Piłkarski Puchar Polski. Nie obyło się bez niespodzianek

/W.Ł./
Napastnik Centrum Radom, Konrad Chodyra pokonuje bramkarza Radomiaka Krystiana Wojciechowskiego. Tadeusz Klocek
Zobacz wyniki meczów.

W derbach Radomia, rezerwy Radomiaka przegrały z Centrum 0:4. Nie obyło się bez niespodzianek. Największa to odpadnięcie beniaminka czwartej ligi Polonii Iłża

41 bramek zdobyli piłkarze z siedmiu meczach trzeciej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Najwięcej, aż 13 padło w meczu rezerw Wulkana Windoor Zakrzew z Oskarem Przysucha.

KARNE W OROŃSKU

Dramatyczny przebieg miał mecz w Orońsku. Do 90 minuty. miejscowa Oronka prowadziła 2:0. Kontaktowego gola w ostatniej minucie zdobył Michał Doliński. W trzeciej minucie doliczonego czasu, Mirosław Siara z rzutu karnego wyrównał i doprowadził do rzutów karnych. Te lepiej wykonywali goście. Kolejno bramkarza Oronki pokonywali, Dąbrowski, Siara, Doliński, Madej, Jopek. Dla Oronki jedenastki wykorzystali, Arak, Kuźmiński, Nogaj, Faliński. Piłka po piątym strzale zawodnika gospodarzy trafiła w poprzeczkę.

NIESPODZIANKA W SZYDŁOWCU

Gdy do przerwy Polonia Iłża prowadziła 3:1 z Szydłowianką w Szydłowcu, mało kto spodziewał się, że podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego pożegnają się z pucharem. W drugiej połowie gospodarze strzelili cztery gole i to oni mają szanse na zdobycie pucharu.

Wyniki Pucharu Polski

* Wulkan II Zakrzew - Oskar Przysucha 4:9 (2:3), Sikorski, Redestowicz, Starzyński, Okruta - Płóciennik 4, Siwek 3, Czubak 2.

* Zodiak Sucha - Mazowsze Grójec 1:3 (0:0), Orłowski - Wojtulewicz 2, Jaskólski.
Mazowsze: Przybylski - Jaskólski, Wachowicz, Kołecki, Kulczycki, Zawadzki, Karls (46 Wojtulewicz), Lepa (46 Deryng), Jałocha, Romański (88 Kamiński), Kotański.

* Szydłowianka Szydłowiec - Polonia Iłża 5:3 (1:3), Ł. Janik 3, Wajszczuk 2 - Skałbania, Skorupa, Wajs.
Szydłowianka: Furman - Łaciak (40 Kośmiński), S. Jakubczyk, Kornacki, Kępczyński, Ł. Jakubczyk (60 P. Janik), Wajszczuk (80 Rafalski), Ł. Janik, Okła (60 Ogar).

* KS Warka II - KS Kozienice Janików 2:3 (1:2), Kucharski 11, Kiliański 70 - Wasiłek 30, Wolski 40, Seremak 84.
Kozienice Janików: Minda - Żak (46 Chmielewski), Strąg, Wolski - Fusiek (46 Ogonek), Kalinka (46 Krupa), Łapiński (73 Czaplarski), Jańczyk, Kil - Wasiłek, Kłos.

* Radomiak II Radom - Centrum Radom 0:4 (0:2), Chodyra 35, Paliwoda 36, Koszałka 48, Grochowski 85.
Centrum: Gospodarczyk - Sawicki, Tokarski, Drabik, Przydatek, Paliwoda, Zarębski, Szewczyk, Grylak, Chodyra, Koszałka ponadto grali Grochowski.

* Gryf Policzna - Wulkan Zakrzew 0:3 (0:0), Janakowski 2, Turczyk.

* Oronka Orońsko - Pilica Białobrzegi 2:2 (1:0), Czarnecki 33, Arak 55 - Doliński 90, Siara z karnego 90+3, rzuty karne 4:5.

* Legion Głowaczów - Zwolenianka Zwoleń 0:3 walkower, Legion zrezygnował z gry z pucharach.

Więcej czytaj o meczach w czwartkowym "Echu Dnia".