Piłkarski Puchar Polski dla Szydłowianki Szydłowiec. Zobacz, jak grali (zdjęcia)

/W.Ł./
Łukasz Janik, strzela głową trzeciego gola dla Szydłowianki w meczu finałowym z Pilicą. Tadeusz Klocek
Szydłowianka Szydłowiec grająca w klasie okręgowej zdobyła piłkarski Puchar Polski na szczeblu okręgu radomskiego.

W finale Szydłowianka pokonała 4:2 czwartoligową Pilicę Białobrzegi. Wygrana jak najbardziej zasłużona. Szydłowianka oprócz Broni i Radomiaka Radom reprezentować będzie radomski okręg w rozgrywkach na szczeblu Mazowsza.

ZACZĄŁ JANIK

Pierwsza połowa meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy. Już po kilku minutach gry powinno być 1:0 dla Szydłowianki. Patryk Wajszczuk nie wykorzystał dobrej okazji, trafiając z kilku metrów w poprzeczkę. Szydłowiecka drużyna ma jednak w swoich szeregach dobrego strzelca Łukasza Janika. W 33 min. pokonał strzałem z kilku metrów Jakuba Czerwińskiego.

SŁUPKI I POPRZECZKI

Druga połowa była zdecydowanie lepsza. Zaledwie po kilku minutach wyrównał Michał Madej. Za kilka chwil powinno być 2:1 dla Pilicy. Michał Doliński z kilku metrów trafił w słupek, po dobitce piłka trafiła w poprzeczkę. Gospodarze wyprowadzili kontrę i w sytuacji sam na sam Łukasz Janik pokonał bramkarza gości. Szydłowianka znowu zagapiła się w obronie i straciła bramkę. Po zagraniu Michała Dolińskiego, Tomasz Siennicki doprowadził do remisu. Ponownie na prowadzenie Pilicę mógł wyprowadzić Michał Doliński, ale trafił piłką w ... słupek. Kontra zakończyła się bramką dla Szydłowianki po strzale głową Łukasza Janika. Wynik meczu ustalił wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie piłki rękę Dawid Walkiewicz. Po meczu puchary na ręce obydwu drużyn wręczył prezes radomskiego okręgu Władysław Kramczyk i Andrzej Jarzyński, burmistrz Szydłowca.

SKŁADY DRUŻYN
Szydłowianka Szydłowiec - Pilica Białobrzegi 4:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Janik 33, 1:1 Madej 50, 2:1 Janik 62, 2:2 Siennicki 67, 3:2 Janik 71, 4:2 Walkiewicz 79 z karnego.
SZYDLOWIANKA
Wieczorek - Gaławanow, Kośmiński Ż, Jakubczyk Ż, Gawor Ż - Okła, Wiatrak, Rafalski, Walkiewicz - Wajszczuk, Ł. Janik.
PILICA
Czerwiński - Banachowicz Ż, Siara, Banaszkiewicz, Kulej - Karolewski, Krzyżański, Stępniewski, Wojtysiak - Madej Ż, Doliński Ż.

Zmiany: Szydłowianka: 46' Ogar za Wajszczuka, 57' Koniarczyk Ż za Gawora, 60' P. Janik za Okłę; Pilica: 46' Siennicki za Wojtysiaka, 73' Radecki za Karolewskiego, 85' Dąbrowski za Stępniewskiego, 88' Masłowski za Banachowicza.
Sędziował: Cezary Kostrzewa z Radomia. Widzów: 100.

Co powiedział trener Szydłowianki i strzelec trzech goli? Co dostanie Łukasz Janik od burmistrza Szydłowca? O tym czytaj w czwartkowym "Echu Dnia".