Piłkarki z Gielniowa wygrały turniej Orlika

/Sok/
Piłkarki z Gielniowa pod wodzą trenera Bartosza Babickiego, zajęły I miejsce na Mazowszu w Turnieju Orlika. Archiwum
Nie dały szans rywalkom młode piłkarki z Gielniowa i wygrały wojewódzki Turniej Orlika.

Sam finał wojewódzki Turnieju Orlika odbył się 5 października w Gostyninie, a drużyna, UKS Wiktoria Gielniów, która wystartowała w kategorii dziewcząt 10-11 lat, zajęła w nim I miejsce. Wygrana stanowi jednocześnie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 9 - 12 października w Warszawie.

W finale wojewódzkim wzięły udział cztery najlepsze zespoły z województwa mazowieckiego, które musiały wcześniej przebrnąć eliminacje.

- Podczas finału wojewódzkiego graliśmy systemem każdy z każdym, a nasza drużyna zwyciężyła strzelając 8 goli, jednocześnie nie tracąc żadnej bramki - mówi Bartosz Babicki, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Gielniowie i trener UKS Wiktoria.

Wyniki: UKS Wiktoria - Tęcza Zgórze 1-0 (Lena Bogdańska), UKS Wiktoria - Ząbkovia Ząbki 2-0 (Paulina Wołczyńska2), UKS Wiktoria - Dwójka Przasnysz 5-0 (Lena Bogdańska 2, Paulina Wołczyńska 2, Katarzyna Szcześniak 1)

Skład zespołu: Lena Bogdańska, Aleksandra Sałaj, Katarzyna Szcześniak, Paulina Wołczyńska, Alicja Czechowska , Karolina Szczygieł, Natalia Plucińska, Wiktoria Stępiniewska, Joanna Nems, Magdalena Paliwoda. Trenerzy: Bartosz Babicki i Krzysztof Jesionek.