Pierwszy przedsezonowy test za Green Ducks. Radomianie przegrali w sparingu na wyjeździe z Angels Toruń

Michał Nowak
Green Ducks Radom rywalizowali w sparingu z Angels Toruń.
Green Ducks Radom rywalizowali w sparingu z Angels Toruń. Green Ducks Radom
Futboliści Green Ducks Radom mają za sobą pierwszy test przed sezonem w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Podopieczni trenera Łukasza Kołodziejczyka przegrali 8:18 z ekipą Angels Toruń, która będzie występowała w wyższej klasie rozgrywkowej.

Angels Toruń - Green Ducks Radom 18:8

Po podaniu w pole punktowe przez Ernesta Seweryna, piłkę złapał MVP ostatniego sezonu, Michał Podkowa, który wyprowadził Green Ducks Radom na prowadzenie. Bardzo dobra gra defensywy Kaczorów sprawiła, że Angels długo nie mogli znaleźć skutecznej gry na przełamanie swojego rywala. Tuż przed przerwą torunianie zdołali wyrównać po akcji biegowej rozgrywającego. Druga połowa należała do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie. W ostatniej kwarcie punkty dla radomian zdobył jeszcze Adam Kurasiewicz.

- Tak naprawdę był to dla nas pierwszy poważny trening w pełnych składach. Zrobiliśmy sporo błędów, które przełożyły się na kary, które z kolei kosztowały nas jardy. Defensywa wpuściła tylko jeden touchdown i zdobył dwa punkty z safety. Brawa dla formacji defensywnej – powiedział po meczu do swojej drużyny Łukasz Kołodziejczyk.

Sezon 2018 w LFA II Green Ducks Radom rozpoczną już 8 kwietnia, kiedy to w Radomiu zmierzą się z drużyną Rockets Rzeszów.