Piłkarze ręczni AZS Politechnika Radom wygrali swój mecz

/W.Ł./
Grzegorz Mroczek (z piłką) rzucił 13 bramek w meczu z Olimpią Piekary Śląskie.
Grzegorz Mroczek (z piłką) rzucił 13 bramek w meczu z Olimpią Piekary Śląskie. Łukasz Wójcik
W meczu 20 kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Olimpia Piekary Śląskie przegrała 32:35 z AZS Politechniką Radom.

Olimpia Piekary Śląskie - AZS Politechnika Radomska 32:35 (16:18).
AZS: Bury, Polit - Mroczek 13, Przykuta 8, Kalita 7, Świeca 3, Dąbrowski 3, Cupryś 1.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek poznaliśmy dwóch spadkowiczów. W przyszłym sezonie po drugoligowych parkietach biegać będą szczypiorniści z Białej Podlaskiej i Chrzanowa. Zespół, który zajmie 10 miejsce będzie grał w barażu o utrzymanie.

Radomianie do Piekar Śląskich pojechali w zaledwie ośmioosobowym składzie, w tym z dwoma bramkarzami. Jednak heroizm i poświęcenie, z jakimi nasi szczypiorniści walczyli z rywalem, zasługuje na szczególne słowa uznania. Zawodnicy Politechniki znów pokazali olbrzymie serce do walki i niesamowitą charyzmę. W składzie AZS zabrakło kontuzjowanych Jarosława Sieczki i Łukasza Guzika.

DWOMA DO PRZERWY

Pierwsza połowa była wyrównana. Do 28 minuty żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi niż dwie bramki. W samej końcówce po golach Grzegorza Mroczka i Michała Kality, AZS schodził do przerwy z dwoma bramkami przewagi.

DWA WAŻNE MOMENTY

Początek drugiej części gry także dla radomskiej drużyny. Szybko podopieczni trenera Romana Trzmiela wypracowali sobie cztery bramki przewagi i było 21:17. Drugim ważnym momentem było, jak Politechnika zdobyła pięć goli z rzędu, przy żadnym gospodarzy i na tablicy wyników było 26:21. Przewagę radomianie utrzymali do końca meczu i zdobyli dwa bardzo cenne punkty. Ostatni raz w barwach AZS Politechniki zagrał Bartłomiej Dąbrowski, który wyjeżdża za granicę. Bartek, dziękujemy za prawie dziesięć lat gry w radomskim zespole.

W innych meczach: ŚKPR Świdnica - MTS Chrzanów 32:28 (16:11), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 39:29 (22:12), Gwardia Opole - Czuwaj Przemyśl 37:25 (16:6), AZS AWF Biała Podlaska - Viret Zawiercie 29:20 (14:10), ASPR Zawadzkie - KSSPR Końskie 29:29 (13:12).