Piłkarki ręczne PreZero APR-u Radom wypunktowały Dziewiątkę Legnica. Świetna postawa radomianek w drugiej połowie meczu. Zdjęcia, film

Radosław Olchowski
Piłkarki ręczne APR -u Radom ograły Dziewiątkę Legnica.
Piłkarki ręczne APR -u Radom ograły Dziewiątkę Legnica. Maciej Kwiatkowski
W meczu Centralnej Ligi Kobiet piłkarki ręczne PreZereo APR-u Radom rywalizowały z UKS Dziewiątką Legnica. Radomianki pokonały rywalki różnicą czterech trafień.

PreZero APR Radom – UKS Dziewiątka Legnica 27:23 (11:12)

PreZero APR: Kolasińska - Domka 2, Machnio 0, Mazurkiewicz 1, Głuszko 2, Koss 2, Papke 6, Dydek 3, Michalska 2, Barańska 0, Gajewska 0, Adaczyńska 0, Wach 7, Ciszewska 1, Siedlecka 1.
Dziewiątka: Paulina Lange - Elżbieta Lange 2, Bogacka 0, Nowak 5, Goula 0, Kozak 5, Bielak 0, Wojciechowska 0, Doroba 6, Iwanowić 4, Szuk 1.

Początek rywalizacji nie należał do radomianek. Po 16 minutach Dziewiątka prowadziła w hali Uniwersytetu Radomskiego 15:13. Ale wówczas podopieczne trenera Adriana Kondraciuka wzięły sprawy w swoje ręce. Po golach Małgorzaty Michalskiej i Natalii Wach było po 15. Rywalki zdobyły kolejnego gola i znów prowadziły w Radomiu. Szczypiornistki APR-u nie odpowiedziały, bo zgubiły piłkę w ataku. Rywalki wykorzystały akcję w ofensywie i uciekły na trzy bramki (9:6). Autorką trafienia okazała się skrzydłowa Oliwia Doroba.

Gospodynie mozolnie odrabiały starty i na cztery minuty przed przerwą, po golu Aleksandry Głuszko doprowadziły do remisu 10:10. Kiedy Doroba zdobyła gola ze skrzydła przyjezdne ponownie wygrywały dwoma bramkami. Tuż przed przerwą do siatki legniczanek wcelowała Kinga Papke, a to oznaczało, że miejscowe przegrywały do przerwy jedną bramką (12:11).
Tuż po zmianie stron wyrównała Martyna Bieniek, a za moment kontrę wykorzystała Laura Domka. Kolejne trafienia radomianek (Domka, Wach, Papke) spowodowały, że miejscowe uciekły na 18:14. W 38 minucie karnego wykorzystała Papke. Niedługo potem i golu Marii Mazurkiewicz miejscowe prowadziły 22:15.

Kwadrans przed końcem ekipa trenera Kondraciuka rozpoczęła ostatni marsz po kolejne ligowe zwycięstwo. To stało się faktem, tym bardziej, że w ataku uruchomiła się Małgorzata Michalska.

Ostatecznie radomianki pokonały przeciwniczki różnicą czterech trafień. Wygraną miejscowych podsumowała Oliwia Siedlecka, która zdobyła ostatnią bramkę w tym spotkaniu.