Tymex Liga Okręgowa. Cztery gole Prochu Pionki w Iłży. Lider się nie zatrzymuje. W pościgu: KS Warka i Szydłowianka. Zdjęcia i wideo

Maciej Kwiatkowski
Polonia Iłża vs Proch Pionki 1:4.
Polonia Iłża vs Proch Pionki 1:4. Proch Pionki, Facebook
Zakończyła się 17. kolejkaTymex Ligi Okręgowej. Goli na boiskach nie brakowało, a swoją wyższość nad rywalem udowodnił między innymi Proch Pionki, aktualny lider rozgrywek. Wygrały także: Szydłowianka i KS Warka, a więc drużyny zajmujące kolejne miejsca. Sprawdź wyniki i aktualną tabelę.

Cztery gole Prochu Pionki w Iłży. Lider się nie zatrzymuje

Polonia Iłża - Proch Pionki 1:4 (1:2)
Bramki: Dawid Chudyba 25 - Michał Kucharczyk 10 z rzutu karnego, 73, Tomasz Janiszewski 36, Mateusz Gromski 89.

Gospodarze mieli prawo być podrażnieni premierową wiosenną porażką z innym kandydatem do awansu, a więc Szydłowianką, z która przegrali 1:0, tracąc gola w doliczonym czasie rywalizacji.

Nic więc dziwnego, że w domowym spotkaniu iłżanie zaczęli z animuszem, ale już od 10 minuty musieli odrabiać straty. Swoją kolejną bramkę w rundzie zdobył dla Prochu Michał Kucharczyk, wykorzystując rzut karny. Dokładnie kwadrans później powody do zadowolenia mieli fani miejscowych, bo Dawid Chudyba umieścił piłkę w siatce i tym samym, mecz rozpoczynał się od nowa. Emocje, jak się miało okazać dopiero się rozkręcały. Otóż w 36 minucie wynik pierwszej części ustalił Tomasz Janiszewski.

Po zmianie stron drużyna lidera kontrolowała przebieg wydarzeń. Ponadto musiała sobie radzić w osłabieniu, po tym jak Norbert Chrząstek czerwoną kartką ukarał Michała Bojka. Gdy wydawało się, że to miejscowi jeszcze raz pokusza się o zmianę wyniku, to w 73 minucie na listę strzelców wpisał się Kucharczyk. Kropkę nad przysłowiowym „i” postawił Mateusz Gromski.

Radość zawodników lidera w Iłży, po meczu z Polonią.

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą – Centrum Radom 3:2
Bramki: Pędzikowski 2, Dziuba - dla Pilicy.
Ciekawą statystykę w ostatnich dniach na swojej stronie Facebookowej zamieścił Proch Pionki. Wynikało z niej, że w meczu 17. kolejki spotkają się ze sobą – najmłodszy zespół TLO a więc Pilica (średnia wieku, wyjściowej „jedenastki” 23,4) oraz najstarszy – Centrum (31,45). W samym pojedynku, lepiej jego trudy wytrzymali gospodarze, triumfując z byłym liderem rundy jesiennej – 3:2. Wszystkie gole padły do przerwy, a wynik rywalizacji już w 13 sekundzie otworzył Adam Pędzikowski. - W drugim meczu na wiosnę, to my podajemy dłoń rywalom, popełniając tak proste błędy w defensywie - oznajmił Sylwester Sokół, trener Centralnych.

Jodła Jedlnia Letnisko – Powiślanka Lipsko 1:1

Gracja Tczów - Orzeł Wierzbica 4:1
Bramki: Ogonowski (17.), Starzyk (40.), Wolszczak (56.), Chmurzyński (82.) – Ankurowski (4.)

Akcja I Jastrzębia - Szydłowianka Szydłowiec 1:2
Bramki: Duda 2, dla Szydłowianki.
Szydłowianka nie odpuszcza i ściga Proch. Po tym, jak przed tygodniem podopieczni Jerzego Rota, triumf zapewnili sobie rzutem na taśmę, tak teraz mierzyli się na wyjeździe z outsiderem. Po raz kolejny łatwo o komplet oczek nie było, ale od czego w zespole jest Michał Duda. Napastnik Szydłowianki dwukrotnie zapisywał się na liście strzelców i obecnie ma już na koncie 22 trafienie. Oznacza to, że przynajmniej do niedzieli i meczu KS Warka, został liderem klasyfikacji strzelców. Wszystko dlatego, że 21 goli ma drugi w klasyfikacji - Michał Madej.

Królewscy Jedlnia - KS Warka 2:4

KS Błotnica Stara - Mazowsze Grójec 2:1
Bramki: Skowroński (karny) dla Mazowsza.

Mecze 17. kolejki Tymex Ligi Okręgowej:

Gracja Tczów - Orzeł Wierzbica 4:1, KS Błotnica Stara - Mazowsze Grójec 2:1, Królewscy Jedlnia - KS Warka 2:4, Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Centrum Radom3:2, Jodła Jedlnia-Letnisko - Powiślanka Lipsko 1:1, Akcja I Jastrzębia - Szydłowianka Szydłowiec 1:2, Polonia Iłża - Proch Pionki 1:4, Zodiak Sucha - Wulkan Zakrzew 2:3.