„Piłkarskie Orły 2023”. Kwietniowa kolejka rozpoczęta. Leonardo Rocha z Radomiaka znów na liście strzelców

Wojciech Szczepański
Leonardo Rocha zdobył bramkę dla Radomiaka w meczu z Wisłą Płock.
Leonardo Rocha zdobył bramkę dla Radomiaka w meczu z Wisłą Płock. Leszek Szymański/PAP
W rankingu „Piłkarskie Orły” rozpoczęła się następna kolejka notowań już na kwiecień. Sprawdziliśmy jak spisują się w niej strzelcy drużyn z regionu radomskiego.

„Piłkarskie Orły 2023”. Kwietniowa kolejka rozpoczęta

Przypomnijmy, że pierwsze marcowe punkty, zdobywając gola w wyjazdowym, przegranym 1:2 spotkaniu PKO BP Ekstraklasy z Koroną Kielce, zdobył piłkarz Radomiaka Radom Leonardo Rocha. Była to pierwsza bramka dla Radomiaka strzelona w poprzednim miesiącu.

W miniony weekend piłkarze Radomiaka rozgrywali spotkanie w ramach PKO BP Ekstraklasy. Był to wyjazdowy mecz z Wisłą Płock. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Dla Radomiaka bramkę zdobył znowu Leonardo Rocha i tym samym zdobył punkty w Piłkarskich Orłach w kwietniowej kolejce.

Spośród zawodników z drużyn regionu radomskiego w czołówce ostatniego marcowego notowania znalazł się Marcin Szymczak z Broni Radom. Był na ósmym miejscu razem z Arkadiuszem Ciachem ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Obaj mieli po 3 gole i 3 punkty.

Marcin Szymczak z Broni Radom był już w czołówce marcowego rankingu Piłkarskie Orły, prowadzonego przez wydawnictwo Polska Press. Potem do grona strzelców dołączył jego klubowy kolega Michał Kielak. W przedostatni weekend obaj ci zawodnicy podnieśli swój bramkowy bilans, każdy po jednej bramce.

Natomiast w ostatni weekend Broń Radom grała z Mławianką Mława i przegrała ten mecz 2:4. Gole dla Broni strzelili: Kamil Odolak w 32 minucie i Michał Kielak w 35 minucie. Obaj zatem otworzyli swoje punktowe konta w kwietniowym notowaniu Piłkarskich Orłów.

Kolejna trzecioligowa drużyna z regionu radomskiego Pilica Białobrzegi w miniony weekend grała na wyjeździe z drużyną Lechia Tomaszów Mazowiecki i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla Pilicy zdobyli: Aleksander Stawiarz w 74 minucie i Konrad Rudnicki w 84 minucie. Także zdobyli punkty w kwietniowym notowaniu Piłkarskich Orłów

Z zawodników z regionu radomskiego swoje marcowe konta mieli także piłkarze czwartoligowego Oskara Przysucha: Przemysław Wicik, Tomasz Bogołębski, Patryk Czarnota oraz Karol Karwowski.

W kwietniowej kolejce Piłkarskich Orłów zawodnicy Oskara Przysucha też nie pozostają w tyle. W ostatni weekend grali u siebie mecz z Wisłą II Płock i wygrali to spotkanie 2:1. Bramki dla Oskara zdobyli: Tomasz Bogołębski w 14 minucie i Karol Karwowski w 42 minucie.

Ekstraklasowa drużyna kobiet Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom w marcu pokonała Medyka Konin, czterokrotnego mistrza Polski 2:1. Natomiast w pierwszy kwietniowy weekend nasze piłkarki miały przerwę w rozgrywkach ekstraklasowych i nie miały zatem szans na zdobycie goli i punktów Piłkarskich Orłach.

Celem Rankingu jest wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych strzelców piłkarskich w kategorii męskiej i kobiecej, biorąc pod uwagę sumę goli zdobytych przez zawodników.