Udana inauguracja pierwszej ligi. Uniwersytet pewnie wygrał w Wieluniu

Michał Nowak
Piłkarze ręczni Uniwersytetu Radom cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie. facebook Uniwersytetu Radom
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom pewnie pokonali na wyjeździe MKS Wieluń w pierwszej kolejce sezonu 2017/2018 pierwszej ligi. Podopieczni trenera Mariusza Greli wygrali 30:23.

Podopieczni trenera Mariusza Greli spisali się w Wieluniu bardzo dobrze. Właściwie od samego początku kontrolowali przebieg meczu. W pierwszej połowie ich przewaga dochodziła do czterech bramek. Ostatecznie po trzydziestu minutach Uniwersytet prowadził 16:13. Podobnie było po przerwie. Co prawda gospodarze w pewnym momencie zbliżyli się na dystans jednego trafienia, ale zawodnicy z Radomia szybko wrócili do wyższej przewagi i ostatecznie zwyciężyli różnicą siedmiu bramek.

- To zwycięstwo bardzo cieszy, tym bardziej, że w Wieluniu usłyszeliśmy bardzo miłe opinie na nasz temat, że mamy dobry zespół i fajnie gramy w piłkę ręczna. Moi zawodnicy zagrali naprawdę świetny mecz na inaugurację. Pokazali charakter, pokazali, że są zespołem, zarówno w obronie, jak i w ataku - podkreśla Mariusz Grela, trener Uniwersytetu Radom.

Radomianie borykali się przed startem sezonu z małymi problemami. Ich kontakt z halą ograniczał się praktycznie tylko do sparingów i turniejów towarzyskich rozgrywanych na wyjazdach, bowiem w ostatnich tygodniach obiekt przy ulicy Chrobrego w Radomiu był zamknięty i zespół nie mógł tam trenować. Nie przeszkodziło to jednak radomianom zanotować świetnego spotkania w pierwszej kolejce sezonu 2017/2018.

- W tygodniu poprzedzającym pierwszy mecz ligowy zagraliśmy tylko sparing z Radzyminem i czekaliśmy na sobotni pojedynek z Wieluniem. Organizacja gry była może nieco utrudniona przez to, ale my gramy tak naprawdę w tym składzie ze sobą już drugi rok. Doszli Piotrek i Paweł (Piotr Pezda i Paweł Kowalczyk - przyp.red.) i doskonale wkomponowali się w ten zespół, także w sobotę na boisku nie było widać tego, że jesteśmy właściwie bez treningów w hali - zaznacza Mariusz Grela.

W nadchodzącym tygodniu Uniwersytet będzie mógł już korzystać z hali przy ulicy Chrobrego i przygotowywać się w normalnych warunkach do spotkania drugiej kolejki z MTS Chrzanów, które również zostanie rozegrane na wyjeździe.

MKS Wieluń - KS Uniwersytet Radom 23:30 (13:16)

W innych meczach 1. kolejki: ŚKPR Świdnica - MTS Chrzanów 30:22 (14:14), Politechnika Anilana Łódź - SPR PWSZ Tarnów 25:28 (11:15), KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 23:18 (12:9), AZS AWF Biała Podlaska - ASPR Zawadzkie 30:29 (15:15), Olimpia Medex Piekary Śląskie - Viret CMC Zawiercie 31:25 (14:14), SRS Czuwaj Przemyśl - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 36:32 (14:15). Mecz MSPR Siódemka Miedź Legnica - LKPR Moto-Jelcz Oława w niedzielę, 10 września, o godzinie 15.