Piłkarze ręczni AZS Politechnika Radom przegrali w Chrzanowie

/W.Ł./
Maciej Jeżyna (z piłką) w meczu z MTS Chrzanów zdobył cztery bramki.
Maciej Jeżyna (z piłką) w meczu z MTS Chrzanów zdobył cztery bramki. Tadeusz Klocek
W meczu 12 kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, MTS Chrzanów pokonało AZS Politechnika Radomska 33:30.

MTS - AZS Politechnika 33:30 (17:16).
MTS: Baliś, Piotr Rokita - Skoczylas 8, Owczarek 6, Klimek 4, Paweł Rokita 4, Bobowski 3, Bugajski 3, Kirsz 3, Łącki 1, Stroiński 1, Pytlik 0, Uraz 0, Zajdel 0.
Karne: 4/5. Kary: 10 minut (Pytlik 4, Skoczylas, Paweł Rokita i Bugajski po 2).

AZS: Jarosz, Polit - Świeca 6, Mroczek 5, Cupryś 4, Jeżyna 4, Kalita 4, Misiewicz 4, Lipczyński 2, Przykuta 1, Guzik 0, Sokół 0, Trojanowski 0.
Karne: 2/5. Kary: 10 minut (Misiewicz 4, Kalita, Świeca i Curpyś po 2).

Nie tak wyobrażali sobie początek rundy rewanżowej sezonu szczypiorniści Politechniki Radomskiej. Akademicy ulegli na wyjeździe MTS Chrzanów nieznacznie, bo 30:33. - O naszej przegranej zadecydowały cztery minuty, kiedy graliśmy w osłabieniu - mówi trener AZS Karol Drabik.
Przez niemal całe spotkanie wynik oscylował wokół remisu. Kluczowe okazały się cztery minuty, kiedy radomianie grali w osłabieniu. - W 47 min. było 25:25. Wtedy jednak dostaliśmy dwie kary i rywale odskoczyli na cztery bramki. Później staraliśmy się odrobić straty, lecz się nie udało - dodaje radomski szkoleniowiec.

W innych meczach: Powen Zabrze - Gwardia Opole 30:22, ASPR Zawadzkie - ChKS Łódź 27:32, Grunwald Ruda Śląska - KSSPR Końskie 22:37, Olimpia Piekary Śląskie - BKS Bochnia mecz przełożony na 26 stycznia, Wolsztyniak Wolsztyn - Czuwaj Przemyśl 26:27.

1. Powen 12 24 406:266
2. Gwardia 12 18 319:282
3. Wolsztyniak 12 14 390:356
4. Zawadzkie 12 13 380:366
5. Końskie 12 12 377:356
6. AZS 12 12 360:387
7. Olimpia 11 12 327:320
8. Bochnia 11 10 310:325