Piłkarze Orła Wierzbica zdobyli Puchar Polski na szczeblu Mazowsza. Zagrają w rozgrywkach centralnych

/W.Ł./
Drużyna Orła Wierzbica zdobyła Puchar Polski na szczeblu Mazowsza.
Drużyna Orła Wierzbica zdobyła Puchar Polski na szczeblu Mazowsza. Włodzimierz Łyżwa
Orzeł Wierzbica pokonał Pogoń Siedlce w meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu mazowieckiego i zdobył to cenne trofeum. To bardzo sukces drużyny, która gra w klasie okręgowej.

Orzeł Wierzbica - Pogoń Siedlce 1:1 (0:0, 1:1), S. Stąpor 58 - Kruk 63. W rzutach karnych 4:3.

Orzeł: Kapusta - Ankurowski (55 Madej), Gogacz, Jopek, R. Stąpor (100 Mazur) - Sokół, Woskowicz (104 Turczyk), Czarnecki, S. Stąpor - Kocon, Drachal.

Pogoń: Kamiński - Jezierski (65 Wójcik), Stromecki, Borowicki, Kwiatkowski - Kruk (65 Wędzyński), Agu (46 Tomas), Rodak, Kaliszewski - Dziewulski, Filipow (46 Paczkowski).

MĄDRZE TAKTYCZNIE

Piłkarze Orła od pierwszych minut zagrali bardzo mądrze w obronie. Nie dopuszczali do sytuacji bramkowych trzecioligowców z Siedlec. Sami mogli nawet strzelić gola, taką sytuację miał Michał Kocon. Z ciekawszych wydarzeń w tej części gry warto odnotować brak żółtych kartek u sędziego głównego Szymona Marciniaka z Płocka, który na co dzień prowadzi mecze ekstraklasy. Musiał pożyczać od arbitra asystenta kartki, gdy chciał jedną pokazać zawodnikowi Pogomni.
Podopieczni trenera Józefa Antoniaka przetrzymali ataki Pogoni i w drugiej połowie zaatakowali.

DOGRYWKA BEZ BRAMEK

W 58 min. po fantastycznym strzale Sebastiana Stąpora futbolówka wpadła do bramki Krzysztofa Kamińskiego. Dość szybko padło wyrównanie. Zaledwie po pięciu minutach, kiedy Mariusz Kruk skierował piłkę do pustej bramki. Dogrywka też nie przyniosła zmiany wyniku, chociaż i jedna i druga drużyna miała sytuacje bramkowe. Najdogodniejszą miał Dariusz Dziewulski, najlepszy strzelec trzeciej ligi, ale posłał piłkę obok bramki.

SOKÓŁ JAKO OSTATNI

Rzuty karne rozpoczął Wiktor Borowicki, który pokonał Konrada Kapustę, wyrównał Sebastian Stąpor.

Drugą serią rozpoczął Marcin Paczkowski i nie pomylił się, podobnie jak Paweł Czarnecki.

Trzeci w Pogoni strzelał Przemysław Rodak i nasz bramkarz obronił. W Orle Andrzej Drachal także nie pokonał golkipera Pogoni.

Czwartą serię zaczął Kamil Tomas i nie pomylił się, podobnie jak Michał Kocon.

Piątą serię zaczął Dariusz Dziewulski i posłał piłkę nad bramką. Sylwester Sokół pokonał bramkarza Pogoni i Puchar Polski na szczeblu okręgu Mazowsza trafił do Orła Wierzbica.

Nasza drużyna będzie reprezentowała radomski i mazowiecki okręg w centralnych rozgrywkach.