Radomiak Radom przegrał z Jagiellonią Białystok, liderem PKO BP Ekstraklasy. Zobacz relację z tego meczu

Radosław Olchowski
Radomiak vs Jagiellonia Białystok 0:2>>>
Radomiak vs Jagiellonia Białystok 0:2>>>Maciej Kwiatkowski
Mecz 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom rozgrywali na swoim terenie. Zieloni podejmowali Jagiellonię Białystok, która przewodzi w stawce. Mecz na stadionie im. Braci Czachorów przy ulicy Struga w Radomiu zgromadził komplet 8,5 tysiąca fanów futbolu. Jagiellonia okazała się lepsza, wygrywając 2:0. Na stronie www.echodnia.eu prowadziliśmy relację z tego pojedynku.

Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
Bramki: Skrzypczak 15., Caliskaner 73.
Radomiak: Kobylak - Vuskowić, Raphael Rossi, Abramowicz, Jakubik (83. Grzesik), Luizao (70. Jardel), Donis (62. Jordao), Semedo (70. Leandro), Wolski, Machado (46. Vagner), Rocha.
Jagiellonia: Alomerowić - Romanczuk, Marczuk (89. Kupisz), Nene (77. Stojinowić), Pululu (68. Lewicki), Imaz, Sacek (77. Kubicki), Dieguez, Wdowik, Skrzypczak, Hansen (62. Caliskaner).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz), Sędziowie VAR: Paweł Malec, Marcin Kochanek.
Żółte kartki: Jakubik, Donis, Luizao, Leonardo Rocha, Vusković - Romanczuk, Sacek, Marczuk.

Zobacz, jak kibice Radomiaka Radom przemaszerowali z centrum miasta na mecz z Jagiellonią

1 minuta: Radomiak wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Jagi. Wcrzucał dawid Abramowicz, a Damian Jakubik nie wcelował w światło bramki.
5 minuta: GOL DLA JAGIELLONII Atak pozycyjny przyjezdnych. Dośrodkowanie z lewej strony pola karnego do piłki dopadł Jesus Imaz i strzałem głową pokonał Gabriela Kobylaka. Na szczęście jest interwencja VAR i gol Hiszpana nie został uznany. Spalony!
7. minuta: Radomiak chciał wziął się do roboty, ale zapędy Lisandro Semedo zostały zastopowane w ostatnie chwili.

15 minuta: GOL DLA JAGIELLONII: Co się odwlecze, to nie uciecze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło efektu, ale już zagranie do Mateusza Skrzypczaka przyniosło efekt. Ofensywny zawodnik Jagiielloni kropnął z pięciu metrów ile sił i pokonał Kobylaka.
27 minuta: Po raz trzeci piłka jest w siatce Radomiaka, ale znów strzelec, tym razem Nenen był na pozycji spalonej i arbiter Daniel Stefański bramki nie uznał.
31 minuta: Wrzutka Abramowicza z autu. Na bramkę ekipy z Białegostoku mocno i celnie uderzył Damian Jakubik. Bramkarz Zlatan Alomerowić w tylko sobie znany sposób odbił kąśliwy strzał radomskiego obrońcy.
40 minuta: Radomiak wymienił kilka podań w obrębie pola karnego Jagi. Wreszcie na dośrodkowanie zdecydował się Luis Machado, który wypatrzył polu karnym Leonardo Rochę. Rosły napastnik radomian został jednak uprzedzony przez golkipera lidera ekstraklasy.
45 minuta: Luka Vusković ratuje Radomiaka przed utratą bramki. Młody Chorwat wybił głową futbolówkę zmierzającą do bramki miejscowych.
45+4 minuta: Koniec pierwszej części. Radomiak zasłużenie przegrywa z liderem PKO BP Ekstraklasy. Tuż przed gwizdkiem na przerwę kąśliwie i celnie uderzył Afimico Pululu. na szczęście Kobylak był na posterunku.

II połowa.
46 minuta> Na boisku w miejsce Luisa Machado pojawił si Vagner. I już po pierwszej akcji skrzydłowego Zieloni wywalczyli korner. Nic jednak z niego nie wynikło.
65 minuta: Akcję Lisandro Semedo finalizował rafał Wolski. Pomocnik Radomiaka strzelił zza pola karnego, ale golkiper gości zdołał złapać futbolówkę.
70 minuta: Z rzutu wolnego dośrodkowywał Wolski, a bliski szczęścia był Vusković. Szczęście miał bramkarz jagi, który w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej.
73. minuta: GOL DLA JAGIELLONI: Kiedy wydawało się, że Radomiak jest bliski szczęścia i wyrównania kontrę przeprowadziła Jagiellonia. W sytuacji sam na sam znalazł się rezerwowy Kaan Caliskaner. i się nie pomylił. 2:0dla lidera ekstraklasy.
84 minuta: Na bramkę Jagielloni uderzał głową Raphael Rossi. Celnie, ale za słabo by pokonać Alomerowicia.
87 minuta: GOL DLA JAGIELLONII?: Nie! Jesus Imaz trafia do siatki Radomiaka, ale pomógł sobie ręką i arbiter po raz trzeci w sobotnie popołudnie nie uznaje gola dla Jagi!
90 minuta: Sędzia doliczył do regulaminowego czasu pięć minut.
90 minuta+1: Leonardo Rocha po raz drugi w tym meczu obija poprzeczkę. Nadal nie ma gola dla Radomiaka.
90 minuta +5: Jeszcze Radomiak próbował zdobyć honorowego gola, ale strzał Rochy został zablokowany.
90 minuta +6. Koniec meczu. Jaga wygrała zasłużenie, Radomiak grał ambitnie, ale okazał się słabszy od lidera PKO BP Ekstraklasy.

b]Tak zapowiadaliśmy sobotni mecz Radomiaka z Jagiellonią. [/b]

Zieloni grają o trzecie z rzędu, a dziewiąte łącznie zwycięstwo w tym sezonie futbolowej ekstraklasy. Po wygranych ze Stalą Mielec (2:1) i Piastem Gliwice (3:2) radomianie plasują się na 11. miejscu w tabeli, mając w dorobku 31 punktów. Natomiast zespół z Białegostoku jest liderem rozgrywek. Jak dotąd Jaga zgromadziła 45 punktów.
W zespole trenera Kędziorka nikt nie pauzuje za kartki, więc sztab szkoleniowy radomian ma do dyspozycji pełną kadrę. W podobnej sytuacji jest Jagiellonia.

Warto dodać, że mecz obejrzy komplet widzów (blisko 8,5 tysiąca). W piątkowe popołudnie Radomiak poinformował bowiem, że wszystkie bilety na to spotkanie zostały wyprzedane.