sportowy24
  Piłkarska czwarta liga zaczyna nowy sezon. W piątek grają...

  Piłkarska czwarta liga zaczyna nowy sezon. W piątek grają Mazowsze, Energia, Szydłowianka i Oskar

  /W.Ł./

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Piłkarze Oskara Przysucha (w biało czerwonych strojach) grają w piątek z Mazurem Karczew.

  Piłkarze Oskara Przysucha (w biało czerwonych strojach) grają w piątek z Mazurem Karczew. ©Adrian Nitzki

  Osiemnaście drużyn, w tym sześć z naszego regionu zagra w piłkarskiej mazowieckiej czwartej lidze nowego sezon 2014/ 2015. W piątek, sobotę i niedzielę rozegrana zostanie pierwsza kolejka.
  Piłkarze Oskara Przysucha (w biało czerwonych strojach) grają w piątek z Mazurem Karczew.

  Piłkarze Oskara Przysucha (w biało czerwonych strojach) grają w piątek z Mazurem Karczew. ©Adrian Nitzki

  W pierwszej kolejce Mazowsza Grójec zagra w Warszawie z miejscowym Hutnikiem. Początek meczu z piątek o godzinie 11.
  Zgodnie z zapowiedziami zarządu Mazowsza w zespole doszło do dużych zmian personalnych. Ubyło ośmiu piłkarzy, a przyszło dziesięciu. Transferową bombą jest pozyskanie czarnoskórego gracza z Konga napastnika Guyguy Pierre Ndakiza. Gracz ten gra w Polsce od kilku lat, a ostatnio kopał piłkę w Huraganie Wołomin.
  Z obrońców zostali Mateusz Stolarek, Bartłomiej Rotuski oraz Seweryn Kalinowski.
  Na razie kontuzję leczy Michał Dusiński i nie wiadomo kiedy wróci do gry. Nowymi zawodnikami, którzy grać będą w obronie to, Aleksander Fogler (Polonia Warszawa), Maciej Joczys (GLKS Nadarzyn). Z pomocników zostali, Daniel Złoch, Maciej Lesisz, Rafał Sobczak oraz Dominik Dąbrowski. Do nich dołączą, Daniel Witak (Legionovia Legionowo), Piotr Cudny (Józefovia Józefów) i Mateusz Podgórski (KS Warka). Z napastników zostali, Paweł Grodzki i Igor Mińkowski. Nowymi graczami są Ndakiza i Kamil Kucharski (Targówek Warszawa).
  Ponadto przybyli, byli piłkarze Mazowsza. Bramkarz Cezary Przybylski, który ostatnio grał w LKS Promna, Rafał Sobczyk z Mogielanki Mogielnica oraz Jakub Derewicz, który kopał piłkę w Varsovii Warszawa.
  Kto ubył? Marcin Mazur, Maciej Mazurkiewicz, Bartłomiej Kucharski (szukają klubów) Dariusz Mortka (Energia Kozienice), Marcin Wiatrak (Oskar Przysucha), Przemysław Rawa (Okęcie Warszawa), Jakub Sosnowski (wrócił do Pogoni Grodzisk Mazowiecki), Igor Strzyga (nie wznowił treningów).
  W pierwszym meczu z Hutnikiem do dyspozycji trenera Mazowsza Andrzeja Prawdy będą wszyscy piłkarze. Nikt nie pauzuje za kartki i nie ma kontuzji.

  W piątek o godzinie 15 piłkarze czwartoligowej Energii Kozienice w pierwszej kolejce zagrają z Klubem Sportowym w Raszynie.
  Piłkarze Energii Kozienice mają w pamięci ubiegły sezon, kiedy w pierwszej kolejce pojechali do beniaminka rozgrywek Oskara Przysucha i przegrali ... 0:5. W piątek także na drodze podopiecznych trenera Pawła Potenta staje beniaminek.
  Kilka zmian w kozienickiej Energii. Z podstawowych graczy z minionego sezonu brakuje Adriana Kutyły, Dawida Stawczyka i bramkarza Michała Domańskiego. Energia z kolei pozyskała Michała Kucharczyka z Pilicy Białobrzegi, Piotra Budzińskiego, Michała Majosa z Broni Radom i Dariusza Mortkę z Mazowsza Grójec.
  Piłkarze, którzy wzmocnili Energię i zawodnicy, którzy zostali stanowią mocny skład i kozienicka drużyna stawiana jest do grona najpoważniejszych kandydatów do trzecioligowego awansu. W pierwszy meczu i na pewno w kilku następnych nie zagra pomocnik Maciej Woźniak, który narzeka na uraz kolana.
  Klub Sportowy Raszyn po awansie do czwartej ligi zmienił znacznie skład. Odeszli dwaj podstawowi gracze, Marcin Korkuć, który zakończył granie w piłkę, a Michał Pulkowski został asystentem trenera Cracovii Kraków, Roberta Podolińskiego.
  Raszyn pozyskał dwóch dobrych piłkarzy, Jakuba Cieślaka z Huragana Wołomin i Sebastiana Żółkowskiego z Targówka Warszawa. Przeciwko Energii nie zagra kontuzjowany Maciej Czachór, były gracz Broni Radom.

  Szydłowianka Szydłowiec, piątek o godz. 17 na własnym boisku zagra z Żyrardowianką Żyrardów.
  - Poza kontuzjowanym Łukaszem Janikiem, pozostali piłkarze są gotowi do gry. Nasz pierwszy rywal, to wielka niewiadoma. Z zespołu po spadku z trzeciej ligi odeszło aż czternastu zawodników - mówi Andrzej Koniarczyk, trener Szydłowianki.
  Szydłowianka pozyskała na zasadzie transferu definitywnego młodego wychowanka MSPN Radomiak 1910 Radom, Brajana Kalbarczyka. Ostatni sezon futbolista ten spędził z zespole juniorów Górnika Zabrze.

  W piątek o godzinie 17 meczem na własnym boisku drugi sezon w piłkarskiej mazowieckiej czwartej lidze zainauguruje Oskar Przysucha. Rywalem będzie spadkowicz z trzeciej ligi, Mazur Karczew.
  W przerwie między sezonami w przysuskiej drużynie doszło do dużych zmian kadrowych. Ubyło aż dziewięciu futbolistów, z tego przynajmniej pięciu z podstawowego składu.
  Bolesław Strzemiński, trener Oskara zaczął poszukiwania nowych piłkarzy do gry w swoim zespole. Udało się pozyskać kilku. Najbardziej znane nazwisko w tym gronie to Piotr Kornacki z Pilicy Białobrzegi. Są również dwaj młodzi gracze Radomiaka Radom, bramkarz Filip Skowroński i napastnik Roman Skowroński. Wzmocnił Oskara doświadczony obrońca, Marcin Wiatrak z Mazowsza Grójec. Zarząd klubu wraz ze szkoleniowcem włączyli do kadry wychowanków, juniorów. Jeden z nich, Bartłomiej Włodarczyk ma nawet szansę gry w podstawowym składzie.
  Przeciwko Mazurowi nie zagrają, za kartkę Adam Najdzik a z powodu kontuzji Patryk Gil i Grzegorz Obuch.


  W pierwszej kolejce nowego sezonu w mazowieckiej czwartej lidze, futboliści Zwolenianki Zwoleń zagrają na własnym boisku z Orłem Wierzbica. Początek meczu z niedzielę o godzinie 17.30.
  Zwolenianka jest beniaminkiem rozgrywek. W sezonie 2010/2011 zwoleńska drużyna po trzech latach gry w czwartej lidze spadła po klasy okręgowej. Z kolei niedzielny rywal Zwolenianki we wspomnianym sezonie 2010/2011 awansował do trzeciej ligi. W niedzielę, ponownie obydwa zespoły zagrają ze sobą o ligowe punkty.
  Podopieczni trenera Marka Oczkowskiego przeciwko wierzbickiej drużynie zagrają trochę osłabieni. Na urazy narzekają, Konrad Rojek, a Mateusz Wojtysiak wyjechał na tygodniowe wczasy, wcześniej uzgodnione z zarządem klubu. Na poniedziałkowym treningu drobnego urazu nabawił się Łukasz Tęcza i o on też nie wiadomo czy zagra. Dziś na pierwszym treningu po powrocie zagranicy pojawi się Paweł Kopeć. Czy trener Oczkowski zdecyduje się na wystawienie tego zawodnika do gry, okaże się w niedzielę. Zwolenianka w letnim okienku transferowym pozyskała dwóch nowych graczy, Jakuba Miałkowskiego z MSPN Radomiak 1910 Radom i Mateusza Gromskiego z Jodły Jedlnia Letnisko.
  W Orle Wierzbica też sporo zmian kadrowych. Ubyli, Cezary Zieliński, Patryk Wachowicz (wyjechali zagranicę), Aleksander Szyszka, Patryk Jarząbek (studia), Przemysław Śliwiński (Radomiak Radom), Igor Jarząbek i Bartosz Tuzimek (nie trenują). Przeciwko Zwoleniace nie zagra za kartki, Jakub Kosela.
  Orzeł pozyskał z kolei trzech piłkarzy Broni Radom, Patryka Czarnotę, Modzelewskiego, Bartosiaka, Sebastiana Włodarczyka z Sokoła Przytyk i Michała Lamenta z Oskara Przysucha.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Tabela IV ligi

  1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 8 24 8-0-0 25-6
  2. Pilica Białobrzegi 8 21 7-0-1 31-3
  3. MKS Piaseczno 8 19 6-1-1 25-11
  4. Oskar Przysucha 8 19 6-1-1 17-6
  5. Radomiak II Radom 8 14 4-2-2 20-17
  6. Błonianka Błonie 8 14 4-2-2 14-10
  7. Energia Kozienice 8 13 4-1-3 11-10
  8. Wilga Garwolin 8 12 4-0-4 12-15
  9. Mszczonowianka Mszczonów 8 10 3-1-4 16-14
  10. Klub Sportowy Raszyn 8 10 3-1-4 10-20
  11. Orzeł Unin 8 9 3-0-5 13-22
  11. Znicz II Pruszków 8 6 2-0-5 10-12
  12. Mazur Karczew 8 6 2-0-6 11-20
  14. Sparta Jazgarzew 8 5 1-2-5 9-19
  15. LKS Promna 8 4 1-1-6 5-16
  16. Perła Złotokłos 8 0 0-0-8 2-30