pauzuje za nadmiar żółtych kartek), a także kontuzjowani Chico Ramos i Roberto Alves. Pozostali są do dyspozycji sztabu szkoleniowego.