Piłka nożna. Radomiak grał z Chojniczanką. Zapis relacji live

Łukasz Kościelniak
Radomiak Radom (w zielonych strojach) gra z Chojniczanką Chojnice.
Radomiak Radom (w zielonych strojach) gra z Chojniczanką Chojnice. Joanna Gołąbek
W sobotę kolejny ligowy mecz rozegrali piłkarze Radomiaka Radom. Nasza ekipa mierzyła się z Chojniczanką Chojnice. Zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją live z tego pojedynku!

Radomiak Radom - Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:0)
Patryk Mikita 31, Mateusz Michalski 36, Adam Banasiak 90+2 - Martin Klabnik 56.

Radomiak: Miszta - Jakubik, Cichocki, Świdzikowski, Abramowicz - Michalski, Kaput, Karwot (67 Lewandowski), Makowski, Mikita (89' Banasiak) - Nowak (81' Sokół).

Chojniczanka: Janukiewicz - Podgórski (46 Zejdler), Klabnik, Wiktorski, Wachowiak - Wolski, Ziętarski (46 Bartosiak), Sacharuk (69' Surdykowski), Mikołajczak, Jagiełło - Kuzimski.

Żółte kartki: Nowak, Sokół - Kuzimski, Klabnik, Wachowiak.

Sędziuje: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

90+4' - koniec meczu! Radomiak wygrywa z Chojniczanką 3:1!

90+3' - znów sytuacja sam na sam dla Radomiaka, ale Jakubik uderzył wprost w Janukiewicza.

90+3' - żółta kartka dla Sokoła.

90+2' - i trzecia bramka dla Radomiaka! Kontrę zielonych wykończył Banasiak!

90' - arbiter doliczył cztery minuty.

89' - zmiana w Radomiaku. Adam Banasiak za Mikitę.

88' - świetna szansa Makowskiego, który z bliska trafia wprost w Janukiewicza...

83' - wzdłuż pola karnego zagrał Mikita, ale nikt nie zdołał przeciąć toru lotu piłki.

82' - nad stadionem prawdziwa ulewa. Warunki do gry bardzo trudne!

81' - druga zmiana w Radomiaku. Z boiska zszedł Nowak, w jego miejsce Dominik Sokół.

76' - nad stadionem mocno się rozpadało.

70' - trzecia zmiana u gości. Za Michała Sacharuka wchodzi Janusz Surdykowski.

68' - żółta kartka dla Tomasza Mikołajczaka.

67' - pierwsza zmiana w Radomiaku. Za Meika Karwota wchodzi Mateusz Lewandowski.

63' - z dystansu Makowski, ale pewnie łapie Janukiewicz.

56' - Chojniczanka dopięła swego... Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki Miszty trafił Klabnik.

55' - ależ blisko bramki dla Chojniczanki! Dobrze rozegrany rzut wolny, zamieszanie w szeregach Radomiaka i piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybijają nasi defensorzy.

54' - przed polem karnym Cezarego Miszty faulował Nowak. Napastnik Radomiaka obejrzał żółty kartonik.

50' - żółta kartka dla Kamila Wiktorskiego za faul.

46' - zaczynamy drugą połowę. W ekipie gości dwie zmiany: z boiska zeszli Jacek Podgórski oraz Robert Ziętarski, w ich miejsce Łukasz Zejdler oraz Mateusz Bartosiak.

18:25 - pierwsza połowa totalnie zdominowana przez zielonych. Wynik 2:0 to najmniejszy wymiar kary. Mamy nadzieję, ze nasza ekipa dołoży jeszcze kolejne bramki w drugiej odsłonie tego spotkania!

45' - koniec pierwszej połowy. Radomiak po golach Patryka Mikity z rzutu karnego i Mateusza Michalskiego prowadzi 2:0.

40' - żółta kartka dla Krystiana Wachowiaka za faul w środku pola.

36' - mamy drugą bramkę dla Radomiaka! Dośrodkowanie Mikity wprost na głowę Michalskiego, który nie dał żadnych szans Janukiewiczowi!

35' - sprzed pola karnego Makowski, ale jego uderzenie łapie Janukiewicz.

32' - mogło już być 2:0! Świetne podanie otrzymał Makowski, wyszedł sam na sam z golkiperem gości, ale trafił wprost w niego. Szkoda...

31' - do jedenastki podszedł Patryk Mikita i pewnym strzałem pokonał Janukiewicza. Radomiak - Chojniczanka 1:0!

30' - rzut karny dla Radomiaka! W pole karne wbiegł Jakubik, który został kopnięty w głowę przez byłego gracza zielonych, Martina Klabnika. Defensor gości został ukarany żółtą kartką.

27' - groźna kontra Chojniczanki! Na szczęście strzał zablokowany przez jednego z naszych obrońców.

24' - w polu karnym odnalazł się Makowski, ale jego uderzenie było niecelne.

23' - kolejna okazja naszej drużyny. Tym razem dośrodkował Abramowicz, a strzał Mateusza Michalskiego odbija Janukiewicz!

19' - ależ szansa Radomiaka! W pole karne zagrał Nowak, piłka spadła pod nogi Dawida Abramowicza, ale ten fatalnie przestrzelił z kilku metrów!

14' - Michał Kaput uruchomił Nowaka, ale ten został zablokowany przez defensywę gości.

9' - świetne dośrodkowanie Damiana Jakubika na głowę Damiana Nowaka! Napastnik uderzył na bramkę Radosława Janukiewicza, ale trafił wprost w golkipera. Potem sędzia odgwizdał rękę u naszego gracza.

3' - bardzo brzydki wślizg Mateusza Kuzimskiego w nogi Rafała Makowskiego! Sędzia ukarał zawodnika gości żółtą kartką, a nasz zawodnik na szczęście szybko się podniósł.

1' - za nami pierwszy gwizdek sędziego!

17:35 - poznaliśmy już składy obydwu ekip. Na ławce w zespole Radomiaka między innymi Kryczka, Banasiak, Lewandowski, Pietrzyk, Górski, Fundambu, Nowakowski i Sokół. W zespole Chojniczanki wśród rezerwowych Witan, Pietruszka, Trojanowski, Surdykowski, Zejdler, Bartosiak, Michalski, Rajch.

17:33 - Łukasz Kościelniak, witam bardzo serdecznie ze stadionu przy ulicy Narutowicza, gdzie już za kilka chwil rozpocznie się mecz 27. kolejki Fortuna 1.ligi, w którym Radomiak Radom zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.