MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pilicka rośnie w siłę

/jp/
- To, co teraz robimy, to nie tylko zmiana nazwy, ale też nowe oferty dla klientów - mówi Marek Południkiewicz, prezes zarządu "MNI Telecom".
- To, co teraz robimy, to nie tylko zmiana nazwy, ale też nowe oferty dla klientów - mówi Marek Południkiewicz, prezes zarządu "MNI Telecom".

Pilicka Telefonia, pierwszy w Radomiu niezależny operator telekomunikacyjny zmienił nazwę na "MNI-Telekom" i zwiększył zasięg o trzy nowe strefy numeracyjne - warszawską, białostocką i łomżyńską, zyskując ponadregionalny charakter.

Połączone sieci liczą blisko 60 tysięcy abonentów, w tym kilka tysięcy użytkowników usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu. Zmiana nazwy i podłączenie nowych sieci to kolejny efekt zmian właścicielskich w firmie. W 2005 roku właściciele Pilickiej Telefonii - amerykańskie grupy inwestycyjne niespodziewanie zdecydowali się sprzedać firmę. Jej nabywcą została giełdowa spółka MNI SA, kontynuująca tradycje firmy Szeptel - pierwszego na rynku polskim niezależnego operatora telekomunikacyjnego.

MNI świadczy usługi telekomunikacyjne m.in. w województwach podlaskim i byłym łomżyńskim. Posiada setki kilometrów własnych międzymiastowych kabli telekomunikacyjnych, w tym światłowodowych. Obecnie wszystkie usługi telekomunikacyjne MNI są przekazywane do obsługi przez "MNI-Telecom".

- Nowa nazwa podkreśla przynależność firmy do grupy kapitałowej MNI SA, a z drugiej strony oznacza połączenie całej działalności telekomunikacyjnej grupy w jedną strukturę organizacyjną. Te zmiany umożliwią wprowadzenie nowych usług, ale też lepszą obsługę klientów - mówi Marek Południkiewicz, prezes Zarządu MNI Telecom.

Abonentom zaproponowano już nowe usługi. Wprowadzono darmowe minuty w ramach abonamentu, połączenia rozliczane są sekundowo.

Pilicka Telefonia działała od kwietnia 1997 roku. Pierwszego abonenta podłączono w Radomiu do sieci w kwietniu 1998 roku. Jeszcze tego samego roku firma rozpoczęła działalność na terenie byłych województw tarnobrzeskiego i piotrkowskiego.

Operator szybko zdobywał klientów korzystając z luki na rynku usług telekomunikacyjnych, z jaką nie mogła poradzić sobie Telekomunikacja Polska. Otóż Pilicka Telefonia wykorzystywała technikę radiową do podłączania nowych stacjonarnych stacji abonenckich. Najpewniejszymi klientami operatora stali się więc mieszkańcy miejscowości, do których Telekomunikacja Polska nie była w stanie doprowadzić kabli albo napowietrznych linii telekomunikacyjnych. Taka forma usług przyczyniła się do "podłączenia" do świata bardzo wiele małych miejscowości w regionie radomskim. Klientami operatora stały się też największe firmy, dla których przygotowywano specjalne oferty.

Utworzenie Pilickiej Telefonii było bardzo ważne dla lokalnego rynku pracy. W nowej firmie znalazło zatrudnienie sporo osób zwalnianych w tamtym czasie z Telekomunikacji Polskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie