Piłkarska środa. Pilica wygrała, Broń zremisowała, Oskar przegrał. Gol Dubiny z wolnego z 39 metrów

/W.Ł./
Kacper Wnuk (z piłką) zagrał w Oskarze Przysucha w meczu z Polonią Warszawa.
Kacper Wnuk (z piłką) zagrał w Oskarze Przysucha w meczu z Polonią Warszawa. Adrian Nitzki
W kolejnym meczu kontrolnym piłkarze Broni Radom zremisowali 1:1 w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Broń Radom 1:1 (0:1).
Bramki: Sałek 30 minuta dla Broni.
Broń: Matracki - Jakubczyk, Sala, Skórnicki, Dobosz, Dziubek, Sałek, Wicik, Nowosielski, Kowalczyk, Kabaniuk oraz Budzikur, Leśniewski, Krukowski, Ankurowski, Kowalski, Więcek, Gregorek

Trener Tomasz Dziubiński w środowe popołudnie testował kolejnych kandydatów do gry w barwach Broni. Oprócz młodzieżowca, napastnika Pawła Kowalczyka i ukraińskiego pomocnika Władysława Kabaniuka, którzy trenują z drużyną od poniedziałku, szansę gry dostał bramkarz Mateusz Matracki z Zagłębia Sosnowiec. W minionym sezonie zagrał on w dziesięciu spotkaniach w barwach Zagłębia w drugiej lidze. Mimo że mecz rozpoczął się o godzinie 17.30, to aura nie sprzyjała grze w piłkę nożną. Było niesamowicie duszno i miało to przełożenie na to, co działo się na murawie. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 24 minucie dobrze w bramce spisał się Matracki, który wybronił sytuację sam na sam z rywalem. Po pół godziny gry Broń wyszła na prowadzenie. Z prawego skrzydła dośrodkował Piotr Nowosielski, a Damian Sałek z 12 metra wpakował piłkę do siatki po strzale głową.

Polonia Warszawa - Oskar Przysucha 5:0 (5:0)
Bramki: Zbigniew Obłuski 14, 17, 42, Krystian Pieczara 23, 36.
Oskar, 1 połowa: Adamczyk - Rdzanek, Żurawski, Jaworski, Kornacki - Lewiński, Moskwa, Maciejczak, Sapieja - Czpak, Wnuk.
Oskar, 2 połowa: Czarnota - Włodarczyk, Mazur, Żurawski, Kornacki - Lewiński, Grylak, Moskwa (67 Nowak), Sapieja - Sobczak, P. Gil.

W Oskarze zagrało kilku testowanych zawodników. Między innymi Patryk Czarnota, bramkarz Orła Wierzbica, Daniel Żurawski, obrońca Mazura Karczew, Paweł Maciejczak, pomocnik Sokoła Sokolniki Mokre, Kapcer Wnuk, pomocnik Radomiaka Radom i Rafał Sobczak, pomocnik Mazowsza Grójec. Ten ostatni najbardziej korzystnie się zaprezentował. W zespole Oskara miał zagrać Arkadiusz Oziewicz, ale nie wiadomo dlaczego się nie pojawił. Po meczu nie zapadły żadne decyzje kadrowe. Pierwsze mają zapaść dziś (czwartek) po popołudniowym treningu.

Pilica Białobrzegi - Sparta Jazgarzew 6:0 (4:0).
Bramki: Figiel i Bogacz po 2, Borzęcki, i Dubina po 1.
Pilica: Wnukowski (46 Majos) - Krajewski, Moryc, Dubina, Ziemnicki, Rudnicki, Wojtkielewicz, Janowski, Borzęcki, Figiel, Książek oraz Gil, Szewczyk, Bogacz, Białecki, Rawski, Krupnik, Jaszczak, Karasek, Zawisza, Bykowski, Szewczyk.

Zgodnie z zapowiedziami w Pilicy Białobrzegi zagrał Marcin Figiel, ostatnio zawodnik Legionovii Legionowo. Strzelił dwa gole, a mógł cztery i po pierwszej połowie, Mirosław Siara, trener Pilicy dał mu odpocząć.
- Zostaje w Pilicy - powiedział po meczu Figiel. Ozdobą meczu była bramka zdobyta przez Aleksieja Dubinę, byłego zawodnika Radomiaka Radom z rzutu wolnego z ... 39 metrów.

Szydłowianka Szydłowiec - GKS Drogowiec Jedlińsk 2:1 (1:0)
Bramki: dla Szydłowianki Patryk Czarnota 20, Krystian Koniarczyk 74.
Szydłowianka: Wieczorek - Biela, Drożdżał, M. Kobylarczyk, Łaciak - Szyszka, Kowalczyk, Czarnota, Kalbarczyk - P. Kobylarczyk, Miller oraz Kołodziejski, Suwara, Szczygłowski, Jankowski, Leszczyński, Koniarczyk, Ziętkowski, Turczyk, Bursa, P. Janik.

Nową twarzą w szydłowieckiej drużynie był 20-letni obrońca Krzysztof Jankowski, wychowanek klubu, który po trzech latach wrócił z wypożyczenia do Legionovii Legionowo. Wystąpił też pomocnik z drużyny juniorów "niebiesko-białych" Adrian Leszczyński.

Szydłowianka Szydłowiec - Skaryszewianka Skaryszew 1:1 (0:0)
Bramki: dla Szydlowianki Czarnota 70.
Szydłowianka: Wieczorek - Suwara, Kowalczyk, M. Kobylarczyk, Biela - Turczyk, P. Kobylarczyk, P. Janik, Czarnota - Kalbarczyk, Szyszka oraz Osobiński, Kołodziejski, Sadkowski, Drożdżał, Wiatrak, Łaciak, Jankowski, Koniarczyk

Trener Szydłowianki Andrzej Koniarczyk dał szansę kolejnemu juniorowi, Damianowi Sadkowskiemu. Zabrakło testowanych graczy Oronki Orońsko - Cezarego Bursy i Artura Szczygłowskiego. Do ich transferów prawdopodobnie nie dojdzie.